Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym upiekszyc zewnetrzna czesc kolumny...

bombas 14 Gru 2003 16:36 2471 15
  • #1 14 Gru 2003 16:36
    bombas
    Poziom 13  

Przejrzalem wiele postow, szukalem dosyc dlugo materialow, ale nigdzie nie moge znalezc informacji jak wykonczyc zrobiona juz kolumne. Formir - chyba tak to sie nazywa jest dosyc drogi! a ja chce zeby moja kolumna wygladala ladnie, ale za male pieniadze. Malowanie farba to chyba ostatecznosc... jest jakis inny sposob???

Kazdy potrafi wydac pokazna sumke, ale sztuka jest wydanie groszy za materialy ktore dadza rowniez piekny efekt!

0 15
  • #2 14 Gru 2003 18:07
    nfsking
    Poziom 24  

Jeśli nie fornir(bo za drogi) i nie farba(bo kiepski efekt) to tylko okleina drewnopodobna(jeśli chcesz to trzymac w domu) lub materiał wykładzinowy(jesli chcesz do samochodu) :D

Pozdrawiam!

0
  • #3 14 Gru 2003 18:29
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

BARDZO PRZEPRASZAM - kto powiedzial, ze farba daje kiepski efekt?? Najpierw wszystko szpachlujesz, polerujesz...Potem walkiem dakladasz np. czarna farbe. Czekasz az wyschnie - nakladasz np. czerwona i od razu na swiezo rozcierasz gabka...Swiety efekt smug i maz - bardzo ladnie sie prezentuje.

0
  • #4 14 Gru 2003 20:26
    Paweł.ko
    Spec Elektroakustyka

Mam znajomego który naprawia i renowuje fortepiany i pianina.Na instrumentach tych jest kładziona politura (każdy wie jak pięknie wygląda odrestaurowany lub nowy fortepian!).W rozmowie zpewniał mnie że dość tanio (tylko nie wiem co dla niego to dość tanio) kupić można w markecie politurę syntetyczną (nie jest ona tak szlachetna jak politura naturalna ale i tak wygląda niczego sobie).Zapewniał mnie że przy malowaniu fortepianów cena politury jest niczym w porównaniu do pracy włożonej przy polerowaniu.Dlatego wydaje mi się że taka właśnie politura syntetyczna ewentualnie lakier chemoutwardzalny da doskonały efekt przy umiarkowanej cenie pod warunkiem włożenia maksimum pracy (polerowanie to bardzo niewdzięczne zajęcie :( )

0
  • #5 15 Gru 2003 10:41
    wrath
    Poziom 16  

inny pomysl: skoro fornir za drogi to moze korek scienny, jest duuuuuuuuuuuuuzo wzorow kolorów, w tym podobne do drzewnianyc fornirów
    okleic na budapre albo podobny przyprasowac po zashnieciu przejechac papierkiem sciernym 3 warstwy lakieru do podłóg i tez bedzie ładnie

0
  • #6 15 Gru 2003 10:49
    chomicki
    Poziom 21  

A może tapicerka? Czarna skaja lub inny materiał skóropodobny a pod spodem gąbka. Kolumna jest mięciutka, dodatkowo wytłumiona i muszę przyznać, że robi wrażenie... Miałem takie pod nazwą exclusive 380 (fabryczne) i były piękne.

0
  • #7 15 Gru 2003 17:34
    seba_x
    Poziom 31  

A może granit ? lub marmur .

0
  • #8 15 Gru 2003 23:14
    TTOM
    Poziom 11  

skaj i inne materiały do domu nie za bardzo sie nadaja - z doświadczenia polecam lakierobejce- najtańsze i najlepsze można kupic np w castoramie - daja naprawde super efekt. ale wszystko zależy od tego co ma być pod nią . rzeczywiscie najlepiej jak mozna by polożyć pod nia fornir - jak nie chcesz przeplacac polecam poszukac nawet malego zakladu stolarskiego - krótka rozmowa z wlaścicielem o niczym i wszystkim i mozna wszystko wycyganic za piwo - takie ilosci jak bedziesz potrzebowal to często dla fachowca juz tylko odpady. jak pomalujesz taki fornirek lakierobejcą/ naprawde polecam / - efekt bedzie prawie jak fabryczne malowanie- mnie sie udalo. polecam - nie maluje sie tego potem lakierem , jest trwale , maluje sie najlepiej walkiem z gabki max 2 krotnie

