Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzika radiówka - podpięcie się do wifi

heynow 01 Gru 2007 01:05 536862 409
  • #361 01 Gru 2007 01:05
    dex
    Poziom 27  

problem w tym że to jest komunikacja dwukierunkowa..
    Karta moze odbierać pakiety rozgłoszeniowe z nazwą sieci itd ale to nie oznacza że pakiety są w stanie dolecieć w drugą strone. Antena. Dwa może być maclista włączona w AP.

• #362 01 Gru 2007 12:48
    kubala11
    Poziom 2  

czyli mam rozumieć że to jest kwestia odpowiedniej konfiguracji karty,bo ztego co zdążyłem się zorientować to maki raczej odpadają ,a jeżeli są przypisane adresy kart do numerów ip to jest jakiś sposób żeby dostać numer ip punktu dostępu.

• #364 05 Gru 2007 00:08
    izariz
    Poziom 14  

Witam. Ostatnio wybrałem się na takie duże osiedle samochodem w celach edukacyjnych. Przeskanowałem sieć, przepisałem sobie adresy i mac'ki, pakiety ruszyły w obu kierunkach i kiszka. Netu nie było. Co jest tego przyczyną. Dodam, że sieci są niezabezpieczone.

• #365 08 Gru 2007 21:08
    Jarosław_1988
    Poziom 17  

Witam
    Ja mam własną sieć w domu i gdy wyłączyłem SSID to nie mogłem się połączyć lapkiem z routerem znając własny SSID sieci. W lapku mam kartę wifi gigabyte. Może ktoś mi udzielić inf jak się będę mógł połączyć?

• #366 08 Gru 2007 21:14
    mctel
    Poziom 12  

Zrobiles nowe polaczenie na laptopie z wpisanym resznie ssid i dobrym kanalem ?

• #367 08 Gru 2007 21:50
    Jarosław_1988
    Poziom 17  

Nie wiem zrobiłem konfiguracje za pomocą windowsa a potem za pomocą softu który był dołączony do karty gigabyte i lipa. W opcjach dodawania nowej sieci wpisywałem tylko ssid bo wiecej nic było do wpisania. Może potrzebuje lepszego softu do karty? Po prostu nie mam juz głowy.
    Spróbuje jeszcze na stacjonarym kompie z dlink'iem dwl-510

• #368 08 Gru 2007 22:07
    Pascalt
    Poziom 22  

takie pytanko, zeby skanowac siec snifferem trzeba sie z nia wczesniej polaczyc?

pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

chodzi o siec radiowa oczywiscie...

• #369 21 Gru 2007 11:43
    laserjet9002
    Poziom 21  

Pascalt napisał:
    takie pytanko, zeby skanowac siec snifferem trzeba sie z nia wczesniej polaczyc?

pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

chodzi o siec radiowa oczywiscie...

Przy Commview for Wifi oczywiście że nie.

• #370 29 Gru 2007 12:24
    dj_mario_dj
    Poziom 11  

Mam pytanie.
    W sąsiedniej miejscowości jest jakaś sieć radiowa nie zabezpieczona w żaden sposób. Przekręciłem swoją antenkę i widzę 57% sygnału internet śmiga nawet przyzwoicie i wszystko jest ok. Czy jeśli sieć nie jest zabezpieczona to mogę sobie tak po prostu z niej korzystać??

• #371 30 Gru 2007 00:48
    dex
    Poziom 27  

W zasadzie tak jeśli temu nie pomagałeś..
    Bardzo często są sieci otwarte i po prostu automaty domyslnie włączone w windowsach sam się łączą. Więc nie powinno tu być żadnej mowy o łamaniu prawa omijaniu zabezpieczeń itd. Napewno zmiana mac-a takim jest.

Widać nowa sieć, admin sie uczy. Do czasu, aż mu się zapcha łącze.

Jest jeszcze inna a w zawsadzie dwie mozliwości.
    Jest to jakaś promocja..czasowa.
    Druga ktoś np lubi sobie popatrzeć w pakiety..Poałapać trochę danych, maili itd.

Chociaż w dwie ostatnie wątpie, ale..trzeba pamiętać że nie wszystko złoto co się świeci..I jak to mówią nic za darmo nie ma.

• #372 30 Gru 2007 15:29
    pulsa10
    Poziom 15  

Posiadam legalny internet :) po kablu. W calach edukacyjnych chce sie pobawic w podlanczanie do czyjeis sieci bo wiem ze w okolicy mam takie :) i chce wiedziec jakie wi-fi mi polecicie ? na usb , PCI ,na jakim chipset ? zeby mial dyzy zasieg i duza czulosc ,moze mozliwosc zmiany softu np. na modyfikowany i niewiem co jeszcze :) . Najchetniej na USB !!!

