Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby sygnał programów tv- problem z anteną

lukgib 21 Gru 2007 22:45 5801 9
  • #1 21 Gru 2007 22:45
    lukgib
    Poziom 9  

Mam problem a mianowicie nagle pogorszył się odbiór kanałów tv naziemnej. Jakość zmienia się raz tvp1,2 są dobre za chwilę złe, na polsacie jest kasza, a o TVN nie ma mowy (wcześniej był, tylko słaby) Telewizor wyszukuje niemieckie kanały a mieszkam w centrum i nadajnik jest 100km ode mnie koło Bydgoszczy. Nie wiem w czym leży problem antena ma około 6 lat wymieniana była tylko płytka!!! czekam na propozycje rozwiązania. Jeśli będzie potrzebna wymiana anteny to wtedy na jaką.Dodam ze jeszcze mam możliwość odbioru tv z Sierpca ale tam nie mam TVN więc może 2 anteny.

0 9
  • #2 21 Gru 2007 23:57
    MirasH
    Poziom 13  

Prawdopodobnie antena jest OK. Ktoś zakłuca sygnał z zewnątrz (jakiś nawiedzony CB radiwiec testuje nową antenę).

0
  • #3 22 Gru 2007 11:50
    lukgib
    Poziom 9  

W sumie to może tak być bo to trwa niecały tydzień, tylko teraz pytanie ile to jeszcze będzie trwać. Jak na razie to tv nie jest potrzebny bo wyjeżdżam na święta ale później to już będzie potrzebna. Żadna wymiana anteny, płytki czy zasilacza itp nie pomoże ??

0
  • #4 22 Gru 2007 17:07
    AV
    Poziom 9  

No właśnie, mam podobny problem i wydaje mi się, że ktoś może zakłócać sygnał. Gdzie można to zgłosić ? Albo jak to sprawdzić?

0
  • #5 22 Gru 2007 19:55
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Obyśmy mieli te same problemy, dzieje się coś od tygodnia - w moim przypadku - Chodzież z 1,2 TVP z Piły - nie wiem jak Wy ale ja czekam na zmianę pogody ....

0
  • #6 22 Gru 2007 21:17
    atrix55
    Poziom 18  

Kolega pisze że do nadajnika ma 100km . To sporo . Sygnał TV UKF ma to do siebie że bardzo dobrze się rozchodzi we mgle , mżawce . Nasłonecznienie nie sprzyja sygnałowi . Stąd takie anomalie w odbiorze , a jeszcze słabego sygnału . Prawidłowy odb. programów TV dla anten szeroko pasmowych wynosi do 50 km . Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie anten kierunkowych ( YAGI ) . Pozdrawiam

0
  • #7 22 Gru 2007 22:17
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Cześć

U mnie sytuacja o tyle dziwna, że programy które są mocniejsze 1,2 ka, obecnie są fatalne. TVN i Polsat zostały lekko zakłócone, ale do oglądania.
    Poziom sygnałów: 24 (tvp2) 59dB (śnieg, strasznie obraz zabrudzony) 26 TVN 61 dB - ok, 31K - TVP1 - obraz znacznie pogorszony na poziomie 60 dB - w normalnych warunkach ma koło 70 i jest najładniejszy, Polsat 58 dB - czysty.

No i po przeszukiwaniach pasma w tv widać dużo "nowych" kanałów, czyli zdecydowanie dzieje się coś w eterze.

pzdr

0
  • #8 01 Sty 2008 13:42
    lukgib
    Poziom 9  

Jak wróciłem po świętach to jest ok. Najprawdopodobniej coś zakłócało sygnał. Mam nadzieje, że problem się nie powtórzy. Pozdrowienia dzięki za rady

0
  • #9 02 Sty 2008 20:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 02 Sty 2008 23:57
    radiomechanik
    Poziom 23  

trochę propagandy www.emitel.pl - jest pozycja w wyszukiwarce prace planowe - sa tam informacje o wyłaczeniach obiektów , obniżeniu mocy i innych pierdołach , po za tym w związku z testami DVBT - w tor nadawczy włączany jest czesto nowy nadajnik , wiąże się to z innym sumowaniem sygnałów z reszty nadajników - co do zakłóceń - przyczyną może być nawet zamoknięty kabel antenowy - po 6 -ciu latach trzeba by sprawdzić wszelkie zagięcia i przepusty no i usunąć korozję na stykach anteny i symetryzatora - aluminium koroduje w atmosferze - tak więc papier ścierny , drobny pilniczek a na końcu wszystko posmarować delikatnie smarem silikonowym albo po prostu tawotem :-)

0