Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

n rekorder problem z jakoscia sygnalu

21 Gru 2007 21:53 3857 16
  • Poziom 9  
    dwa dni temu kupilem telewizje n z n-rekorderem. instalacje mialem ... antena konwerter ustawione na astre i hot birda.i to jest podlaczone do switcha 4 wyjsciowego.jak wiadomo do n-rekordera musza isc dwa kable.pociagnolem 2 kable ze switcha do n-rekordera...i tu zaczyna sie problem.po pierwszym wlaczeniu n-rekordera pisze brak sygnalu... po wejsciu na opcje tuner widzi sygnal na astrze sila 50 jakosc 70 , natomiast na hot birdzie sila 50 jakosc 0 ... i tu jest problem...te same kable podpinalem do tunera ferguson na astrze sila 80-90 jakosc 80-90 i tak samo jest na hot birdzie. nie wiem co jest grane ze po podlaczeniu n-rekordera jest problem .... jest ktos w stanie cos doradzic ? bo nie wiem co zrobic.
  • Poziom 16  
    Witam nbox recorder potrzebuje podwójny sygnał z hotbirda czyli konwerter twin lub multiswi.
  • Poziom 9  
    sa dwa osobne konwertery ... jeden ustawiony na astre a drugi na hot birda. od konwerterow idzie 9 kabli do switcha z tego jeden to zwykla antena.

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

polaczone oczywiscie do multiswitch'a viper 9/4 s/ 154 cp-emp centauri
  • Poziom 16  
    Na Hot Birdzie próbowałeś zmieniać LNB ( np. 1 lub 2 ) ?
  • Poziom 9  
    tak, LNB było zmieniane w opcjach n-rekordera.Od 1 do 4... na astrze normalnie działa na LNB 2 i 4.Na hot birdzie nie działa... nie wiem za bardzo co robic...

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

dodam jeszcze ze konwektery ustawione na zez...
  • Poziom 18  
    recorder potrzebuje konwertera TWIN czyli dwa niezalezne sygnały z jednego satelity,na twojej instalacji to nie pojdzie musisz na HOTBIRDA założyć konwerter TWIN i wtedy dwa kable do n-boxa
  • Poziom 9  
    do switcha idą 4 kable z astry i 4 z hot birda. A jeżeli odepnę 2 przewody z sygnalem hot birda ze switcha ... i polączę je beczka bezpośrednio do moich kabli które idą do n-rekordera ? dzwoniłem do n i tak mi powiedzieli ... ze tak będzie działać... konwertery chyba quado.
  • Poziom 18  
    jak podlaczysz recorder bezposrednio do konwertera to bedzie dzialalo
  • Specjalista elektryk
    houruk napisał:
    jak podlaczysz recorder bezposrednio do konwertera to bedzie dzialalo

Czy ty w ogóle wiesz, co mówisz?!

Kolega ma taką instalację, że ma 2 konwertery Quattro (czyli specjalnie do multiswicha): jeden na Astrę, a drugi na HotBirda.
    Od każdego idzie po 4 przewody do multiswicha, czyli w sumie 8.
    Multiswich w tym wypadku ma 4 wyjścia, a autor tematu podłączył 2 z nich do n-box recordera. Czyli połączenia są wykonane wręcz wzorowo!

Musi działać!

Jeśli nie działa, to może być to kwestia złej konfiguracji tunera.
    Jeśli do zespołu wejść A w multiswichu masz podłączone kable od HotBirda, to w tunerze ustaw HB na 1, i jeśli masz Astrę na B, to ustaw ją na 2. Jeśli masz odwrotnie, to ustaw odwrotnie.

Pozdrawiam.

I musi działać!