• #373 30 Gru 2007 21:34
    laserjet9002
    Poziom 21  

Na USB to stanowczo odradzam, szukaj na chipsecie Atheros 5xxx , Sparklan i Askey mają bd czułosc.

Pozdro

• #374 31 Gru 2007 18:43
    pit81
    Poziom 9  

laserjet9002 napisał:
    Na USB to stanowczo odradzam, szukaj na chipsecie Atheros 5xxx , Sparklan i Askey mają bd czułosc.

Pozdro

zgadza się , karty usb mają to do siebie ze nie z każdym softem współpracują ,do tego dochodzi czesto bardzo małego zysku wbudowana antenka no i chipset.

jak chcesz dogłębniej potestować zabezpieczenia sieci wlan to polecam karty PCI na atherosie .obsługuje packet injection -przydatne w przyspieszeniu łamania klucza WEP -nawet z kilku dni do 15 minut łapania unikatowych IVS . co do zabezpieczeń typu MAC ,IP - filtering to bardzo łatwo je wyłapać i podmienić w swoim systemie ,co do bardziej zaawansowanych technik szyfrowania np WPA to oczywiście linux i metoda ataku słownikowego lub/albo brutforce .to tylko kwestia czasu złamanie WPA

jeżeli chcesz "podpiąć się" pod AP jakiegoś dostawcy ,to pamietaj aby sie nie logować na np. allegro .poczte i inne serwisy .gdyz takie logi bardzo łatwo wyłapać (hasło login) i oczywiste co moze sie stać jak jakis pan XXX zacznie sprzedawać coś z twojego konta allegro ;)
    Moderowany:

stosować należy https, czy inne sposoby logowania, wtedy szanse na podsłuchanie loginu i hasła są znikome, wszystko inne co nie leci szyfrowane da się nasłuchać

Sam wiem ile danych można wyłapać w sieci WLAN .HTTP POP3 TELNET FTP . i jeżeli sieć jest rozbudowana np. tak jak w moim przypadku 56 AP po całym województwie z serwerem uwierzytelniania w jednym miejscu .... setki logów codziennie poczta ,allegro itd.

Pozdrawiam maniak wifi 2,4 .5GHz :D

• #375 13 Sty 2008 13:16
    Misoi
    Poziom 2  

Witam kolegów.. Mam problem.. Jestem na studiach i na stancji niemam neta a mam antene kierunkowa.. Do okoła tyle sieci z internetem ale wszystkie pozabespieczane.. Mogli byscie mi podac jakis sposób na to aby połamac hasła do tych sieci i zeby internet stał do mnie otworem.. Jakies programy do szukania wszystkich niezbednych zeczy porzebnych do połączenia sie z inna siecia radiowo... Z góry dziekuję..

• #376 17 Sty 2008 02:32
    domelfm
    Poziom 16  

misio chyba zle trafiłes.. :)
    POOOGGGGGGOOOOOOOOOOOOGGGGGGLLLLLLLLLLLLLLLUUUUUUUUUUUJJJJJJJJJJJJJJJJJ...

A tak apropos to nierób tego .

TO tak nieładnie.. :)

• #377 20 Sty 2008 16:07
    pit81
    Poziom 9  

Misoi na jakich studiach jesteś??? bo na 100% nie POLONISTYKA :D .popraw pisownię :D

• #378 23 Sty 2008 23:29
    mrrudzin
    Poziom 39  

Panowie mam problem. Mam w pracy niezabezpieczoną sieć z ukrytym SSID i laptopa do dyspozycji. W laptopie siedzi INTEL 4965AGN i jest Winda XP z sp2.
    Nie ukrywam że sieci bezprzewodowe nie są moją mocną stroną. Czy ktoś może w sposób łopatologiczny napisać czy (czy za pomocą tej karty się da) i w jaki sposób (za pomocą jakiego softu i jak) odczytać SSID tej sieci?

• #379 24 Sty 2008 07:34
    laserjet9002
    Poziom 21  

Za pomocą tej (INTEL 4965AGN) karty się nie da nic zrobić

• #380 24 Sty 2008 08:29
    mrrudzin
    Poziom 39  

Niedobrze. A z jakimi popularnymi kartami da się to zrobić?

