Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp 21B-SC

14 Dec 2003 18:10 1868 6
  • Level 23  
    Witam!
    Mam taki tv jak w temacie oparty o procek IX1830CEZZ, zasilacz TEA2261 i procesor wideo TDA8362. Problem jest następujący: Po włączeniu słychać głośną pracę zasilacza ,tak jakby był przeciążony, ale przeciążony nie jest, gdyż w tym czasie napięcia zasilania linii wynosi ok. 136V, gdy na żarówce spada do 125 i chodzi stabilnie i cicho. Pozostałe napięcia z zasilacza istnieją (nie pamiętam dokładnie, ale po kilkanaście V), zasilacz nie przeciążony więc chyba sprawny. Brak reakcji na włączenie. Zasilanie procka (5V) i TDA8362 (8V) jest. I teraz pytanie: jak jest realizowane włączanie gen. H (bo nie ma tam przekaźnika) - która nóżka procesora? A może ma ktoś kawałek schematu na takim procku? Dodam, że trafopowielacz jest nowy i że nie mam tv na miejscu więc pomiary na bieżąco odpadają. Dzięki z góry za wszelkie sugestie...
    Pozdrawiam!
  • TespolTespol
  • Level 27  
    Witam.W układzie TDA8362 załączenie gen.H realizowane jest przez podanie +8V na nóżkę 10.Po wystartowaniu wys.napięcia z trafopowielacza powstaje drugie napięcie +8V ,które jest podawane na zasilanie TDA8362 i wtedy startuje układ odchyl. V oraz wizja.W st-by procesor powinien najpierw załączyć +8V z zas.sieciowego.Pozdrawiam.SKORBI.
  • TespolTespol
  • Level 11  
    W tym typie chassis spodkałem się tylko z odmianą IX1830CEZZ ale również za 30 złotych. Zamówiłem w CYBOR-tech.
    :lol:
  • Level 16  
    skorbi wrote:
    Witam.W układzie TDA8362 załączenie gen.H realizowane jest przez podanie +8V na nóżkę 10.

??? czy na nóżkę 36 (VSTART)??? ja na 36 mam aż 15V i gen. H nie rusza. To chyba trochę za dużo? Kość padnięta?