Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop + wzmacniacz = duże zakłócenia :)

25 Gru 2007 20:46 2264 4
  • Poziom 17  
    Ostatnio podłączyłem sobie pod lapka wzmacniacz unitra aida 101 i jak mam podpiętą ładowarkę to w głośnikach słyszę bardzo nieprzyjemne zakłócenia nawet gry wtyczka od wzmacniacza jest odpięta więc prawdopodobnie kondesatorek mi się wysuszył i wymieiłem go na nowy 2 razy 4700 uF 64 v i to nic nie pomogło myślałem żeby zrobić ładowarkę do laptopa na transformatorku ale wolę się zapytać was czy w dobrym kieruku zmierzam . A i nie mam uziemienia możliwe że to jest też pośrednią przyczyną .
    Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe pomysły to bardzo proszę o pomoc .
  • Poziom 24  
    Wzmacniacz jest OK. Natomiast zasilacz laptopa
    jest winny. Spróbuj na innym zasilaczu
    (pożycz oryginalny a nie jakąć podróbkę chińską)
  • Poziom 43  
    Nie od tego to zależy, ja zauważyłem, że takie cuda związane sa z ewentualnym uziemieniem laptopa przy najmniej na drodze podwójnego uziemienia - posiadam takowe - laptop ma uziemienie domowe, a wzmacniacz mam podpięty do telewizora. Nie zalezy to od jakości zasilacza wzmacniacza, posiadam Della z metalowa obudową i zasilacz z uziemieniem i sa dokładnie takie problemy o których mówi autor wątku. Wystarczyło podpiąc do kontaktu bez bolca. Uziemienie przychodzi mi z kablowej.

Czasami też istnieje zmienne napięcie pomiędzy obudowami - wystarczyłoby sie podpiąć linką miedzianą pomiędzy obudową wzmacniacza (metalową blachą) a blachą

Mógłbyś chociaż dać namiary na laptop, jak wygląda zasilacz, jak sie nazywa laptop - to byś sobie sam odpowiedział co jest przyczyną. Czasami buczenie jest związane też z tym, że masę się podepnie omyłkowo z masą obudowy albo do obu mas na raz.
  • Poziom 43  
    Kup za grosze w biedronce lub na jakimś targu rozdzielacz bez bolca. Ja mam tak podpięte telewizory i DVD i wzmacniacze. Ja mam wzmacniacz i mialem dokładnie to co Ty niesamowite buczenie, które ustąpiło po wyciągnięciu zerowania z kontaktu. Podejżewam że w zasilaczu laptopów sygnał z cewek i transformatorów na wysokich częstotliwościach dostaje się na blachę laptopa, która jest połączona przy wtyczkach Jack z ekranem przewodu. To wszystko wchodzi na obudowę wzmacniacza no i potem wchodzi w interakcję z masą sygnałową (tam jest drobna różnica poziomów zawsze) Obudowa jest podpięta tylko w jednym miejscu z masa wewnętrzną. Wystarczy tylko w dwóch miejscach zrobić połaczenie i już pojawia się buczenie 50Hz. Co dopiero jeśli na masę wewnętrzna podawane jest pulsowanie z zasilacza. Nie ma za bardzo obawy. O te wpięcie wzmacniacza do bolca. Szłoby też linką połączyć blachę laptopa i blachę wzmacniacza.
    W przypadku łączenia bolca z śrubką uziemiającą trzeba się upewnic że bolec nie świeci, że jest podpięty itp. Można spróbować własne uziemienie zrobić, tak ma na przykład sklep tekstylny, który jest nieopodal mnie. Wrzucony kawałek miedzi do ziemi na drucie typu bednarka. Płaskownik stalowy coś a la piorunochron.