Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uwaga na ARDO TL 600

dana 13 Gru 2003 22:00 23000 41
  • #1 13 Gru 2003 22:00
    dana
    Poziom 10  

Uwaga użytkownicy pralki TL 600 w modelu z 2000 i prawdopodobnie także z następnych lat jest bubel techniczny w postaci mocowania aluminiowego osi bębna, który popękał i bęben traci oś. W mojej pralce po 3 latach użytkowania nowej pralki - uszkodzone zostały - obudowa boczna zbiornika w której powyrywało nity spawane czapy obudowy łożyska co skutkuje wymianą boku zbiornika ( cena ok 45 zł. ), łożysk i v-ringu w cenie ok 30zł. a także całego zbiornika który kosztuje od 100zł. do 200z. W serwisie ARDO naprawa kosztuje ok 400zł.-Złodzieje i oszuści.
    Ja miałem takiego pecha że gwarancja wynosiła tylko 2 lata, a pralka zepsuła się równo w trzeci roku.
    Polecam wszystkim uzytkownikom pralek ARDO którym stuka pralka aby zrobili przegląd w ramach gwarancji za darmo, bo ja musiałem ponieść koszt naprawy w cenie 225zł. z własnej kieszeni.(tylko same części).
    W serwisie powiedziano mi że po gwarancji może się zepsuć i płć kliencie za bubel produkcji ARDO.

Użytkownik ARDO

0 29
  • #2 15 Gru 2003 17:34
    49712
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Sty 2004 09:59
    spawaczkadr
    Poziom 11  

ardo to naprawde jest bubel , gorsze są od polskich pralek

0
  • #4 14 Sty 2004 23:47
    walo
    Poziom 14  

tak to bywa ardo to jest szajs i niewazne czy to pralka czy lodówka ten sprzęt sie nie nadaje do niczego a jeszcze taki serwis jaki oni maja to chyba beko ma tylko gorszy.a do mnie na sklep przylaza ludzie i pytaja sie o ardo bo wymiara maja odpowiednie bo ardo produkuje jako jedyna w wymiarach eksperymentalnych.LUDZIE TO JEST SZAJS

0
  • #5 20 Sty 2004 13:34
    oorobert
    Poziom 18  

ja mam juz 4- latka i pasek wymienilem koszt 10zł

0
  • #6 23 Sty 2004 19:23
    bogsie
    Poziom 17  

Gdy ją kupiłem byłem zachwycony. Teraz z zamkniętymi oczami mogę wymienić łożyska i uszcelnienia. Opanowałem to do perfekcji. Tyle razy to robiłem!!!

0
  • #7 23 Sty 2004 19:50
    Raster
    Poziom 11  

"Nie miała baba kłopotu kupiła sobie Ardo" Niestety potwirdze fakty na ten temat. Mam TL600 7 lat, co rok wymiana łożysk i uszczelniaczy a teraz pompka cieknie ale już nic nie robie tylko czekam aż czałkiem padnie i kupie inną. Posiadaczom życzę powodzenia w naprawach.

0
  • #8 23 Sty 2004 20:01
    oliwagdansk
    Poziom 12  

wsadz jakies lepsze lozysko iuszczelke

0
  • #9 23 Sty 2004 21:37
    Techmann
    Poziom 12  

Ja mam chyba z 5 lat tl800 i wymieniłem 2 razy włącznik główny -zbyt czesto używałem suszarki .Gdzieś rok temu padła pompka. No i blacha przednia koroduje jak w maluchu.Ale drugi raz kupie coś solidniejszego.

0
  • #10 25 Sty 2004 13:22
    agata83
    Poziom 2  

Mam ARDO TL600 6 lat. Wymieniłem dwa razy łożyska z uszczelniaczami,dwa razy pompę wodną,a traz poleciał termoregulator ,który doprowadził do zagotowania wody i zniszczenia ciuchów.Od temperatury powyginały się plastiki.Potrzecim roku pralka zaczęła rdzewieć na bocznej pokrywie.Zmirzyłem grugość farby-było 13-16 mikronów (tzn.ledwo zapylone).Kolega kupił pralkę i lodówkę ARDO,po trzech latach wymienił na inne, bo tych nie opłacało się naprawiać.Nie kupujcie ARDO!!!

0
  • #11 25 Sty 2004 16:59
    zayzayer
    Specjalista AGD

Dwie pompy zarżnąć? Ta pralka musiała zrobić jakieś 3500 prań.
    Jak na tani sprzęt, to niezły wynik.

0
  • #12 25 Sty 2004 19:50
    grzesiulek5
    Poziom 22  

ardo to szajs-to jest pewne.ale czego wymagać od prawie najtańszego sprzętu na rynku.cud że to wogóle da się włączyć.Typowa włoska robota.Polar też nam zdziadział prze te handlowanie fabrykami.pozdr.

