Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer stacjonarny i laptop w sieci WiFi

waldeksk 25 Dec 2007 22:15 1470 2
    waldeksk
    Level 2  
    Mam intrnet z Orange za pomocą modemu EDGE 77 podpiętego na USB do kompa stacjonarnego. Posiadam laptopa z bezprzewodową kartą sieciową USB EDIMAX i kartą bezprzewodową PCI w kompie stacjonarnym również EDIMAX. Chciałbym zbudować sieć na tych kartach, ale nie mogę znaleźć sposobu konfiguracji. Bardzo bym prosił o pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    KmiecikSe
    Level 14  
    Ja łączę się za pośrednictwem routera i robie to w ten sposób: (udostepniam dysk)
    klikam na właściwości dysku -> zakładka udostępnianie -> dalej powinien być link do kreatora sieci i konfiguruje ;) pamiętając oczywiście o tym by była taka sama grupa robocza na drugim komputerze. Oczywiście z drugim komputerem robie tak samo. Restartuje kompy :D i po restarcie w oknie Narzędzia -> mapuj dysk sieciowy -> i wuala już widzę udostępniony dysk drugiego komputera.
    waldeksk
    Level 2  
    Ja pracuję tym laptopem w 3 miejscach. Mam więc skonfigurowane rózne połączenia zarówno do sieci jak i połączenie do internetu. Chodzi mi o konkretny przypadek, aby nie używać routera i pozbyć się kabli.