Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

karta wlan USB i 15 metrów kabla-usb (!!POMOCY!!)

pit81 24 Gru 2007 12:18 1374 7
  • #1 24 Gru 2007 12:18
    pit81
    Poziom 10  

witam .mam problem z przyłączeniem internetu na drugiego kompa ,jest to sieć AD-HOC .odległosc miedzy antenami 4 kilometry .talerze fi 90cm widza sie ,w jednym 3 metry kabla h-155 ,a w drugim 15 metrów kabla H-155 i niestety siła sygnału w netstumblerze ponizej 70 dBm połaczenie sie zrywa a transfer jest taki ze zwykła strona google.pl otwiera sie 3 minuty.wpadłem na pomysł zeby zamiast 15 metrów kabla antenowego dać 15 m kabla usb lecz ponoć potrzebny jest rypiter wzmacniająCy sygnał USB ???? .moje pytanie brzmi czy da sie zrobić tak aby to działało bez konieczności kupowania tego drogiego rypitera ,np podnieść zasilanie na kablu USB tj puscic z zasilacza wieksze napiecie ????

I NEED HELP :D Piotr

Post był raportowany.
    (!!POMOCY!!) – ozdobnik? -->REGULAMIN pkt 11.
    Nie używaj dużych liter w tytule -->REGULAMIN pkt 10.9.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15. [hefid]

0 7
  • #2 24 Gru 2007 12:33
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie da rady - potrzebne byłyby 2 HUB'y USB z własnym zasilaczem.
    Standard przewiduje maksymalną długość przewodu 5m.

Lepiej zakup AP i podłącz do skrętką do PC.

0
  • #3 24 Gru 2007 12:47
    pit81
    Poziom 10  

mbo napisał:

Lepiej zakup i podłącz do skrętką do PC.
    ale co kupić??? :D:D

0
  • #4 24 Gru 2007 14:08
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

AP - chochlik skasował ....

0
  • #5 24 Gru 2007 17:54
    pit81
    Poziom 10  

nidyrydy finanse :/ ktoś jeszcze sie wypowie??

0
  • #6 25 Gru 2007 21:28
    paawel
    Poziom 21  

Uśmiałem się.
    Po pierwsze to pewnie 2,4 GHz na tej odległości 4 km - marne szanse żeby poprawnie działało.
    Po drugie jak nie masz kasy to daj se chłopie spokój z poprawnie dzałającym internetem.

0
  • #7 25 Gru 2007 21:37
    SaraniS
    Poziom 26  

Witam
    Nie masz wyjścia - albo AP (~100pln), albo dwa huby USB aktywne z zasilaczami (po ~20pln każdy) - coś kupić musisz...
    Jednak na AP myślę, że działać będzie znacznie lepiej, niż po USB... Do tego znacznie upraszcza to ewentualną przyszłą rozbudowę sieci :)
    Wesołych Świąt :)

0
  • #8 27 Gru 2007 10:01
    pit81
    Poziom 10  

paawel napisał:
    Uśmiałem się.
    :D śmiech to zdrowie :D
    paawel napisał:

Po pierwsze to pewnie 2,4 GHz na tej odległości 4 km - marne szanse żeby poprawnie działało.
    twoja wiedza jest raczej marna na ten temat :D http://www.interline.pl/html/modules/smartsection/item.php?itemid=1
    paawel napisał:
    Po drugie jak nie masz kasy to daj se chłopie spokój z poprawnie dzałającym internetem.
    a kto powiedział że to ja nie mam kasy :D a może zarabiam tyle w tydzień co ty w 2 miesiące :D

SaraniS napisał:
    AP...Do tego znacznie upraszcza to ewentualną przyszłą rozbudowę sieci :)
    Wesołych Świąt :)
    w sumie to genialny pomysł :D znalazłem starego fritzboxa zasilanie poszło po skretce i wsio fryka :D dzienx za pomoc .

jak tu sie zamykam temat ? :D

0