Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zdublowane mail'e w Outlook'u.

DAREK-2 26 Dec 2007 18:44 6407 5
    DAREK-2
    Level 16  
    Witam!
    Mój problem dotyczy zdublowanych wiadomości w folderach osobistych Outlook'a.
    Mianowicie przed reinstalacją komputera wykonałem kopię pliku *.pst w Outlook'u 2003, żeby nie utracic zapisanych tam wcześniej wiadomości. Następnie przywróciłem ten plik *.pst do Outlook'a 2007, którego sobie następnie zainstalowałem. Wszystkie wiadomości się przeniosły i po konfiguracji Outlook'a z kontem pocztowym nie byłoby żadnego problemu, gdyby nie to, że mail'e, które miałem zapisane w pliku *.pst z poprzedniego importu zaczęły się ściągac ponownie z serwera pocztowego. W konsekwencji spowodowało to ich zdublowanie. A było tego sporo, bo z ostatnich dwóch lat, więc możecie sobie wyobrazic, ile to trwało. :-)
    Żeby tego uniknąc kolejnym razem pytanie jest więc takie:
    Czy w Outlooku 2003/2007 jest funkcja, która spowoduje, że te same mail'e (zapisane w pliku *.pst) nie ściągną się ponownie z serwera, ulegając w ten sposób zdublowaniu? Innymi słowy czy jest w Outlook'u opcja, której użycie spowoduje, że program "zobaczy", że te mail'e zostały wcześniej ściągnięte z poprzedniego importu i nie będzie pobierał ich jeszcze raz?
    Ps. Domyślam się, że wiele użytkowników Outlook'a ma, lub miało podobny problem, więc mam nadzieje, że udzielona odpowiedź będąca rozwiązaniem pomoże w przyszłości nie tylko mi. :-)
    Zatem z góry dzięki za info.
    Pozdrawiam.
    *DAREK*
  • Helpful post
    scalac
    Level 13  
    Jeśli dobrze cię zrozumiałem, prostym wyjściem z tej sytuacji będzie wyłączenie pozostawienia kopi wiadomości na serwerze.
    Gdy masz włączono tę opcję w Outlook'u to na serwerze pozostawiana jest kopia wiadomości. Ty u siebie na kompie masz wiadomości, które możesz backup'ować. Gdy odtwarzasz skrzynkę z backup'u a na serwerze masz kopię to po ściągnięciu będziesz miał zdublowane wiadomości.
    Jednym słowem masz backup na serwerze a drugi na lokalnym dysku.
  • Helpful post
    kazol15
    Level 16  
    Jeżeli masz różne maile na serwerze i na kompie (archiwum).
    Można też: najpierw ściągnąć z serwera maile, a z backap-u zaimportować te których nie ma (używająć opcję pominięcia duplikatów)
    DAREK-2
    Level 16  
    Niestety nie mogę wyłączyć funkcji pozostawienia kopii wiadomości na serwerze, ponieważ wtedy nie miałbym dostępu do przychodzących mail'i nigdzie poza Outlook'iem, a często korzystam z mail'a, np. w pracy logując się na pocztę poprzez stronę internetową. Zatem ta opcja niestety nie wchodzi w grę.
    Jeżeli ktoś ma pomysł, w jaki sposób rozwiązać ten problem z dublowaniem się wiadomośCi w Outlook'u, to będę wdzięczny za info.

Dodano po 20 [minuty]:

kazol 15 - czy mógłbyś dokładniej rozwinąć swoją wypowiedź? Bo nie za bardzo rozumiem? Napisałeś bowiem o opcji pominięcia duplikatów, której niestety nie doszukałem się w Outlook'u?
  • Helpful post
    kazol15
    Level 16  
    Nie ma przy sobie 2003, ale postaram się wytłumaczyć na bazie 2000 - opcje są identyczne.
    W opcji menu (exportuj lub importuj) możesz robić backup maili z wszytkimi folderami i podfolderami w outlook, także zaimportować sobie starsze maile z archiwym jeśli takie masz.
    W trakcie importowania "Import z innego programu lub pliku" następnie "Plik folderów osobistych" (np. archiwum.pst) outlook zapyta się 1. zastąpienia duplikatów 2. zezwól na tworzenie duplikatów 3. nie importuj duplikatów
    DAREK-2
    Level 16  
    Jak ten czas leci ... Prawie 10 lat od założenia tematu ...
    Problem dawno temu rozwiązał się sam z siebie.
    W długim między czasie zmieniłem Outlooka na nowszego.
    Obecnie używam wersji 2013 i po zdublowanych @ ani śladu. ;-)
    W każdym razie dzięki za pomoc.
    Temat zamykam.