Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips 6010 błąd E003

26 Gru 2007 20:02 3570 14
  • Poziom 12  
    mam philipsa 6010 wszystko ładnie sie wgrywa ale nie chce się odpalić w wyskakuje błąd E 003
  • Poziom 24  
    Witam
    E003 - Stall watchdog error - Software hang-up
    Na początek wykasuj FLASH'a i EEPROM i sprawdź czy będzie taki błąd.
    Po INIT powinno pojawić się LOAD.
    Jak pojawi się Error to niestety masz uwalony tuner (RAM lub CPU) bo nawet BootLoader się wiesza.
    Jak nie będzie Error'a to wgraj soft 5.02.
    Jak po wgraniu 5.02 będzie Error to niestety uszkodzony sprzęt (RAM lub CPU).
  • Poziom 12  
    wykasowałem i pisze load

Dodano po 4 [minuty]:

i wgrałam tego 502 i dalej to samo
  • Poziom 23  
    Witam.
    Zrób dokładnie według tego opisu, wpisuj dokładnie adres, i ile zapisać i po wgraniu czekaj do końca jak na wyświetlaczu pokaże się numer kanału wtedy wyłącz z prądu tu jest dokładny opis http://laki.dvhk.pl/faq/tomy/6010/6010.html
  • Poziom 12  
    dalej to samo może płyta jest uszkodzona
  • Poziom 28  
    Nic nie piszesz o liście kanałów czy ją wgrywasz a jeżeli tak to kanal podstawowy ustaw na jakiś nieznany np 11.111 bo tuner próbuje zassać liste i wywala E0003.Ja bym wgrala soft ale nie wgrywala listy kanałów tuner powinien wystartować z ekranem powitalnym,bo przypuszczam że to lista cosik nie pasuje czyli wyczyść eprom tym programem DSXsoft - Kasowanie eeprom 0.1 moze tam są jakieś śmieci, nic nie piszesz czym to wgrywasz ?,no i jaka karta w slocie czym napasiona?,i czy jakieś przeróbki są na slocie.
  • Poziom 12  
    slot orginał karta orginalna cyfry szachownica liste wegrałem orginalno programem dsxflesh i nadal się to robi nie prubowałem go odpalać bez listy sprubuje bez listy
  • Poziom 23  
    Ściągnij sobie soft z satelity,a póżniej listę kanałów, tu masz opis ściągania softu, Aby wymusić sciagniecie softu z satelity należy odłączyć tuner od zasilania i po chwili właczyć ponownie.
    W momencie, gdy na wyświetlaczu pojawi się napis "INIT" należy szybko nacisnąć nastepujace klawisze na panelu tunera, przyciskamy kolejno:
    Standby, następnie strzałkę w górę, strzałkę w dół i ponownie Standby.
    Nie należy przyciskać dwóch klawiszy jednocześnie, a czas na naciśnięcie tych czterech przycisków powinien oscylować około 1 sek.
    Wtedy na wyświetlaczu powinien pojawić się napis "LOAd", oznacza to, że tuner zaczyna ściągać soft z satelity. Soft w wersji 5.02 można tylko tylko ściągnąć z satelicie HB
    Po zakaczeniu pobierania nowego softu na wyswietlaczu pojawi sie migajacy zegar a tuner automatycznie się uruchomi po ok 2 minutach , jak tak zrobisz i nic nie pomoże wtedy wykluczysz że żle wgrywasz ,a wina będzie po stronie tunera
  • Poziom 28  
    @Tadeusz156 próbowałeś tak ściągać w ten sposób soft ? z tego co wiem softu już tam niema soft trza samemu zapodać i to odpowiedni do tunera 2mb lub 4mb a są takie np