• #381 25 Sty 2008 17:55
    laserjet9002
    Poziom 21  

Na chwilę obecną na wszystkich kartach na chipsetach Atheros niższych niż AR5008

Najtańsza TP-link WN-551G pełne wsparcie dla pakietu Aircrack-ng / CommView for Wifi.

• #382 27 Sty 2008 00:23
    Pascalt
    Poziom 22  

laserjet9002, o jakie wsparcie Ci chodzi, przeciez tu liczy sie to, zeby istnialy sterowniki do karty radiowej, ktore przelacza karte w tryb rfmon.

• #383 27 Sty 2008 20:58
    laserjet9002
    Poziom 21  

Tryb monitor to jedno, a wstrzykiwanie pakietów drugie.
    Po za tym pod windą tylko Atheros działa bez problemowo.

• #384 27 Sty 2008 22:41
    7784
    Poziom 1  

Witam posaidam karte Orinoco Wireless Lan Pc Card (5 volt) mam problem z aircrackiem bo karta nie chcę pracować w trybie mmonitor ciagle wysakuje mi bład o sterownik

• #385 16 Lut 2008 08:42
    hojlo1
    Poziom 35  

(....tak z doskoku dodam do poprzedników..z praktyki) :D

np.:
    mrrudzin
    1. - wypada że Twoja karta może pracować w trybie "monitor mode", więc nic nie stoi na przeszkodzie (oprócz wiedzy) by odczytac ukryty SSID itp
    Przykład z Linuxa (i pakiety wstrzykuje, choc do odczytania SSID jest to tylko pomocne , a nie niezbędne
    2. to, że sieć nie jest zabezpieczona może być tylko pozorne (często tak jest)

................

...polecam (choć właściwie to nie polecam , bo po to sieć zabezpieczają, by nie wchodzić) specjalne odmiany Linuxa (często wersje LiveCD/USB - nie kłócą się z zainstalowanym XP!!!) do testów.
    Na Linuxie WEP "pada" w ok 2,5 min (gdy wszystko ok ze sprzętem i softem, zaś "dobrze" ustawione WPA jest praktycznie nie do zlamania).

Jednak (z drugiej strony) złamanie hasła nadal nic nie oznacza (w kwestii dostępu do internetu). ;)

• #386 16 Lut 2008 13:20
    JohhnyBravo
    Poziom 2  

Mam sprawe. Mianowicie miałem neta WiFi skierowanego na blok potem jakieś pudła (switche czy huby) i tam po lokatorach porozprowadzone. Mi skończył się okres abonamentowy, odłączyli mi neta :P więc poszperałem, zeskanowałem mały zakres IP od 1 do 255 wybrałem sobie IP który miał 0ms czyli pewnie jakiś sąsiad w mojej klatce, zmieniłem mac`a, IP, nazwe kompa itp na taką samą jak ten ktoś ma i hehe internet spowrotem działa :D tylko właśnie mam kilka pytań co do tego, czy administrator może łatwo sprawdzić że 2 osoby korzystają właśnie z takich samych danych i ciągną neta? czy temu sąsiadowi od którego tak ciągne neta coś pisze na kompie typu że np. taki sam IP jest używany w sieci itp. ? czy administrator może mnie namierzyć? ogólnie wszystko potrzebuje wiedzieć o tym :D Proszę o pomoc.

• #387 16 Lut 2008 19:08
    laserjet9002
    Poziom 21  

No zapewne maja AP na którym nie będą działać dwa takie same MAC-i i jak ty się podłączysz to u sąsiada w tym czasie pewnie nie będzie neta. Wtedy on dzwoni do admina i mówi że nie może się połączyć a admin odpowiada że jest połączony.

• #388 16 Lut 2008 20:17
    JohhnyBravo
    Poziom 2  

W sumie ja się podłączyłem jak ten osobnik już był połączony z siecią, więc? chyba i ja i ta osoba ma

• #389 17 Lut 2008 08:07
    hojlo1
    Poziom 35  

JohhnyBravo - dla admina nie stanowi żadnego problemu odkrycie że ktoś dodatkowo się podpina (mnóstwo softu jest do automatycznej rejestracji ruchu i wystarczy np. tylko dobrze "alarmy" zdefiniować , by przy minimalnym wysiłku widzieć,ze coś odbiega od normy).

Jednak opisuje raczej sieci "prof" (zarządzane), gdzie ktoś czuwa zawodowo nad całością.

Innym problemem jest namierzenie intruza (tu już nie jest tak prosto i dużo od inicjatywy admina zależy).

Należy jednak podkreślić, że wbijanie się do obcej sieci to nie zabawa i są na to konkretne paragrafy (może to się naprawdę nie opłacać)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME