Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem piecyków JBL 75.4 CS 60.2

24 Gru 2007 23:52 1080 3
  • Poziom 16  
    Witam,
    mam dwa takie piecyki jak w tytule i chciałbym je podłaczyc w nowym aucie, z tym ze nie wiem czy są w 100% sprawne....
    w tym CS 60.2 jest tak:
    niebieskie diody sie swieca wzmacniacz ciągnie prąd(gorąca wtyczka od zapalniczki) podłaczyłem jakies pierwsze lepsze dwa głosniki 16Ω pod front podałem sygnał z odtawrzacza cd pozniej z kompa i cicho...

teraz mam pytanie czy muszą byc to TYLKO głosniki 2 lub 4Ω?? czy na 6, 8 lub 16Ω bedzie też grało tylko ciszej??

Ten większy wzmacniacz 75.4 ma podobne objawy z tym ze swieci sie dioda protect na czerwono non stop i jakby nie ciągnie zasilania.

Czy wystarczy mi zasilacz 8A 100W zeby sprawdzic działanie wzmacniaczy??? Czy musze tylko pod akumulatorem???

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Kolego, jeżeli swieci protect to napewno masz coś walnięte we wzm, (sprawdź tranzystory), no chyba że wzm ma zabezp zbyt niskiego napięcia ale to wtedy się nie włącza wogóle i nic nie świeci, natomiast ten pierwszy to róznie bywa z tymi głosnikami 16 ohm jedni pisza że wzm samochodowe nie będa grały wogóle na 16 a tak na chłopski rozum to niby dlaczego nie będą grały, powinny tylko ciszej i nie obciązają tak wzm ale jeżeli nic w głosnikach nie ma a gniazdo zapalniczki się grzeje to masz zwarcie we wzm prawdopodobnie gdzieś w końcówce(bo bezp nie pali) a te 16 powodują że protect nie zadziałał bo po podłączeniu wzm i nie wysterowaniu to wzm bieże do 1 A (w spoczynku)a nieraz to bierze mniej niż 200mA i gniazdo nie ma prawa się grzać. Posprawdzaj wszystkie tranzystory mocy (te duże) najlepiej po wylutowaniu z płytki. Do roboty...

Dodano po 1 [minuty]:

aha ten zasilacz do sprawdzenia wystarczy w zupełności...
  • Poziom 43  
    Zasilacz taki niekoniecznie może wystarczyć. Spotkałem się z takimi wzmacniaczami których przetwornice nie chciały nawet drgnąć przy tak wydajnym zasilaniu. Iskrzące gniazdo zapalniczki to morderstwo na wzmacniaczu z przetwornicą. Tu nie ma żartów. W zasadzie pomiar napięć powinien dać odpowiedź dlaczego się nie włącza. Większa impedancja głośników nie przeszkadza w pracy, co najwyżej mniejszą moc one przetworzą.

Kolego ssseba, nie każ sprawdzać tranzystorów komuś kto nie ma zbyt dużego pojęcia o elektronice bo narobi więcej szkód niż pożytku.

SławeK
  • Poziom 16  
    dzisaj jeszcze sie pobawie i jak cos to daje ojcu na serwis