Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana diod w laptopie IBM T23

23 Gru 2007 01:35 1227 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    Chcialbym wymienic te nudnie wygladajace, zielone diody na ciekawsze niebieskie...
    Od razu pisze ze moja wiedza z dziedziny elektroniki i pokrewnych oscyluje wokol malego kregu, nawet bardzo malego;)

Chcialbym sie poradzic i otrzymac ewentualne rady jak sie do tego zabrac zeby niczego nie zepsuc.

Wg. moich wstepnych kalkulacji wynika ze bede potrzebowal kilku diod SMD 603, troche cyny, dobra lutownice, troche szczescia i trzezwy umysl.
    Ponizej zamieszczam zdjecie ktore zilustruje to co zaraz napisze.
    Otoz, wymiana diod nie powinna przyspozyc mi problemow wiec to teoretycznie mozna pominac, ale czy beda swiecic z tymi rezystorami?
    Kolejna bardzo wazna sparwa jest to ze chciabym dodac jedna diode. Oprocz tego zestawu ktory juz jest potrzebuje jeszcze jednej do oswietlenia napisu T23, ktory znajduje sie na panelu obok przycisku power.
    Czy jezeli podepne jeszcze jedna diode 'do' diody power to sie cos moze stac?
    Czy wogole moge tak uczynic? Myslalem zeby pozbyc sie tego rezystora i podpiac razem z dioda power ta dodatkowa, wtedy napiecie zrownowazy sie.
    Jeszcze jedno pytanie...
    Jak mam taka diode (dwukolorowa):
    to czy ja moge ja zastapic dwiema pojedynczymi 603?
    Ta dioda jest przy wskazniku bateri, swieci na ziolono, czerwono (albo pomaranczowo, jak kto woli) i mruga.
    Dodam ze obok tej dwukolorowej diody sa jeszcze dwie (jedno kolorowe) ktore pracuja na napieciu 1,93V.
    Moderowany przez TONI_2003:

Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Nikt nie ma nic do powiedzenia w tej kwestii? Wiec zapytam inaczej- czy wymieniajac diody moge cos popsuc?
  • TermopastyTermopasty
  • Spec od komputerów
    Ja bym ci nie radził dokonywać takiej zamiany. Masz duże szanse uszkodzić laptopa. Chyba efekt jaki uzyskasz nie jest tego wart ?
  • Poziom 14  
    Oddaj do serwisu, oni Ci to zrobią:)