Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers euroline zw 23 ke

A.M.D 21 Dec 2007 16:55 15814 13
    A.M.D
    Level 12  
    Witam

Panowie chcę do tego piecyka zamontować regulator termostat pokojowy TR 12 pytanie czy on współpracuje z tym piecykiem i czy uda się go podłączyć w domowym zakresie może jakiś schemat jak go podłączyć?

Pozdrawiam
    bebet
    Level 10  
    witam

mam taki sam piecyk
    i wlasnie wymienilem z tr 12 na trz 12-2 wygodniejszy (elektroniczny)

mozesz podlaczyc tez eurostera 2000 czy 2005

ale moim zdaniem przy recznych regulatorach sa wieksze straty

pozdrawiam
    DonRomano
    Level 34  
    bebet wrote:
    ale moim zdaniem przy recznych regulatorach sa wieksze straty

pozdrawiam

Powiedz proszę co się traci?
    bebet
    Level 10  
    co sie traci ?

trzeba pamietac ( jezeli chce sie oszczedzac) o regulacji na noc

a elektroniczny mozna sobie poustawiac i zapomniec o regulacjach

moje zdanie - z obserwacji domowych

pozdrawiam
    robertras
    Level 11  
    Podepnę się do tematu. Obecnie mam zamontowany regulator TR12 i jest on podpięty pod PINY 2,1,4 kocioł junkers zw 23 ke poniżej część płyty głównej.

Chciałbym zamienić regulator na bezprzewodowy euroster 2000TX.

Z tego co wyczytałem to regulator euroster ma trzy wejscia/wyjscia (NC, COM, NO)

Jak połączyć PINY żeby zadziałał.

Przeglądałem tematy
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic490673.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic599614.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic373663.html

I tam jest opisywane, że podłączany pod PINy 8,9 których ja u siebie nie mam więc już nie wiem czy mogę ten regulator podłączyć czy nie.

TIA
    akwedukt
    Level 24  
    Tematy te dotyczą kotłów ZWE i ZSE to inna bajka ty masz kocioł ZW podpinasz 1-4.
    robertras
    Level 11  
    Dzięki akwedukt za pomoc.
    Sterownik kupiłem zgodnie z twoją wskazówką podłączyłem i działa.
    akwedukt
    Level 24  
    Ok fakturę prześlę pocztą.:D
    systemgaz
    Level 23  
    robertras wrote:
    Podepnę się do tematu. Obecnie mam zamontowany regulator TR12 i jest on podpięty pod PINY 2,1,4 kocioł junkers zw 23 ke poniżej część płyty głównej.

Chciałbym zamienić regulator na bezprzewodowy euroster 2000TX.
    Z tego co wyczytałem to regulator euroster ma trzy wejscia/wyjscia (NC, COM, NO)
    Jak połączyć PINY żeby zadziałał...I tam jest opisywane, że podłączany pod PINy 8,9 których ja u siebie nie mam więc już nie wiem czy mogę ten regulator podłączyć czy nie. TIA

Nie bez powodu regulator Euroster, czy Lars nie jest wyposażony w dokumentację podłączenia do kotła. A to z bardzo prostego powodu: Producent regulatora nie chce odpowiadać za ewentualne zniszczenia urządzenia gazowego i skutki wadliwego instalowania regulatora. Mamy tak skonstruowane prawo, żeby dochodzić roszczeń za zniszczenie kotła przez nieumiejętne podpięcie regulatora (innego niż producenta kotła), trzeba by zwrócić się do osób przeszkolonych. Głupie, nie głupie, ale tak jest. Zdobywanie tych informacji na forum o sposobie podłączenia regulatora do kotła, stanowi dla informującego swego rodzaju wyzwanie losu.

Więcej w art. 449
    http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2000,n...ronie-niektorych-praw-konsumentow-oraz-o.html

Lepiej stosować regulatory producentów kotłów. Bogata oferta, instrukcje podłączenia różny zakres działania wg oczekiwań inwestora.
    akwedukt
    Level 24  
    Ale kocioł jest wyposażony w dokumentację.
    Manias85
    Level 10  
    Witam,
    Chciałem również do tego pieca podłączyć regulator TR 12 według tego schematu
    poniżej zdjęcie regulatora i drugi schemat:

Zrobiłem tak:
    Usunąłem mostek 1-4
    i połączyłem 4 z 2, 1 z 1 i 2 z N.
    Uruchomiłem piec, ustawiłem na nim temperaturę pokrętłem gdzieś w połowie na piecu i na regulatorze ok 20 st. a piec się nie załącza, jedynie podgrzewa wodę. Jak zdemontowałem regulator i znów wstawiłem mostek piec normalnie się załączył. Co robię nie tak?
    Pozdrawiam
    Teokryt
    Level 11  
    Jelsi to jeszcze aktualne to podpowiem:
    zwora 1-4 jest po to by nie przerywać programu pracy kotła - brak zwory 1-4 to defacto przekręcenie pokrętła na 0. mimo to pompa ma jeszcze 3 minutowy wybieg.

Ten 3 przewód to dla mnie ciekawa rzecz - być może to jest rodzaj zasilania? ja miedzy 1-4 miałem 110V i bardzo mało A, ledwo o miernik wykrywał...

Ja natomiast trochę z innej strony, czy pokrętła to zwykłe potencjometry i jak się do nich "dobrać"