Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan CT1600 układ ładowanie baterii nie działa

robokop 25 Gru 2007 21:00 1288 3
  • #1 25 Gru 2007 21:00
    robokop
    Moderator Samochody

Witajcie, w trakcie świątecznych porządków moja druga połówka wykopała ustrojstwo jak w tytule, pod zasilaczem zewnętrznym działa, brakowało ogniw w baterii ( ktoś je wyjął). Mam kilka mało używanych NiMh 1300mA, myślę że dało by sie je zaaplikować do w/w transceivera. Tu pojawia sie problem - nie mam oryginalnej ładowarki umożliwiającej ładowanie 8 ogniw (10,6V), w obudowie baterii jest mała płytka z tranzystorem i kilkoma elementami biernymi , która prawdopodobnie regulowała prąd ładowania baterii, niestety jest odłączona. Schematu w necie brak, wie ktoś jak to podłączyć ?

0 3
  • #2 26 Gru 2007 12:12
    sq6ade
    Poziom 40  

Wrzuć foto płytki. Jaki jest tranzystor? PNP/NPN ?

0
  • #3 26 Gru 2007 13:13
    robokop
    Moderator Samochody

sq6ade napisał:
    Wrzuć foto płytki. Jaki jest tranzystor? PNP/NPN ?

Foto będzie dość trudno wykonać, nie mam chwilowo aparatu, a z tel. kom. raczej nie nada. Tranzystor ma nieczytelne oznaczenia. W wolnej chwili spróbuję to rozrysować :)

0
  • #4 26 Gru 2007 17:44
    sq6ade
    Poziom 40  

Jeśli regulacja prądu odbywa się w dodatniej gałęzi a tranzystor jest PNP to PLUS z ładowarki leci na emiter a z kolektora leci na PLUS accu (w szereg powinien być jeszcze jakiś rezystor.) Jeśli tranzystor jest NPN to w tym moim opisie musisz podmienić C z E.

0