0
  • #9 14 Sty 2004 13:43
    Scubzik
    Poziom 14  

Osobiscie polecam zwykla okladzine...Z wlasnych doswiadczen wiem ze jest to tani i naprawde przyzwoity sposob...Sam okleilem tym sposobem 9 kolumn (8 na sali prob gdzie gramy i jedna swoja prywatna) Wybralem ciemnoszara okladzinke co sprawia za kolumna wyglada jak profesjonalna estradowka..Poza tym tak oklejonej kolumienki nie da sie porysowac np przy transporcie(jak tu porysowac wlochata okladzine!!)Oklejenie mojej kolumny wynioslo mnie 7zl za okladzine.Trzeba czyms toto kleic..najprsciej...butaprenem...Ja dodatkowo zrobilem sobie ramke na panel czolowy kolumny i obciagnalem go czarnym siatkowym materialem co sprawia ze wyglad naprawde jest wypasny...Koszt siatki 7zl..+ klej butapren jakies 5zl...I jeszcze zostalo mi wystarczajaco duzo wykladziny na oklejenie wzmacniacza lampowego...i jeszcze zostalo....Mozna jeszcze zalozyc plastikowe metalowe a najlepiej gumowe narozniki i wtedy jest naprawde super..Ja umobilnilem moja kolumne dokladajac koleczka...WYPAS....Sprobuje podeslac foto kolumny i wzmacniacza.....Polecam ta metode...Okladzine kupilem w OBI za 4.99 za m kwadratowy..taka cieniutka..scienna (podlogowa ma gruba warstwe gumy od spodu-ale jak ktos chce..tez moze byc) Do montazu uzylem jeszcze zszywacza tapicerskiego...jakby co to piszcie a opisze co i jak....

0
  • #10 10 Paź 2005 12:13
    Scubzik
    Poziom 14  

A propos kleju .. obczaiłem że lepszy może okazać się silikon akrylowy... dlatego że:
    po A)Nie śmierdzi (odpada efekt ćpuna po kilkugodzinnym klejeniu hehe) B) wygodniej się nakłada (pistolet do siliconu)
    C)nie przesiąka przez wykładzinę (czasem rzadszy butapren "uciekał" przez wykładzinkę)
    D)wydaje mi się że lepiej trzyma (po jakimś czasie butapren puszcza gdzieniegdzie i powstają delikatne wybrzuszenia..prawie niezauważalne ale...)
    ....

0
  • #11 10 Paź 2005 14:24
    el_Siwma
    Poziom 13  

Ale koc estradowy do kolumn domowych? To kwestia gustu, ale jak dla mnie dziwny pomysł.

0
  • #13 11 Paź 2005 00:39
    Ender
    Poziom 11  

Apropo temat :Cczy słyszał ktos cos na temat farby akrylowej do drewna ?? Podopno zapewnia dobre krycie i mozna nia malowac nawet plyte wiorowa wiec było by to raczej tanie rozwiazanie.

A co do forniru do na allegro lub u stolarza mozna dostac czasami juz za ok 10-15 pln za m^2 wiec warto to jednak rozwazyc a efekty sa według mnie najlepsze spośród wszystkich metod wykanczania.

0
  • #14 11 Paź 2005 08:41
    PANCIO WIŁ
    Poziom 22  

Fornir albo lakier. Żadnej okleiny drewnopodobnej (czarna jescze może być). Jak masz jakiegos kumpla lakiernika to sprawa jest prosta. Lakier samochodowy i będzie git.

Dodano po 39 [sekundy]:

Kto odkopał ten temat i po co?

0
  • #15 11 Paź 2005 17:10
    Kajtek_170
    Poziom 22  

Moji znajomi mają wdomu do kina domowego zestaw nagłośnienowy. Jest pomalowany zzielono złotą farbą i przycięte kanty tak że wygląda to jak granit. Szerze mówiąc to długo myślałem że to jest prawdziwy kamień.

0
  Szukaj w 5mln produktów