Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik ESR i mikrokontroler -ale jaki?

rubens 11 Maj 2008 12:40 103036 127
  • #121 11 Maj 2008 12:40
    Calineczka*
    Poziom 31  

Gratuluje Bokuden;-)
    Wyglada na to, ze ten mierniczek poskladany zgodnie ze schematem, prawidlowo, z wlasciwymi elementami po prostu musi dzialac...jak macie jakies problemy Panowie-dokladnie szukac albo skladac dluzej, dokladniej, zeby uniknac pomylek...;-)

• Semicon
  • #122 11 Maj 2008 14:15
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

-calineczka - dlatego temat był wcześniej zamknięty
    Skoro kilku osobom miernik ruszył i działał bez problemu znaczy to że układ jest OK.
    Ewentualne błędy wynikają tylko z błędów montażowych lub programowania ( pica)

• Semicon
  • #123 11 Maj 2008 15:01
    Calineczka*
    Poziom 31  

...no teraz to juz chyba rzeczywiscie wszystko zostalo powiedziane , fakt.
    Jesli nikt nie ma wiecej pytan to proponuje zamknac temat, dzieki Rubens za jego otworzenie na moja prosbe...

• #124 25 Wrz 2011 19:15
    Yarko74
    Poziom 11  

Witam,
    znalazłem na rosyjskim forum:

http://vrtp.ru/index.php?showtopic=13358&st=0

opisywany w tym wątku miernik ESR ale wykonany na płytce jednostronnej z elementami przewlekanymi - więc jeśli ktoś nie czuje się dobrze w SMD ( tak jak ja ) to poniżej zamieszczam wszystko co jest potrzebne do wykonania tego urządzenia.
    Kilka dni temu ukończyłem budowę, miernik zadziałał od razu. Płytka wykonana termotransferem, rezystory starałem się kupić 1%, zamiast tranzystora smd BC807 autor zastosował LA733P ja użyłem jednak bezpośredniego odpowiednika czyli BC327 ( ma on jednak inny układ wyprowadzeń - na co trzeba zwrócić uwagę przy montażu )
    Płytka wykonana jest w programie Sprint-Layout, ale w archiwum dałem też pliki w formacie Gerber, autor tego opracowania "Ruslan" nie umieścił na płytce sekcji zasilania +5V i -5V, malutką płytkę opracowałem w programie Eagle na której pracuje wg oryginalnego schematu miernika 78L05 i ICL7660,

Miernik ESR i mikrokontroler -ale jaki?

Miernik ESR i mikrokontroler -ale jaki? Miernik ESR i mikrokontroler -ale jaki? Miernik ESR i mikrokontroler -ale jaki?

na ostatnim zdjęciu podłączony jest kondensator Jackcon 1000uF/6.3V LOW ESR,

• #125 18 Lut 2012 10:52
    hery
    Poziom 17  

kolego Yarko74 - mógł byś zapisać mozaikę PCB do PDF i wrzucić to na forum? Będę wdzięczny.

• #127 21 Lut 2012 06:55
    hery
    Poziom 17  

czy wie ktoś czy w mierniku zadziała irf540?

• #128 21 Lut 2012 08:34
    Gienek
    Poziom 35  

Pobierz noty katalogowe tranzystorów i sprawdź ich parametry. Odpowiedź sama się nasunie.