Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Palnik stroboskop na discolitez.

Venom007 23 Dec 2007 18:59 1079 3
    Venom007
    Level 27  
    Witam jestem poczatkujacy w sprawie tworzenia własnych efektow dyskotekowych.
    Chcialbym sobie zrobic stroboskop sterowany przez discolitez.
    (teraz mam strobek na diodach led)

Mam takie palniki:
    http://www.allegro.pl/item283964329_palnik_stroboskkopowy_heimann_bga1020.html

Czy bedzie trudne zeby podlaczyc go pod discolitez?
    Czy moge prosic o instrukcje krok po kroku jak i co trzeba poskladac zeby to fajnie dzialalo?
    Ile taki palnik wytrzyma? (chodzi mi o to czy po poskladaniu wszystkiego odpalne strobo, pochodzi 2h i palnik bedzie do wyrzucenia?)
    Pozdrawiam
    Wesołych Świąt ;)
    fuutro
    Level 43  
    Na początek bezpieczeństwo kompa - musisz użyć transoptorów lub czegoś co zapewni izolację. Jak będziesz chciał użyć 32 palników to potrzeba będzie całkiem dużo mocy - duża bateria kondensatorów na napięcie ponad 350V. Do tego transformatorki do wyzwalania impulsów świetlnych, ograniczenie prądu pobieranego z sieci, chłodzenie, konieczność rozładowania kondensatorów po zakończeniu pracy, uniemożliwienie dostępu do wnętrza urządzenia zwłaszcza podczas pracy.
    W przypadku pojedyńczego palnika trzeba zmienić obwód wyzwalania tyrystora (elementu podającego impuls na to małe trafo wysokiego napięcia) na sterowanie z kompa.
    Venom007
    Level 27  
    Palnikow bedzie max 3 ale na poczatek chce zrobic na 2 palniki moze z czasem to rozbuduje;)
    Popak
    Moderator on vacation ...
    Witam

Na samym początku zrób elektronikę do tego palnika a potem pod LPT

Pozdrawiam