PS: Konwerter QUAD można podłączyć bezpośrednio do tunera, do tego jest przystosowany. Natomiast QUATTRO (taki, jak ma autor tematu)to konwerter przystosowany wyłącznie do pracy z multiswichem i nie można go podłączyć bezpośrednio do tunera, bo nie będzie działać.
  • Poziom 26  
    kol.michcio - będzie działać w 1/4 zakresu danego satelity i w ten sposób można (omijając Vipera) sprawdzić czy powodem nie jest czasem multiswich.Ale trzeba wybrać odpowiedni zakres częstotliwości z konwertera dla danego programu na którym jest włączony n-box.
    N-boxy mają słabą czułość głowicy i prawdopodobnie niedokładne ustawienie czaszy lub konwertera może też być przyczyną.
    Jeżeli nie wie się co się robi to w myśl przysłowia:
    Pan Bóg zrobił co mógł a teraz trzeba wezwać Fachowca!
    A tak swoją drogą:ciekawe jak ta "N"-ka została aktywowana skoro do aktywacji potrzeba podać odpowiednie parametry telefonicznie!!!!!!
  • Specjalista elektryk
    Co prawda, to prawda, działać będzie tylko 1/4 częstotliwości, ale o stałym, wygodnym odbiorze nie ma mowy.
  • Poziom 9  
    nie wspomniale mze n-ke aktywowalem, po swietach bedzie fachowiec...podejrzewam ze konwekter sie lekko przestawil i dlatego jest problem... to ze jest zimno i problem dostania sie do anteny... jest na dchu to poczekam na niego...
    instalacja byla robiona 6 miesiecy temu...
    pozdrawiam i wesolych swiat...
  • Poziom 24  
    Witam.
    Miałem podobny przypadek kilka dni temu.
    Z tym że rekorder ale na jednego satelitę.
    W jeden dzień działał i został aktywowany, a na drugi dzień już się nie uruchomił tylko wyświetlał:
    Antena 1: siła 50%, jakość 0%
    Antena 2: siła 79%, jakość 99%
    Naturalnie na Fergusonie było na wszystkich przyłączach po 99/99%.
    Myśląc że w instalacji jest wycinana pewna częstotliwość (bywają takie przypadki) zadzwoniłem do N-ki z zapytaniem na jakich częstotliwościach są sprawdzane przez rekorder parametry sygnału. Naturalnie panienka nie umiała mi odpowiedzieć i skierowała mnie przez zaczarowane gwiazdki zamiast hasła do działu technicznego.
    I co się okazało, w takim przypadku należy wykonać reset fabryczny tj:
    na panelu tunera naciskamy jak w kompie : EPG+RES+> (strzałka w prawo)
    I zadziałało.
    Wygląda na to że są błędy w nowym oprogramowaniu.
    Więc radzę zamiast wydawać na instalatora, zadzwoń do N-ki,
    skoro:
    filip-51 napisał:
    ...te same kable podpinalem do tunera ferguson na astrze sila 80-90 jakosc 80-90 i tak samo jest na hot birdzie.

ale przez gwiazdki zamiast hasła, to się połączysz z technikiem.
    Lub wykonaj reset fabryczny (naturalnie na własne ryzyko)
    Naturalnie mogą być jeszcze inne przyczyny np: tani multiswitch, kiepskie kable.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    tomarex wtedy robisz recorderowi reset EPG MENU strzalka w prawo przez okolo 5sekund.

Dodano po 6 [minuty]:

ludzie wiadomosc o koniecznosci resetu traktuja jak odkrycie :D:D:D:D a powinni o tym byc powiadamiani przy kupnie bo w przypadku recordera to normalka ze zwisa po aktualizacji softu. te typy tak maja po prostu i tyle.
  • Poziom 24  
    Napisałem jak podał technik z N-ki
    tomarex napisał:
    EPG+RES+> (strzałka w prawo)
    I zadziałało.

a Ty
    houruk napisał:
    EPG MENU strzalka w prawo przez okolo 5sekund.

czy to aby to samo, czy znowu coś mieszasz':?:'
  • Poziom 16  
    Ustawienia fabryczne :
    n-box menu , res , strzałka w prawo
    recorder epg , res , strzałka w prawo