05.02 - Soft 5.02 w wersji 4MB - 2x 29LV160 (2x16Mbit) Cyfra+
    05.02 - Soft 5.02 w wersji 2MB - 2x 29W800 (2x8Mbit) Cyfra+
  • Poziom 19  
    Nic nie piszesz o przyczynie awarii?
    -sprawdź czy wgrywasz odpowiedni soft -patrz post @Lidzia, 2MB lub 4MB,
    -spróbuj spowolnić szybkość transmisji do 9600,
    -wgraj listę kanałów,następnie ja odczytaj i porównaj te dwa pliki -wgrany i odczytany,
    -to samo należałoby zrobić z wgrywanym softem -wykluczysz uszkodzenie eepromu lub flasha (jednej lub kilku komórek pamięci)
    jeżeli dalej będą problemy to stawiam na RAM -tuner startuje, programujesz go więc procesor powinien być dobry
  • Poziom 12  
    tuner chodził do ostatniej chwili i kupiłem sobie polsat i położyłem go do szafy i leżał rok czasu poczym go znalazłem i włączyłem i to się zrobiło

Dodano po 2 [minuty]:

soft i liste kanałów wgrywałem dsxMultiloaderem v.04c i wszystko ładnie się zapisuje i robie odczyt pamięci flesh i to co zapisuje wszystko to jest w tunerze
  • Poziom 12  
    prubowałem wegrać softa z sieci i wyskakuje błąd E571 wgrałem samego softa według opisu i nadal jest to samo długo się startuje po czym migają zera i E003

Dodano po 52 [minuty]:

sprawdziłem sofy zapisany i odczytany zgodnośc jest w 100 % tak samo i z listą kanałów eeprom i pamięcią eeprom jest zgodność w 100 %
  • Poziom 28  
    Tu masz softy z pierwszej ręki orginały jak i nowe klik na 6010 http://www.expoint.tk/
    Code:
    Błędy E571 i E569 są konsekwencją nieudanego/niepoprawnego flashowania tunera czyli tzw sławetnego LOAD na wyświetlaczu. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różniste ( zły adres, zły soft, błędne CRC pliku, wgrany za krótki soft itp itd ) w każdym bądź razie za każdym razem po włączeniu tunera do prądu bootloader sprawdza czy we flashu jest soft, czy soft jest właściwy, czy ma poprawne CRC. Jeżeli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań jest negatywna to nie następuje ładowanie softu do ramu tylko automatyczny upgrade "słusznego" softu z satelity. ( jest to nawiasem mówiąc świetne rozwiązanie, gdyż w przypadku uszkodzenie software "załatwia" to platformie przymus warsztatowego upgradu ).

Cała operacja pod kryptonimem LOAD zakończy się sukcesem pod jednym jednak warunkiem ... należy mieć ustawione w liście kanałów prawidłowy parametr kanału podst. ( dla c+ ) ...
    Jeżeli tak nie jest to w wypadku 6010:
    E571 - gdy podłączymy tuner pod satelitę.
    E569 - gdy tuner jest niepołączony.

Takie info nie moje ale może ci sie przydać.
    Ustawienie na C+
    Podłączasz tunek pod satkę i do telewizora. Na pilocie jest klawisz OPTS i go naciskasz, wchodzisz w menu i dajesz INSTALACJA i Skonfigurowano dla Cyfry, albo Konfiguracja Automatyczna i OK, wychodzisz i dalej w/g powyższych wskazówek.
    1)wyłącz zasilanie i po chwili włacz ponownie,
    w momencie, gdy na wyświetlaczu pojawi się napis "INIT" wciśnij szybko:
    StandBy, następnie strzałkę w górę, w dół i ponownie StandBy.
    2)Nie przyciskaj dwóch klawiszy jednocześnie, a na przyciśnięcie tych czterech przycisków masz około 1 sek.
    3)Na wyświetlaczu powinien pojawić się napis LOAd, co oznacza, że tuner zaczyna ściągać soft z satelity. Soft w wersji 5.02 jest tylko na satelicie HB
    4)Gdy tuner zakonczy pobieranie nowego softu na wyswietlaczu pojawi sie zegar i tuner sie automatycznie wlaczy po ok 2 minutach.I potem sprawdż
  • Poziom 19  
    pliki wgrany i odczytany musisz sprawdzić na zgodność każdego bita!! nie na wielkość pliku! wielkość pliku zawsze będzie taka sama (rozmiar flasha , czy eepromu)
    Sprawdzić możesz to np. za pomocą programu winhex
  • Poziom 12  
    mi się zdaje że procesor jest dobry i przetwarza soft dobrze tylko ram knoci wszystko a idzie coś zrobić z tym ramem