Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kenwood w534uay a dysk przenośny USB

24 Gru 2007 16:04 3865 17
  • Poziom 9  
    witam kupiłem właśnie takie radyjko jak w temacie i dysk przenośny na USB firmy WD. podłączam go do radia kontrolka na nim się zapala znaczy że zasilanie jest a jak wybiore na radiu USB to nie może nic odczytać na dysk nagrałem mp3 są umieszczone w folderach z nazwami wykonawcy.

co jest nie tak że go nie czyta??
  • Poziom 43  
    Wygląda to na niekompatybilność standardów USB lub brak protokołu obsługi dysku. Dla windowsa to wszystko jedno bo on ma masę sterowników w sobie i nawet nie wiesz kiedy z czego korzysta a radio ma to bardzo uproszczone.

SławeK
  • Poziom 9  
    czyli dupa?

nie bedzie działac?
    A pendrive bedzie działać?

jeszcze jedno, to po co robią takie cuda jak nie działa
  • Poziom 43  
    Owszem z pendrive'ami nie powinno być problemów ale pewnie znajdą się takie modele z którymi nie będzie działać i z każdą pojemnością. Cóż, za dużo tego jest na rynku że producent radia nie jest w stanie przetestować współpracy w wszystkimi, urok nowych technologi, teraz testerem jest klient który wymaga coraz nowszego sprzętu więc musi za to płacić.

SławeK
  • Poziom 9  
    ale wiecie co zauważyłem? do komputera jak podepne ten dysk przenośny na długim kablu tzn. USB- mini USB to też nie działa musi być na tym oryginalnym który był w zestawie(ma ok.20cm dł)

do czego zmierzam: bo przy radiu właśnie wtyczka USB jest na kablu i jest on dość długi. czy może to być tego wina?
  • Poziom 43  
    Wątpię ale spróbuj, uszkodzić się raczej nic nie powinno. A jeszcze lepiej przeczytać co na ten temat napisał producent w instrukcji obsługi urządzenia.

SławeK
  • Poziom 25  
    A jeszcze pytanko. Jaki system plików masz na dysku a jakiego wymaga radyjko?
  • Poziom 9  
    no na dysku mam MP3 więc powinno działać.

Avatar a jaką przejściówkę masz na myśli? daj jakiegooś linka na taką przejściówkę
  • Poziom 25  
    Nie format plików a system plików. NTFS? FAT32? FAT? Podejrzewam że radyjko zagra z FAT-em, ale to powinno być napisane w instrukcji obsługi radia.
    Standartowo w WinXP dysk jest formatowany jako NTFS więc i Ty pewnie taki masz a radyjko tego poprostu nie rozpoznaje, Trzebaby sformatować dysk jako FAT i wówczas nagrać na nim MP3. Jednakże takie rozwiązanie jest mocno niezalecane dla dysków przenośnych a mocno zalecane na Pendrive-ach, a którego podłączenie powinno być już bezproblemowe.
  • Poziom 9  
    to jak go sformatować na FAT? jak biore formatuj i rozwijam te opcje formatowania to jest tylko NTFS
  • Poziom 25  
    Wciąż nie napisałeś jaki ma być format danych, FAT czy FAT32? Tu dochodzą pewne ograniczenia... A jak zrobić? W narzędziach administracyjnych masz przystawkę zarządzanie dyskami, usuń partycję, załóź ją ponownie i sformatujesz w FAT32. Pytanie czy radio to rozpozna. Jeśli będzie musiał być FAT wówczas max rozmiar partycji będzie mógł wynieść 4GB i tu dochodzi kolejne pytanie czy radio rozpozna dysk z kilkoma partycjami.

Tak jak piszę wyżej - zajrzyj w końcu do instrukcji i napisz jakie radio ma wymagania!
  • Poziom 9  
    słuchaj Ibuprom. wgrałom MP3 na aparat, aparat ma na komputerze widziany format plików FAT i radio go widzi bez problemu właśnie sprawdzałem
    a co do tego sformatowania tamtego dysku to tak jak pisałeś to i tak nie ma opcji FAT

Dodano po 5 [minuty]:

USB standard USB 1.1 / USB 2.0
    Speed Full speed(Max. 12Mbps)
    USB class Mass Storage class(MSC device)
    USB subclass SCSI
    Protocol Bulk Only
    Current supply Max. 500mA
    File system FAT16/FAT32*
  • Poziom 25  
    Ok kolego. Widzę że Ty nie chcesz pomocy tylko gotowca jednocześnie nie dając żadnych danych o które proszę. JAkbyś czytał wyżej to aby zrobić system plików FAT partycja nie może mieć więcej jak 4GB (karta w aparacie tak ma, nieprawdaż?). Osobne pytanie czy radio zobaczy dysk większych rozmiarów pomimo partycji 4GB którą ew. założysz. Jeśli radio wspiera FAT32 to nie ma problemu, ale tego wciąż nie wiemy!! Z mojej strony to wszystko, dalej radź sobie sam.
  • Poziom 25  
    Panel sterowania, narzędzia administracyjne, zarządzanie komputerem, zarządzanie dyskami. Szukasz swój dysk przenośny, prawym na dysku i usuwasz wszystkie partycje do czasu aż cała jego powiedzchnia będzie oznaczona jako "nieprzydzielony". Wówczas na tej powierzchni prawym i nowa partycja, otworzy się kreator gdzie wybierasz partycję podstawową a system plików jako FAT32, zaznaczasz szybkie formatowanie i dysk po kilku sekundach jest gotowy. Wrzuć kilka piosenek i sprawdź czy radio to zobaczy, nie wiem jakie są w nim limity rozmiaru nośnika o ile są, trzeba to sprawdzić doświadczalnie. Jeśli nie zadziała to pozostaje zakup pendrive-a.
  • Poziom 9  
    ok udało się
    tylko nie był FAT32 z początku dopiero jak podzieliłe to na 3 części to poszło zaraz coś wgram i zobacze. DZIĘKI IBUPROM!

Dodano po 11 [minuty]:

nie działa tzn. nie widzi. wydaje mi się że to przez długość przewodu ale tego nie przeskocze nie będę psuł oryginału, radio dopiero kupione, ten dysk jak podłącze na dłuższym kablu do komputera to też nie działa.
    POZDRO i Wesołych Świąt