0
  • #13 28 Sty 2004 14:17
    oorobert
    Poziom 18  

w mojej drdo fakt rdza wyszła rodzina 4-osoby pralka pracuje co drugi dzien kosztowała grosze (jestem zdania kupic tanio jak wyżuce serce nieboli) ostatnio u kolegi polar ok 7-lat pięć lat bez napraw potem programator pomka elektrozawur a teraz beben cieknie na uchwytach przy silniku szrot znow kupi za 800 zł po pięciu latach nową TO TYLKO SPRZĘTY NIEPRZYZWYCZAJAJMY SIĘ DONICH

0
  • #14 24 Lut 2004 17:42
    M.Lapiński
    Poziom 1  

Mam Ardo 9 lat pralkę i lodówkę ( wówczas nie było co szaleć) pracują na okrągło bez zarzutu (wytrzymały dwojkę maluchów ) może kiedyś robili lepiej. :?: zobaczymy czy wytrzymaja do dychy.

0
  • #15 03 Mar 2004 10:11
    4est
    Poziom 11  

Witam serdecznie. Poczytalem sobie wlasnie wasze posty na temat ARDO, podzielam wasze zdanie na temat tej marki, zapytma bo mam za free pralke padaczke TL600 i niestety nie wypuszcza wody, domyslam sie ze padla pompa wody :((( Bede wdzieczny za wszelkie info na temat naprawy, cen, miejsca zakupu ewentulanych gratow.
    Pozdrawiam serdecznie,
    4est

PS Posiada moze ktos w formie elektronicznej instrukcje do tej padaczki ?

0
  • #17 03 Mar 2004 15:00
    4est
    Poziom 11  

Moze ja opowiem jak to wszytko wyglada, pralka sobie chodzi, dolewa wody ale ni diabla nie spuszcza.... od spodu widac powoli rosnaca kaluze wody... domyslam sie ze pompe byloby slychac a tu cisza.... wiec jak dla mnie to ona padla.... jak macie jakies inne pomysly to czekam na info
    pozdr.
    4est

0
  • #18 03 Mar 2004 16:41
    axxx
    Specjalista AGD

jak znam wloskie pompki,to kwalifikuja sie do wymiany,ale trzeba do pompeczki zajrzec moze nie ma tam powaznej awarii,moze jest tylko zablokowana przedtem jednak radzilbym dmuchnac
    w waz spustowy czy jest drozny moze tam jest problem

0
  • #19 04 Mar 2004 11:29
    4est
    Poziom 11  

Powiem szczerze nie zagladalem jeszcze do niej az tak, ale dzis postaram sie ja wybebeszyc. Dzieki za info. Pozdr.
    4est

0
  • #20 04 Mar 2004 13:26
    robotek
    Poziom 10  

Nie było mnie chwile i nic nie pisałem , ale czytając te wypowiedzi o Ardo
    wywołało to u mnie uśmiech.
    Szajs, ohyda, badziewie, szrot hmm komplementy dla ardo nie do pozazdroszczenia.Widać że setki klientów kiedyś kupiło sprzęt tej marki ale nikt nie wziął pod ceny którą dał za urządzenie.Niestety jeszcze nadal jest mit kupowania najlepszego odlotowego sprzętu za złotówkę.
    Producent przewiduje żywotność takiej pralki na jakieś 5 do 6 lat i wtedy kupuje sie nową a jeżeli chce ktoś mieć sprzęt typu PS 663 który pracuje po 20 lat to dziś musi wydać od 2000 tys za pralkę.Post jest na temat sprzętów Ardo ale powiem wam z własnego doświadczenia ile widziałem "zardzewiołków" innych firm sprzętów które były do 1000 zł.
    Poza tym dzisiejsze Ardo to zupełnie co innego niż to z przed kilku lat.

0
  • #21 11 Mar 2004 21:57
    ironman1
    Poziom 11  

A moja TL600 działa 4 lata bez zarzutu...tylko raz pompka się zablokowała wsuwką do włsów...za co moja małżonka została "delikatnie" upomniana. Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników tego "szajsu" :)

0
  • #22 10 Kwi 2004 13:44
    stachurka
    Poziom 12  

dana napisał:
    Uwaga użytkownicy pralki TL 600 w modelu z 2000 i prawdopodobnie także z następnych lat jest bubel techniczny

NIestety posiadam tego bubla i wlasnie zaprzestala krecic na wysokich obrotach podejrzewam C tylko nie moge go znalezc a przy silniku go nie ma TL600X chyba z 2001 roku gdzie go zukac a moze to nie on tylko modul ale wyczytalem ze moduly byly dopiero w modelach wyzszych prawda to???? HELP!! :cry:

Użytkownik ARDO

0
  • #23 02 Cze 2004 15:10
    dar4szczecin
    Poziom 13  

jak wymienic łozyska w silniku glównym może ktoś mi odpowie na to pytanie.

