Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błędy odczytu dysku twardego na zimno.

21 Gru 2007 19:36 936 4
 • Poziom 31  
  Mam notebooka z początku chodził na starym dysku i myślałem że to wina dysku lecz po wymianie na nowy problem nadal występuje, a chodzi o to że po włączeniu jego po nocnej przerwie wyskakuja blue skreny resetuje się i nie odczytuje plików. Czy może to być wina niskiej teperatury? 10C jest na starcie. Po rozgrzaniu dysku 30C jak i na starym i nowym przywraca sie wszysko do normalnego urzytkowania.

  I jeszce jedno czy teperatura dla dysku max 56C jest możliwa do pracy? Smart wszysto ok..

  I mam problem z kartą graficzna:( coś zawiesza system jest to ATI X700XL 340/300 żadne sterowniki z strony producenta nie instaluja sie wyskakuja błedy no support. Tylko z strony producenta notebooka sie instaluja. Przy próbie odczytu procesor graficzny everest zawiesza system.
 • Spec Overclocking
  A jaki to sprzęt jest kolego? 56 stopni dla dysku robi mu raczej niedźwiedzią przysługę.
 • Poziom 35  
  No tak może to być wina grafiki temp dla dysku 56* jest znacznie ponad jego tolerancję 30* to jak najbardziej ok a 10* hmm troszkę nisko. Przeskanuj jeszcze pamięć memtest'em a test graficzny wykonaj np 3Dmark'iem
 • Poziom 31  
  Memtest cała noc i ok. Tak samo 3Demark przechodzi kilka razy i ok. A sprzet to ADVENT 7048 (ECS G600)
 • Poziom 31  
  Problem rozwiązałem instalujac viste wszystko działa nic nie chaczy dziwne troche że na Xp były takie problemy. Zostaje przy viście.