Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 3320 i drukowanie etykiet

remik80 22 Gru 2007 12:32 1614 5
  • #1 22 Gru 2007 12:32
    remik80
    Poziom 14  

witam
    posiadam drukarkę igiełkową OKI 3320 i chce drukować na niej etykiety samoprzylepne. Zdobyłem etykietki na papierze dziurkowanym (do traktora) o wymiarach 88,9 x 35,7mm. Czyli szerokość papieru razrem z dziurkami to 11 cm a perforacja do oddarcia jest co 19 cm.

Z jakiego programu najlepiej drukowac etykiety i jak skonfigurować drukarkę aby sama sie kalibrowała względem pierwszej etykiety

z góry dzieki i pozdrawiam

0 5
  • #2 23 Gru 2007 13:32
    laserjack

Poziom 31  

Programów do drukowania etykiet jest pełno, profesjonalne płatne i amatorskie bezpłatnee, trzeba tylko rozejrzeć sie w necie.

0
  • #3 27 Gru 2007 18:55
    remik80
    Poziom 14  

program już mam DesignPro 5 - program zrobiony przez producenta owych etykiet. Wszytko idzie ładnie ustawić :wielkość etykiety , czcionki itd) ale jest problem z konfiguracją drukarki - czy już ktoś walczył z tym tematem??

0
  • #4 28 Gru 2007 00:12
    movzx
    Poziom 39  

Napisz może jaki to problem? Byłem u wróżki ale nieczynne.
    Te OKI mają (prawie) wszystko ustawialne na panelu, ale bez wiedzy jaki jest problem nic nie da się zgadnąć.

0
  • #5 28 Gru 2007 18:10
    remik80
    Poziom 14  

a wiec tak - według instrukcji programu zdefiniowałem nowy rozmiar kartki(taki jak etykiety). Ustawiam program na wybraną etykietę, wybieram drukarkę w której zaznaczam świeżo zdefiniowany format papieru. Etykiety są na papierze perforowanym w jednej kolumnie. Po wciśnięciu DRUKUJ np 3 szt drukarka drukuje na pierwszej etykiecie, następnie przewija ok 5 szt i drukuje nastepną. Robiłem próby na zwykłej składance a4 i kolejne etykiety są drukowane dokładnie na nowych stronach - czyli jednym słowem sprawa wygląda tak jakby drukarka nie chciała przyjąć że ma ustawiony programowo inny format papieru.

0
  • #6 28 Gru 2007 20:37
    movzx
    Poziom 39  

Długość papieru ustawia się też w panelu - w opcji "rear feed" jeśli chcesz drukować z traktora. Te OKI na ogół mają w głębokim poważaniu to co ustawi się w windowsie :)
    Do menu wchodzi się shift+select jakbyś nie pamiętał :)

0