Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra ZgC-50-8-44 prośba o radę w sprawie modrrnizacji

DJ FaZa 22 Dec 2007 21:10 1017 10
    DJ FaZa
    Level 12  
    Wiram. Unitra ZgC-50-8-44 prosze o rade w sprawie jej modernizacji
    Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem jednej kolumny Unitra ZgC-50-8-44. Chciałbym wymienić w niej głośniki żeby lepiej grała, niestety nie wiem na jakie. Posiadam amplituner o mocy 150 watt i chce to wykorzystać.
    Nie wiem również czy to jest dobrym pomysłem ponieważ słyszałem, że do każdych głośników są dopasowywane kolumny a nie na odwrót, więc nie wiem czy taka wymiana jest możliwa.
    Drugim problemem jest umieszczenie w niej bass reflex"a lecz nie wiem gdzie go umieścić i jakiej ma być wielkości. Myślałem nad 3,5cm ze względu na to iż posiadam wiertło tej średnicy. Ale nie wiem czy od tej "dziury" nie będzie syczeć z głośników.
    Proszę o rady, z góry dziękuje
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Tadeusz13
    Level 19  
    Jeśli kolumny te posiadają sprawne głośniki to pozostaw w takiej formie czyli oryginał. Mam te głośniki od 1985r i posiadają brzmienie które jest niepowtarzalne . Pozdrawiam życzę wesołych Świąt Bożego Narodzenia
    DJ FaZa
    Level 12  
    Moja również w przybliżeniu ma tyle wiosenek.
    Niestety jest uszkodzona. Głośnik niskotonowy jest uszkodzony, a dokładniej to gąbka na około membrany, a właściwie to jej pozostałości. Z tego powodu nie gra już jak dawniej i zdarza mu się trzeszczeć, również dźwięk jest mniej donośny niż wcześniej. Wiem bo porównywałem z drugą identyczną kolumną.
    majkel sony
    Level 25  
    Więc wypadałoby je zregenerować kolego ;)

Pozdrawiam Zdrowych Wesołych !
    Tadeusz13
    Level 19  
    Oczywiście że po tylu latach membrana jest do wymiany .Zrobiłem to w swoim mieście ,z zawieszeniem na gumie.
    DJ Max
    Level 30  
    Nie membrana, a zawieszenie.

Nie ma sensu wymieniać całej membrany jeśli tylko zawieszenie się wykruszyło, a membrana pozostała cała.
    majkel sony
    Level 25  
    Spiep.. sprawę głosnik jest oryginalnie na piance to i miała być pianka.
    Teraz już ma inne nieco parametry.
    Tadeusz13
    Level 19  
    Naprawiam Tv ,więc powierzyłem głośniki osobie która specjalizuje się w naprawach i regeneracji głośników. Wymieniono mi całe membrany .Nie zauważyłem różnicy, a naprawa wykonana była jakieś 8 lat temu. Kolumny ciągle grają pod wzmacniaczem PW9010 i korektorem FS032 jestem zadowolony.Gdyby wówczas było forum a ja posiadałbym dostęp do netu to na pewno skorzystałbym z waszych rad. Pozdrawiam [/url]
    majkel sony
    Level 25  
    Tak to czasem bywa. Jednak ja nigdy nie doradziłbym takich membran do tych głośników.
    Tadeusz13
    Level 19  
    Reasumując dzięki naszej polemice DJ FaZa będzie mógł podjąć właściwą decyzję t.j. dać do naprawy głośniki we właściwe ręce. Pozdrawiam
    PZ IX
    Level 34  
    I nie wsadzaj tam bass-reflexu! Będzie strasznie dudnieć. Obudowa zamknięta jest pod tym względem lepsza, niskie tony brzmią naturalnie.