0
  • #24 02 Cze 2004 16:33
    axxx
    Specjalista AGD

Witam !!
    Sprawa czysto mechanicna,jest to z pewnoscia silnik rumunski.
    Rozkrecic ,Wybic lozyska z dekielkow,wymienic na nowe,skrecic w odwrotnej kolejnosci Finite.

0
  • #25 02 Cze 2004 16:43
    zayzayer
    Specjalista AGD

Wymontować i zanieść go do firmy przezwajającej silniki,
    lub do serwisu zajmującego się naprawą AGD.
    Sam nie mając odpowiednich przyrządów tego nie zrobisz.
    Ważne żeby łożyska były markowe, a nie jakieś chińskie jap czy cx.
    W czasie montażu zwrócić uwagę na odpowiedni naciąg paska.

Do axxx. A ciekawe jak ściągnie kółko pasowe?. Ktoś kto pyta się jak wymienic łożyska na pewno nie ma odpowiedniego ściągacza. Na końcu
    zmontuje silnik i młotkiem nabije te kółko :)). A może ty tak robisz?

0
  • #26 03 Cze 2004 12:50
    axxx
    Specjalista AGD

Nie wiem w czym problem zdjac kolko pasowe bez uzycia sciagacza jest
    100 sposobow tylko trzeba myslec glowa :D

0
  • #27 03 Cze 2004 18:21
    zayzayer
    Specjalista AGD

To podaj chociaż jedeną metodę, którą można zastosować w warunkach amatorskich. Może i ja czegoś na starośc się nauczę :wink:

0
  • #28 17 Cze 2004 19:03
    Gumaty
    Poziom 12  

No cóż, ja się tu z kolegami muszę niezgodzić. Mam ARDO TL-600 od 4 lat, czyli od 2000 roku. W ciągu całego okresu użytkowania musiałem tylko niedawno przeczyścić rurkę powietrzną od wirówki i to wszystko. Może miałem szczęście, a może znakomita większość z Was miała pecha, nie wiem. Co do innych producentów to robią dokładnie na takim samym poziomie sprzęt jak Ardo. W końcu kto teraz robi sprzęt żeby przeżył użytkownika, przecież nie o to chodzi. Takie wyposażenie w końcu trzeba wymieniać, żeby nakręcać biznes i powiększać kied\szeń szefom firm :-))

0
  • #29 24 Cze 2004 01:20
    eldom
    Poziom 21  

Witam
    Nie bronię Ardo ale proszę zobaczyć ile kosztuje np orginalna pompa czy pokrętło do boscha czy innego whirpoola
    Ardo jest jedną z najtańszych pralek na rynku i ma bodaj najtańsze części.
    Podobno jest gorsza od polskich - a które to?
    składaki pod nazwą amica mastercook czy może Bosch made in Łódź? :D
    Stara polska PS663 była długowieczna bo części były tanie serwis jeszcze tańszy i nie było nowych. Pralek było mniej a napraw więcej.
    Spotykałem klientów z Electroluxem za 3,5tyś zł którym udało się w parę lat wsadzić w naprawy ok 2tysięcy i więcej (a Elx to naprawdę niezła pralka)
    Cóż teraz pralka ma działać 6-7 lat i na złom, niestety ciężko to będzie przeskoczyć, raczej będzie trzeba się przyzwyczaić.
    Pozdrawiam

0
  • #30 10 Sie 2004 18:33
    4est
    Poziom 11  

Witam serdecznie. Mam kolejne pytanie odnosnie dobrze znanej wszystkim pralki ARDO :) Rozkminilem kwestie pompy wodnej, pralka nie wypuszczala wody bo pompa milczala, po rozebraniu i nasmarowaniu smigala jakis czas ale teraz jest znowu problem, pralka wypuszcza wode ale cieknie jak cholera i to z tej strony co siedzi pompka. Sam nie wiem skad moze sie jeszcze lac woda, otyle jest to ciekawe, ze woda leje sie sopiero po jakims czasie, czyli napelni beben, popierze i zazwyczaj po pierwszym souscie wody mam kaluze w kuchni :( Wszystko wskazuje na cieknaca pompke, tylko moze za nim wydam kasiorke na nowa pompke to chce sie poradzic doswiadczonych uzytkownikow tej prali czy moja diagnoza jest sluszna? Mam jeszcze jeden problem, jak nasypie proszku do rynienki i pusze pralke to zalewajaca woda proszek w szufladce nie nadaza splywac i przelewa sie w rynience, jest jakas solucja na to ustrojstwo?
    Z gory dziekoooofa i pozdrawiam,
    4est

0