Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik DT9208A - pomiar temperatury

23 Gru 2007 16:36 15652 18
  • Poziom 21  
    Witam

Pytanie może głupie, ale kupiłem ten miernik i wprawdzie pomiar temp. nie jest mi potrzebny do szczęścia to chciałem sprawdzić jak to działa, w instrukcji("bardzo" rozbudowanej zresztą...) jest napisane, aby wsadzić sondę w otwory do pomiaru temp. i tutaj zaczyna się problem, że niby w jakie otwory? :O
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 24  
    Witam! wtyk drugi i trzeci od prawej lub lewej inaczej dwa srodkowe.
  • Poziom 43  
    Witam,
    Gżehó napisał:
    Witam

Pytanie może głupie, ale kupiłem ten miernik i wprawdzie pomiar temp. nie jest mi potrzebny do szczęścia to chciałem sprawdzić jak to działa, w instrukcji("bardzo" rozbudowanej zresztą...) jest napisane, aby wsadzić sondę w otwory do pomiaru temp. i tutaj zaczyna się problem, że niby w jakie otwory? :O

mam tu przed sobą taki sam model miernika i widzę, iż jest tam przy zaciskach napisane: TEMP- i TEMP+, czyżby na Twoim tych napisów nie było?
    Wobec tego + do prawego otworu (VΩHz), a - do trzeciego od prawej (A) i wybór pokrędłem na °C.

Pozdrawiam
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 24  
    Mały błąd 2 i 4 od lewej. lub 1 i 3 od prawej czyli jak pisze Kol. wyżej
  • Poziom 21  
    No u mnie tak wygląda:

Druga sprawa, dlaczego te kabelki są tak dziwnie zakończone, u mnie jest tylko na końcu jakby zespawany drucik, dlaczego nie ma jakiegoś termistora?

No i po wtóre, coś mi nie działa, w zasadzie temperatura skacze i oscyluje wokół 23 ??
  • Poziom 43  
    Gżehó napisał:
    No u mnie tak wygląda:

Druga sprawa, dlaczego te kabelki są tak dziwnie zakończone, u mnie jest tylko na końcu jakby zespawany drucik, dlaczego nie ma jakiegoś termistora?

i wszystko zgadza się, ponieważ to jest spoina termopary..., więc nie doszukuj się tam termistora.

Gżehó napisał:
    No i po wtóre, coś mi nie działa, w zasadzie temperatura skacze i oscyluje wokół 23 ??

Oczyść, popraw styki na wtyczkach bananowych.

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Czyszczę, czyszczę i dalej nic ...
  • Poziom 25  
    podłącz sondę do COM (czarny) oraz mAT (czerwony)
  • Poziom 11  
    Czy tym miernikiem zmierzę temperaturę? W zestawie jest sonda, ale na pokrętle nic nie ma związanego z temperaturą. Jest to model DT9208A i w opisie aukcji było napisane, że mierzy temperaturę.

• Poziom 10  
    pokrętło w lewo u góry--> opis stopnie C . Tuż pod diodą i testem ciągłości.
    A sondę pewnie w K- i K + , nic lepszego nie widzę <---mogę się mylić.
  • Poziom 11  
    Przepraszam. Dałem zdjęcie z aukcji na której kupiłem miernik, a przysłano mi taki. Niby ten sam model bo DT9208A, ale...

Real foto:

• Poziom 10  
    kiepsko widać, ale faktycznie inny przełącznik. Jeśli nie ma pomiaru temperatury, a w opisie aukcji było napisane, że ma być - to jedyna rada - reklamuj u sprzedawcy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
    Ja na swoim nie mam diody;/ a zależało mi na niej do diagnostyki starych aut;/
  • Poziom 16  
    U mnie też chyba problem?
    Po kilku konfiguracjach i ostatecznie prawidłowym podłączeniu miernik wskazuje temperaturę dużo niższą od realnej...
    Przy temp otoczenia około 28 C wskazuje 12, drugą próbą był pomiar temperatury ciała, gdzie z założonego 36,6 pokazało 20...

Czym może być spowodowany ten 16 stopniowy błąd?
  • Poziom 16  
    jak podłączyłem odwrotnie to też nie pokazywało dobrze... :(
  • Poziom 16  
    chciałbym się dowiedzieć co jest nie tak :P

a zmiana termopary pomogłaby?