Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obrotomierz do jawki. Bez aku. do cewki i przerywacza.

23 Gru 2007 21:23 4341 11
  • Poziom 10  
    To są zdjęcia schematu z czeskiej stronki. Czy można to już bezpośrednio do cewki w\n podłączyć????
    bo jak jest dioda schoerkiego to napięcie jest już wyprostowane:

Obrotomierz do jawki. Bez aku. do cewki i przerywacza.Obrotomierz do jawki. Bez aku. do cewki i przerywacza.Obrotomierz do jawki. Bez aku. do cewki i przerywacza.Obrotomierz do jawki. Bez aku. do cewki i przerywacza.
    Ja właśnie zaczynam robić, tylko czekam na diody.

Przeniosłem z Konstrukcje DIY. [c_p]
  • Poziom 18  
    Ale gdzie ty widzisz diodę Schotky'ego? Ten układ zasilać można z cewek zasilających żarówki (po wyprostowaniu oczywiście) a z cewki WN to tylko impulsy się pobiera, a dokładniej (i lepiej) z przerywacza :)
  • Poziom 10  
    w trzecim linku dioda Schotky'ego D1.
    czyli z tego obrotka wychodzi 3 kable czyli:
    GND- to jest chyba masa motoru (-)
    +6V...+7V - no to jest napiecie jakie ma byc czyli (+) i czy mozna to podłaczyc do zwykłej baterii 6V bo jest mniejsza od aku (i co jakis czas wymieniac)????
    INPUT - czyli sygnał i podłacza sie to do przerywacza

czyli wziasc baterie 6V, podłaczyc ''+'' i ''-'' i do przerywacza imput.
    bedzie tak?
  • Poziom 18  
    Owszem... Z baterią 6V to pójdzie (choć najlepiej z cewek i tylko mostek prostowniczy + filtr)... Ale sygnał ("IN") to z przerywacza weź a nie na upartego z cewki...
  • Poziom 10  
    no to wiem ze z przerywacza aha i nie chce z cewki bo jawka nie ma na tyle napiecia zeby to uciagnac, chyba ze wszedzie sa swiatla diodowe:)
  • Poziom 18  
    Nie przesadzaj :) Na obrotka spokojnie zasilanie z cewek wydoli :)
  • Poziom 10  
    ale ja wole dac baterie i bedzie to samo tylko ze napiecie nie bedzie skakało i nie trzeba przepuszczac przez układ prostowniczy :!::!::!: :) :)

aha i jawka wytwarza 20W 15W idzie na przednie swiatło a 5W. chyba zebym miał z tyłu lampy diodowe które biora tylko 2W :D:D
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    A obrotek weźmie jakieś 500mW czyli 0.5W w "szczycie" więc naprawdę nie ma z czym przesadzać... Mostek "Graetz'a" (lub nawet tylko jedna dioda prostownicza na 1A) + LM7805 + kondensator 2200uF-4700uF/16V i po problemie...
  • Poziom 10  
    A mógłbys dac do tego jakis schemat?
  • Poziom 18  
    Ale schemat czego?? Zasilania?? Cóż... wysilę się trochu i naszkicuję...
  • Poziom 10  
    ub nawet tylko jedna dioda prostownicza na 1A) + LM7805 + kondensator 2200uF-4700uF/16V i po problemie...

tego schemat

aha i jakbym chciał podłaczyc baterie 9V i zrobiłbym stabilizator na 6V i tak chce zrobic tylko potrzeba mi jakis schemat tego prosiłbym bardzo o to !!:!::?:
  • Poziom 9  
    Kupiłbyś stabilizator L7806CV i by było po problemie :)
    A panowie mam pytanko na focie trzeciej jest schemat jak to poskładać do kupy i denerwuje mnie ta kropka w oznaczeniu kondensatorów to oznacza minus czy plus kondka bo po przejrzeniu zdjęć i dokładnemu przyjrzeniu myślę że tam gdzie kropka tam plus :/ dobrze mówię?