Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mini jack stereo jak podłączyć prrzewody

21 Gru 2007 15:34 5896 12
  • Poziom 21  
    Może ktoś podać mi adres jakiegoś sklepu internetowego, gdzie dostanę kable z 3-ma żyłami? Planuje w najbliższym czasie porządny przegląd mojego okablowania i chcę uzupełnić poważne braki w kablach. Kupno gotowych kabli to raczej droga inwestycja (tzn. jak na moje zapotrzebowanie i możliwości), a na kupnie kabla 5m za 10 zł mini jack już sie przejechałem. Ogólnie chodzi o kable audio (komputer -> wzmak). Bardzo mile widziane ekranowanie.
  • Poziom 35  
    Do podłączenia komputer=wzmacniacz stosuje się przewody dwu żyłowe tzw RCA kabel ekranowy znacznie polepsza jakość dźwięku zmniejszając ilość szumów i zakłóceń jednak porządny kabel kosztuje. Możesz sam kupić kabel wysokiej czystości OFC lub z domieszkami różnych pigmentów np srebra zakupić wtyczki i dociąć tyle kabla ile będziesz potrzebował. W takim połączeniu są 3 przewody czyli kanał prawy, lewy, i minus który jest wspólny.
  • Poziom 21  
    Chodzi mi o 2 konfiguracje. Nigdzie nie moge znaleść kabla z 3-ma żyłami.
  • Poziom 35  
    O jakich 2 konfiguracjach mówisz ? Chcesz podłączyć 2 wzmacniacze do 1 wyjścia w kompie czy jak ?
  • Poziom 21  
    2 opcja, czyli 3 żyły w jednym kablyu. Nie chodzi mi o super jakość. Co do komp->wzmak zostałem źle zrozumiany. Chodzi o kabel mini jack -> mini jack.
    Co, jak i gdzie podłączyć, to wiem. Jak kable się robi, też ;] Ale chodzi o sklep gdzie dostanę kabel audio z 3-ma żyłami.
  • Poziom 21  
    Tak więc gdzie takie dostanę?
  • Poziom 21  
    Znów zostałem źle zrozumiany. Chcę sam zrobić kable, bo gotowe drogo wychodzą. Kabel za pare złotych złamie się za miesiąc, a jak ma być dobry,to sam sobie mogę zrobić kilka razy więcej kabla za tą samą cene.
  • Poziom 17  
    określ co będziesz łączył i jaka długość cię interesuje, a masz już na oku dobre wtyki? bo sam kabel to nie wszystko ...
  • Poziom 14  
    http://www.intermarket.beep.pl/

hmm, nie wiem co to za przewód dokładnie, ale w dziale elektronika, przwody mikrofonowe jest jakis :
    PRZEWOD NF x3 EKRAN PLASKI CZARNY
    ale co to dokladnie nie wiem!

Dodano po 35 [sekundy]:

w innych przewodach jest chyba 4 zyłowy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    quniq napisał:
    ...chodzi o kable audio (komputer -> wzmak).

Wiesz co, lepiej ze wzmacniaczem połączyć to przez chinch (rca) i jack 3.5 mm (z resztą jaki to wzmak z wejściami jack?). Takich kabli (dwużyłowych) jest od zarazy na allegro. Dobre wtyczki można kupić tu:
    http://www.rms.pl/
  • Poziom 30  
    Wtyk Jack stereo ma "3 oddzielne blaszki" - to prawda, lecz stosując ekranowany kabel 4 żyłowy nic się nie stanie, a wręcz przeciwnie. Taki przewód ma po prosty 2x1 kanał - w którym znajduje się ekran i plus. Obydwa ekrany łączysz razem i to jest masa audio. Dwa plusy nie trzeba wyjaśniać gdzie podłączyć ;) Myślę, że wszystko jasne. Nie rozumiem natomiast, po co stosować jakieś super ekstra audiofilskie przewody... To i tak nic nie doda dla uszu. Osobiście stosuje takie kable http://www.sklep.e-system.com.pl/photo/1150-1.jpg oczywiście z plecionką i jest OK. Kup do tego lepszej jakości metalowe wtyczki, a nie plastikowe i będziesz zadowolony.
    Kabel kup w sklepie elektrycznym/elektronicznym/OBI/Praktiker.

Pozdrawiam.