Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Windows98SE nie widzi karty d德i瘯owej SB Live

26 Gru 2007 19:35 2061 7
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich mam drobny k這pot z komputerkiem.
    nie jest to nowo嗆 w tej dziedzinie je郵i chodzio sprz皻
    Pentium III 600MHz
    p造ta g堯wna Fujitsu-siemens model d1115
    W26361-W9-X-03
    Bios Phoenix
    Grafika to Diamond Stealth III 16 MB
    nie mog do niego zainstalowa SB live 1024 model CT 4830

Pierwszy komunikat wyrzuci這:

PCI Multi media Audio Device teraz juz go nie wy簑ca wpakowa貫m sterowniki od SB pod win 98se
    w menad瞠rze nadal nie pokazuje mi karty
    wszystkie porty pci w biosie mam na Auto
    Co robi???
    prosz o wszelkie dobre sugestie
  • SterControl
  • Poziom 10  
    sprawdzi貫m na pierwszym chodzi na ostatnim zawiesza win. na stronie kodowej
  • SterControl
  • Poziom 10  
    Dzi瘯i Staker to ju przerobi貫m i nic mam nawet sterowniki do 98se 9x i do sb128
    bez rezultatu

Wczesniej siedzia豉 W pentium II 400MHZ na p造cie Abit be6 i gra豉 potem popsu- uszkodzi mi zasilacz i teraz prze這篡貫m do tego
    czasem wykrywa j jako SB live Value zaczyna instalowa sterowniki i zawiesza si
  • Poziom 16  
    Mo瞠 wystarczy zablokowa muzyczn zintegrowan w Biosie ? i wtedy zainstalowa Live. Standardowo port u篡wany przez muzyczne to IRQ 5(prowodpodobny konflikt tego portu z inn)
  • Poziom 10  
    uszanowanko dzi瘯i Kazol15 p造ta g堯wna nie posiada zintegrowanej d德i瘯owej. Zauwa篡貫m 瞠 w menad瞠r urz康ze wykrywa mi SB LIve Value o oznaczeniu TC4670 instaluje do tego sterowniki a on nic.
    Czy mo瞠 by wina gdzie w Windowsie?

Dodano po 11 [minuty]:

Uszanowanie

Dzi瘯i Kazol15 ale to nie pomog這 dodam i w menad瞠r urzadze wykrywa mi kart jako SB Live Value model CT4670 na karcie mam napisane CT 4830 ale to ju szczeg馧 instaluje sterowniki do ct4670 i nic
    czy mo瞠 by wina systemu operacyjnego bo brak jest r闚nie w ustawieniach d德i瘯闚 b喚d闚
  • Poziom 16  
    Mo瞠 manualnie (nie automatycznie ) zaktualizowa sterownik z lokalizacji gdzie masz umieszczone drivery i wtedy wybra sw鎩 model. Takich kart mam dwie i prze篡造 systemy 95, 98, Millenium, a obecnie na XP 鄉igaj. Na stronie Creativa w archiwum s jeszcze sterowniki do straszych Live.
  • Poziom 15  
    Sprawd kart na innym kompie, je瞠li masz tak mo磧iwo嗆. Bo nie wiemy gdzie dok豉dnie tkwi problem... Mia貫m kiedy podobny problem, ale z modemem. U znajomego dzia豉 a u mnie nie i do dzisiaj nie wiemy dlaczego (pojerzewam, 瞠 p造ta g堯wna - niezgodno嗆 urz康ze czy co takiego), ewentualnie uruchom system na jakim linuxie z live cd i zobacz czy b璠zie d德i瘯 (np. linux edu cd na knoppixie).