Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Gazowy Junkers Euroline

20 Gru 2007 20:27 7890 8
  • Poziom 43  
    Uszkodzony transformator BV 030-7591.0 U - 2x9V 2x1,4VA.Gdzie go dostać lub jakiś zamiennik. Z góry dzięki za podpowiedzi.
  • Poziom 33  
    LeDy napisał:
    W tym drugim mają zamiennik ale nie jest zalewany tylko goły rdzeń. Do gazu to trochę niebezpieczne.

Nie ma znaczenia czy goły czy zalewany.
    Gaz nie "fruwa" po kotle gdzie chce :D
  • Poziom 39  
    Może TSPZ3/003 firmy INDEL podejdzie (2x9V, 2x0,17A). Dostępny chyba w TME.

Pozdrawiam
    Adam

Edit:
    zmieniłem typ podanego transformatora (źle doczytałem parametry potrzebnego)
  • Poziom 43  
    Założyłem TS 4/011 2x9V 0.2A . Efekt jest taki , że teraz włącza się elektronika i pompa ale piec dalej nie grzeje- nie rusza iskrownik. Pokazuje się awaria i świeci zielono dioda 45 i 90 stopni czyli 2 i 5. W opisie usterek jest coś o czujniku NTC ale piec jest w wersji tylko CO a nie cwu .Myślałem , że serwisant przyjedzie i podstawi nowy panel ale on tylko pogrzebał i stwierdził ,że trzeba sprowadzić z Niemiec.Centrum Junkers poinformowało ,że tylko przez serwisanta podzespół i kółko się zamknęło.
  • Poziom 33  
    A co się wogóle stało z tym kotłem?
    Jakieś przepięcie, czy tak sam od siebie?
    Uszkodzone trafo to raczej rzadkość.
    Czy przed uszkodzeniem wszystko było ok?
  • Poziom 43  
    Przestał grzać i pokazywał tylko awaria - migał czerwony trójkąt- reset i chyba dioda 2. Teraz miga reset i dioda 2 i 5. Trafo było uszkodzone- częściowe zwarcie pomiędzy uzwojeniami na wyjściu i się grzało nawet po odłączeniu uzwojeń wyjściowych. Przyczyna nie znana.
  • Poziom 43  
    Po wyczyszczeniu i wymianie płyty "głównej" piec działa. Dzięki wszystkim za porady i temat zamykam.