Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA4560A411 - ciągłe "wylewanie wody"

andreas_k 24 Gru 2007 01:21 2304 8
  • #1 24 Gru 2007 01:21
    andreas_k
    Poziom 9  

Witam.
    Mam taki problem. Po nastawieniu jakiegokolwiek programu następuje załączenie pompki, świeci się kontrolka "koniec" i co jakiś czas miga 4 razy kontrolka "gotowy". Jak była wyłączona całkowicie z prądu przez ok. tydzień, to zrobiła jedno dobre pranie i to wszystko. 2 razy udało mi się wejść do trybu serwisowego, załączyłem test nr 1 czyli nalewanie wody - nalewanie załączyło się na ok 0,5 sek i to samo ( tzn. pompka start, kontrolka "koniec" i mruganie "gotowy"). Wciśnięcie przez ok. 5 sek. przycisku "start" nic nie daje.
    Wypiąłem przewody el. od hydrostatu - nic to nie dało, rozebrałem hydrostat - wygląda jak nowy, zero zabrudzeń, styki pracują, dmuchnąłem w przewód hydrauliczny - nie jest zabrudzony.

Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł co może być przyczyną problemu??
    Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.

• #2 24 Gru 2007 04:33
    KOALA 58
    Poziom 18  

Witam a nie masz w niej czujnika aqła stop ?

• #3 24 Gru 2007 09:35
    andreas_k
    Poziom 9  

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia. Jest to pralka rodziców, na panelu nie ma żadnej opcji aqua...

• #4 24 Gru 2007 09:52
    nares
    Specjalista AGD

Zdejmij dolną blachę przodu pralki( 2 wkręty po bokach) i zobacz czy nie ma wody na spodzie obudowy.

• #5 25 Gru 2007 22:16
    andreas_k
    Poziom 9  

ok. prawdopodobnie jutro będę u rodziców to sprawdzę...
    Czyżby pralka ta miała czujnik nieszczelności ??

• #6 26 Gru 2007 00:19
    movzx
    Poziom 39  

Tak, aqua stop to czujnik nieszczelności - pływak na dnie obudowy. Jeśli dostanie się tam woda, blokowany jest elektrozawór na wlocie a włączana pompa spustowa. Najęściej takie rzeczy montuje się w zmywarkach, ale w tej pralce też jest. Wypadałoby jeszcze sprawdzić co cieknie.

• #7 26 Gru 2007 21:11
    andreas_k
    Poziom 9  

Byłem dzisiaj u rodziców i niestety pralka nie ma Aqua Stop :( .

Załączyłem też tryb serwisowy i po załączeniu 1 testu wlewała wodę przez ok. 40 sek i po tym czasie znowu to samo... ( widocznie jak była wyłączona z prądu przez prawie tydzień to troszkę dłużej podziałała - może coś się przegrzewa ?? ) ?

• #8 02 Sty 2008 23:05
    andreas_k
    Poziom 9  

I jak nikt nie jest w stanie pomóc ??

• #9 03 Sty 2008 10:27
    nares
    Specjalista AGD

Kod 4, to jest uszkodzenie hydrostatu - trzeba podstawić dobry, a jak nie pomoże to moduł do wymiany.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME