Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka Swisscom Bluewin TV300 - wymiana dysku

akysz1 10 Lut 2008 15:26 108630 395
    Top Gun
    Poziom 20  
    A nie przelaczyles przypadkiem sobie na pilocie z trybu bluewina na telewizor?
  • Relpol przekaźniki
    jerzyf
    Poziom 22  
    Kilogramik napisał:
    Np. jak magnetowid nadawał sygnał blisko częstotliwości TVN czy innego programu i wzajemnie się zakłucały, to można było odjechać pokrętłem z tyłu sprzętu w zakresie kanałów ~33-39. Tu jest ten sam problem ale nie ma czym przekręcić (nawet wewnątrz głowicy). Poza tym ostatnio nie mogę Blu wina wyłączyć z pilota. Nie wiem czy nie zmieniłem przypadkowo kodów w pilocie - tylko jak :?:

Jeśli dobrze zrozumiałem to Ty piszesz o modulatorze FM a tu nie ma takiego urządzenia i nagrywarka nie łączy się z TV po tzw. w.cz. tylko przez Eurozłącze lub S-video. Takie modulatory wykorzystywało się w czasach gdy TV nie miały innych wejść sygnałowych a tylko antenowe i tylko przez nie można było się podłączyć z magnetowidem.
    Kilogramik
    Poziom 10  
    Fakt, nie sprawdzałem czy można znaleźć sygnał Bluwina na w.cz. ale sygnał telewizyjny przesyłam przez niego dalej do innego TV i jest zakłucany przez pracującą nagrywarkę na niektórych kanałach. Co do problemów z wyłączaniem z pilota to próbowałem wyjść z trybu TV przyciskiem PVR ale to nic nie daje. Przycisk na panelu przednim urządzenia też nie reaguje. :|
    Fantomas12345
    Poziom 10  
    Kilogramik napisał:
    Co do problemów z wyłączaniem z pilota to próbowałem wyjść z trybu TV przyciskiem PVR ale to nic nie daje. Przycisk na panelu przednim urządzenia też nie reaguje. :|

Sprawdź, czy masz ustawiony aktualny czas i datę i włączoną opcję MANUALL=ON, jeśli masz na OFF to nie da sie jej wyłączyć ani z pilota ani z przycisku. (na OFF przełącza się samo np. po skanowaniu kanałów)

ps. Włoski o 100xlepszy niż niemiecki :)
  • Relpol przekaźniki
    PRC
    Poziom 11  
    Witam!

W watku widzialam posty ludzi (oraz schematy) przerobienia fonii na DK w tej nagrywarce...

Oddalam do serwisu (zwykly rtv) - i tam stwierdzili ze nie rusza tego (mozna w menu serwisowym przestawic na DK lub DK/BK ale nie wiadomo jak w nie wejsc)

Natomiast foni rownloeglej (DK) nie zrobia, bo "cos tam" zaraz za czasa wchodzi w sygnal cyfrowy...

Mozecie mi cos w tej sprawie powiedziec?
    Czy Wam sie udalo? A jak tak to jak?

A moze komus cos gdzies sie udalo znalesc na temat menu serwisowego itp?
    (kilka postow wyzej widzialam pytanie "kto chetny na DK i PL soft" ale potem cisza, wiec pewnie zwykla prowokacja...)

Pozdrawiam, Ania
    wilk1961
    Poziom 2  
    Trafiłaś kiepski serwis. Przestrajałem wczoraj takie cudo zwykłym modułem fonii równoległej. Zasilanie ze stabilizatora, wejście z drugiego licząc od frontu wyprowadzenia głowicy i wyjście na 25 pin TDA9873H (dostępne nieco wyżej na kondensatorze SMD). Działa wyśmienicie w kablówce na ok. 50 programach.
    Pozdrawiam Grzegorz
    PRC
    Poziom 11  
    2ga co mu dalam, i wg Twoich wskazowek zrobil, i jest ok...
    Tylko slychac takie ciagle "buczenie"
    (zastosowany uklad to mjm 84/5e)

Natomiast mam problem z inna nagrywarka (inna sztuka, model ten sam)

Startuje (ekran powitalny) do polowy (pasek) i dalej juz nic nie idzie, tylko ciagle miga na czerowno...

Jakies pomysly?

Ania
    wilk1961
    Poziom 2  
    Co do buczenia trudno mi coś powiedzieć na odległość. Może to być kwestia zarówno punktu podłączenia masy, długości i poprowadzenia przewodów jak i konstrukcji samego modułu. Mój był jakiś lokalny, wyprodukowany przez miejscowego rzemieślnika.
    Jeżeli chodzi o start maszyny to trzeba pewnie trochę cierpliwości ponieważ oprogramowanie urządzenia napisane jest do współpracy z pewną usługą, której nagrywarka uparcie szuka. Na pewno po kilku próbach ujrzysz ekran zachęcający Cię do przeszukania kanałów lub ustawienia czasu ręcznie. Zauważyłem, że zdecydowanie pomaga jednokrotne naciśnięcie któregokolwiek przycisku z numerem kanału zaraz po podłączeniu do sieci. Urządzenie wydaje się głuche na wszelkie rozkazy oprócz zmiany koloru migającej diody na żółty ale później się uruchamia.
    Pozdrawiam Grzegorz
    jerzyf
    Poziom 22  
    A może jest coś nie w porządku z dyskiem, bo właśnie w połowie paska powinien wystartować dysk. Jeśli z jakiś powodów nie startuje nie może go zainicjować i się nagrywarka „zacina”.
    PRC
    Poziom 11  
    Z dyskiem ok, bo w drugiej nagrywarce startuje na nim bez problemu.
    Sprawdzilam tez 3cia nagrywarke - startuje na tym dysku ok

A nagrywarka co sie "zacina" na starcie, to nawet BEZ dysku tam sie zatrzymuje
    (a pozostale 2 uruchamiaja sie BEZ dysku)

Co do cierpliwosci - cala noc to chyba wystarczy? ;-)

Pozdrawiam
    szlovak
    Poziom 12  
    A ja robiłem eksperyment, nagrałem 10 godzin czegoś, później kazałem nagrywać jeszcze cała dobę co przekraczało pojemność dysku. Po zakończeniu nagrywania tego drugiego nagrania okazało się że tego nagrania nie ma. Ale zablokowałem to nagranie 10 godzinnne przeciw kasowaniu zeby nagrywarka nie kasowała niczego aby nagrac nową pozycję. Po dblokowaniu zabezpieczenia tamtego nagrania , nagrywarka się zawiesiła i po jej automatycznym resecie nie było już żadnego nagrania na dysku , hehe. Więc jeśli zobaczycie że nagrywarka pokazuje czerwony pasek na tym pasku wskaźnika zajętości dysku to chyba lepiej nie przekraczać pojemności dysku, mimo ze nagrywanie normalnie idzie. Doszedł ktoś do podobnych wniosków czy akurat mojej nagrywarce odbiło?
    bogdanr
    Poziom 10  
    Soft tego urządzenia jest do luftu, przekombinowane. Ciągłe zapytania o akcetację funkcji i ten język niemiecki. Przydałoby się polskie menu z uproszczną funkcjonalnością: naciskam i dzała ,a nie jakieś wymysły.
    akysz1
    Poziom 11  
    witam. wspaniała nagrywarka pod względem jakości nagrywanego materiału. natomiast co do obsługi : totalna porażka. zgadzam się z "bogdanr" że powinna być prosta w obsłudze.Temat już się ciągnie dość długo ale jeszcze nikt nie opisał działania nagrywarki od momentu włożenia wtyczki do gniazdka. Proponuję żeby każdy napisał co robi, co naciska, co się pokazuje na ekranie, jakie kontrolki się zapalają,kiedy dysk rusza, kiedy przechodzi w stan czuwania itd...Jeżeli temat chwyci będziemy mieli gotową instrukcję obsługi po Polsku.Przy okazji będziemy wiedzieli czy wszystkie nagrywarki działają tak samo.Co WY na to????
    Ja zacznę :Nagrywanie z tunera sat.(praktycznie są wszystkie programy i nie trzeba wstawiać fonii)bez podłączenia anteny siatkowej.
    -dysk-zworka ustawiona na CS
    -wkładam wtyczkę do gniazdka
    -cdn....
    PRC
    Poziom 11  
    Najpierw uwagi:

1) Jezyk wloski (zdecydowanie latwiej polapac sie co i jak, no chyba ze ktos zna jeden z pozostalych: niemiecki i francuski)

2) Kablowka (konkretnie Aster) tu niestety (do momentu az ktos znajdzie sposób na menu serwisowe i odblokowanie fonii DK) wymagalo to przestrojenia, u mnie układ mjm 84/5e

3) Dysk (ATA) bez partycji, zworka na CS, po pierwszym uruchomieniu i inicjacji dysku przez nagrywarke, ostatnia partycja w komputerze przekonwertowana na FAT32 (ma dac mozliwosc sciagania nagranego materialu na komputer, wysratczy zmiana nazwy pliku)

U mnie na 40GB dysku max ok. 50h, w najlepszej jakości ok. 10h (do tego 2 posrednie „jakości nagrywania”)

4) Podlaczenie dysku, tasma, zasilanie (tez od zasilacza) – wszystko jak z peceta

5) Pilot - bez niego nie zrobimy nic , a szkoda – przydaly by się jakies choc podstawowe przyciski pod panelem przednim…
    6) Menu i obsluga – u nas faktycznie może i przekombinowana, oprogramowanie pisane konkretnie pod operatora (dostawce TV) i większość funkcji tam eksponowana i ulatwiajaca obsługę, nagrywanie itp. – u nas nie dziala, i właściwie glownie (zwłaszcza na początku) przeszkadza…
    7) Nagrywarka CALY CZAS BUFORUJE MATERIAL, (PATRZ NIZEJ DOT. Timeshift) Wejscie w menu tez automatycznie robi pauze w ogladamum programie, ze po wyjsciu możemy wznowic ogldania od momentu wejścia do menu
    8) W menu caly czas jest pasek na dole, pokazuje stan zapelnienia dysku twardego

Obsluga, z tego co ja uzywam:
    1) Uruchamianie: Power na pilocie, zapala się zielana lampka, ok. 2, czasem pewnie 3 minut zajmuje start urzadzenia.
    Pierwszy ekran co wymaga interakcji naciskamy OK (na zaznaczonym domyślnie CONTINUA)
    To tyle (to nie pierwsze uruchomienie)

2) W SETUP >> ORA możemy ustawic czas i date (Ora sistema – manuale ON)
    3) W SETUP >> CANALI ustawiamy kanaly:
    - Ricera canali – wyszukiwanie (zerowanie listy, dodawanie nowych itp.)
    - Classificazione canali – ustawiamy nazwy i kolejność kanałów:
    Na nazwie kanalu OK., pojawia się „okienko kanału”
    Możemy zmienic nazwe, dostroic itp.
    Jak damy na nazwie kanalu klawisz w prawo to możemy zmienic jego pozycje/kolejność
    4) SETUP >> REGISTR. Ustawiamy długość Timeshift (pausy, ale tez i buforowania ogladanego materialu STALE na dysku przez nagrywarke, zawsze możemy się cofnac w ogladanym materiale o tyle co tu ustawimy)

5) Nagrywanie ZAPROGRAMOWANE na czas/date:
    MENU >> JOBLIST >> TUTTI
    Pojawia się pusty wiekszy prostokat, na nim w prawo kursorem i Nuovo (timer)
    Canale – kanal
    Ora initio – start nagrywania
    Ora fine – koniec
    Data – data
    Qualita – jakość Booos najslabsza, massimo najlepsza)
    Możemy tez dac indywidualna nazwe dla nagrania

Ustawienia potwierdzamy PRAWY KURSOR i SI

Pojawilo się w JOBLIST nasze nagranie, bedac na nim możemy przez lewy kursor edytowac je itp.
    Ew wybrac nowe NUOVO

6) Timeshift manualny 0 na pilocie zielony klawisz jak musimu wyjsc na chwile, ponownie jak wracamy, przewijanie normalnie z pilota
    7) Nagrywanie na szybko, tego co leci (bez wyboru daty i kanalu) naciskamy REC (czerwony klawisz na pilocie)
    Ustawienia jak w nagrywaniu co wyzej pisalem
    8) Odtwarzanie nagranego materialu: Zolty klawisz ARCH (EW MENU >> ARCHIVIO)
    Tam możemy uruchomic nagrany material
    UWAGA: Po odtworzeniu pyta się czy skasowac (SI tak, cencelia – nie, jak cchemy jeszcze keidys obejrzec)

Ogolnie bawcie się, eksperymentujcie – i dzielcie wiedza…
    To tyle NA RAZIE ;-)
    szlovak
    Poziom 12  
    nie wiem co z wami że chcecie mieć jezyk włoski, hehe. Dla mnie o niebo jest lepszy niemiecki bo go znam. Zresztą w szkołach polskich raczej był promowany niemiecki, a nie włoski więc widzę, że nie uczyło się języków ;-)

Co do działania nagrywarki było by cacy gdyby nie pare mankamentów, tzn.:

-czasem jakieś przeskoki w nagrywanym obrazie, na pewno to wina nagrywarki, a nie telewizji czy dekodera, czasem przeskoki tylko w odtwarzaniu, tzn. cofam i przeskoku już ponownie nie ma. Ale raz miałem jakiś przeskok co parę sekund i na trwałe nagrany.

-zwisy, np. nagrywałem sobie kilka godzin byle czego i oglądałem bo coś fajnego w międzyczasie leciało, nagle brak reakcji na pilota i reset, po obejrzebniu filmu z dwie godziny i oczywiście wielokrotnym pauzowaniu i przewijaniu. Po resecie grzecznie się nagrywarka pyta czy kontynuować nagrywanie. Oczywiście dotychczasowe nagranie zniknęło.

Może gruntowny format dysku pomoże? zrobiłem tylko szybki format do fat32 bo innego nie było. Poza tym często się wiesza przy szybkim poprawieniu długośic nagrywania na kilka godzin i szybkim włączeniu nagrywania. Nawet można powiedzieć, że prawie ma sie gwarancje zwisu. No ale dopóki nie zrobie ponownie formatu można to teoretycznie zgonić na niegruntowny format dysku

Czy kto ma porade na te objawy co wymieniłem?
    54mar
    Poziom 10  
    Moja nagrywarka też się wieszała ze starym (95 r.prod) 4.3G. Po wymianie na nowego seagate 160G pracuje bez zastrzezeń . Istotne jest zapewnienie dobrego chłodzenia (pozostawienie wolnego miejsca nad nagrywarką) bardzo mocno się grzeje . Zamierzam zamontować cichy i wydajny wiatrak na procesorze lub w tylnej obudowie . Pytanie jak się będzie zachowywał ten sprzęt w letnie upały .
    Mariusz41
    Poziom 11  
    Chciałbym wrócić do tematu, dla niektórych bardzo oczywistego jak zmienić rozszerzenie pliku z nagrywarki do mpeg(stacjonarny odtwarzacz).Pytanie czy w w poleceniu cmd w edit , a może są na to inne programy??

Dodano po 23 [minuty]:

Bardzo łatwo poszło - zmiana nazwy pliku i jest ok.
    curdeballans
    Poziom 27  
    Co do pliku wynikowego to program mi go interpretuje jako mpeg1.
    Chcąc zgrywać te pliki na płytkę jako video DVD , to jakimi programami będzie najszybciej to doprowadzić do poprawnego nagrywania? U mnie występuje problem dźwięku podczas odtwarzania na dvd po nagraniu np. trzech plików przekonwertowanych do formatu dvd jedynie pierwszy odtwarzany jest z dźwiękiem. Narazie radzę z tym sobie poprzez scalenie plików w jeden film i wtedy jest dźwięk.
    picad
    Poziom 14  
    Testowałem juz kilka programów, żeby obrobić te pliki z nagrywarki.
    Np. polecany przez wiele osób DVD-LAB-Pro 2, przy konwersji do formatu DVD radził sobie tylko z pierwszym plikiem z nagrywarki. W nastepnych pokazywał bład "stream headers" i dedykowana opcja naprawy, nie mogła sobie z tym poradzić.
    Potem było jeszcze kilka innych programów sciaganych z internetu, ktorych nazw juz nie pamietam.

W koncu z jakies plytki komputerowej zainstalowałym cały pakiet popularnego AutoGK wraz z kodekami Divx i VirtualDub'em.

Zalezało mi na zarchiwizowaniu 3h tasmy VHS na jednej plycie DVD.
    Materiał z VHS'a zgrałem na nagrywarce z maksymalna jakoscią. Potem przerobilem prostym w obsłudze programem AutoGK do pliku .avi, kodekiem Xvid. VirtualDub'em musiałem jeszcze dosynchronizowac obraz z dzwiekiem.
    Po odtworzeniu w stacjonarnym DVD obraz był bardzo dobrej jakosci, mimo ze kaseta ktora kopiowalem ma juz 10lat.
    Wada tego rozwiazania to dlugi czas obróbki, 1GB ok 1,5h, na 3GHz procesorze.

Na przyszlosc bede chyba zgrywal material w troche gorszej jakosci, ktora i tak jest wystarczajaca, a material bedzie mozna od razu przeniesc na plyte zmieniajac rozsczerzenie pliku na .mpg no i zaoszczedze troche czasu.

Jesli ktos ma jakas inna (szybsza) metode na te pliki to prosze o podzielenie sie tym na forum.
    szlovak
    Poziom 12  
    Właśnie, przydałby się dobry program bo niektóre pliki nie mają dźwięku nie wiadomo dlaczego. Divx Author jest niezły i może połaczyć pliki bez problemu ale nie ma funkcji crop i pewnie z dźwiękiem też nie poradzi sobie.

Już wiem o co chodzi z tymi zacięciami. Te zacięcia to miejsce przejścia między plikami. Mam dysk Samsung SP1203N i chyba zmienie tryb UDMA na wymuszone UDMA33. Jakie są te dyski 160GB które były oryginalnie?
    curdeballans
    Poziom 27  
    Winavi video converter przerobił mi 3 pliki na jeden video dvd i po nagraniu był dźwięk, ale gdy miał zrobić 3 części na jedną płytę to tylko w pierwszej jest dźwięk.
    Marek 12
    Poziom 13  
    Witam wszystkich mam problem z dźwiękiem w tej nagrywarce a mianowicie brak szumu nagrywarke kupiłem i założyłem dysk wszystko poszło opócz dźwięku czym to jest spowodowane
    aleo
    Poziom 1  
    Witam. Program do łączenie plików mpg2 to CombiMovie. Łączy pliki o tych samych parametrach. Przy łączeniu nie kompresuje. Łączenie kawałków trwa tyle co ich kopiowanie. Oto link do pobrania programu: http://www.bobyte.com/CombiMovie/InstCombiMovie.zip P.S. Program jest freeware. Pliki do połączenia powinny być w tym samym katalogu. Podgląd mpegów z naszej nagrywarki może nie działać. L.A.
    Top Gun
    Poziom 20  
    No przyznam, ze ta nagrywarka czasami ma jakies odpaly. Dzisiaj mi nagrala material ale z bardzo niskim poziomem dzwieku. Ja DivXAuthorem lacze wszystkie pliki i dzwiek jest elegancki w calosci, na klatkach laczenia minimalnie skacze obraz ale ogolnie jest dobrze uwazam :)
    szlovak
    Poziom 12  
    Wpadłem na pomysł, że gdyby jakiegoś niemca namówić na to, aby zgrał nowy update do pliku, o ile go już nie zainstalował, to można by to potem skopiować i zrobić upgrade firmwaru w każdej nagrywarce. Update trzymany jest na dysku i jeśli jest, to w informacji w nagrywarce jest wpis, że jest dostepny. Może nowy firmware by co nieco poprawił, a nowszy istnieje przecież.
    Marek 12
    Poziom 13  
    Koledzy czy ktoś może opisać dokładnie montaż foni równoległej najlepiej ze zdjęciami lub kilka wersji które pojawiły się na forum jakie rozwiązanie jest najlepsze
    szlovak
    Poziom 12  
    Co do firmwaru to jest kilka urządzeń o identycznej lub prawie identycznej budowie. Jakiśtvtv-universum. Jest Telofax i program do aktualizacji wygląda identycznie jak do Fast server. Podobno można to załadować do nagrywarki, ale nagrywarka nie przyjmie softu i go nie wgra do flasha, tylko wyświetli informację o wersji itp. Telofax byłby identyczny hardwarowo bo w pdfie piszą że to tv300 http://www.telofax.de/download/firmwareupdates.zip.
    buzka32
    Poziom 1  
    To i ja dorzuce swoje 3 gr.
    Można zakodować pilota pod telewizor, trzeba w tym celu wcisnąć
    przycisk TV na około 3 sekundy dioda na pilocie powinna kilka razy błysnąć. Nastepnie wpisujecie 3 cyfrowy kod producenta telewizora kody są w manualu do nagrywarki po wpisaniu kodu dioda powinna ponownie kilka razy błysnąć i naciskacie jeszcze raz TV.
    Jak pierwszy kod nie zadziała to wpisujecie kolejny u mnie w przypadku Thomsona zadziałał dopiero 3 od końca ;-(.

Czy udało sie komuś wejść w menu serwisowe?
    PRC
    Poziom 11  
    co do sterowania TV - sprawdzilem doswiadczalnei na 3 modelach, lepiej zaczynac od konca... zwlaszcza dla "powszechnych" marek

Co do menu serwisowego - to na razie nie widzialem nigdzie info an ten temat... Jak by sie dalo, to mozna by wywalic podwojna fonie...
    szlovak
    Poziom 12  
    Więc sprawdzałem update i w efekcie po pierwszym i drugim update nagrywarka oczywiście nie zrobiła aktualizacji, ale nagrała pliki na pierwszej partycji. Po aktualizacji pierwszej skasowałem ją w menu i wgrałem drugą. Pierwsza to [TVS SE] 30106 , druga prime timer II 27143. Po wgraniu drugiej nie kasowałem już jej tylko zgrałem z dysku pliki. Zawsze poprawka widoczna była jako 3.227b. Może jak ktoś się zna na IDA i wie jaki jest procek pod radiatorem to coś wymyśli typu przetłumaczenie menu lub coś wiecej. No ale chyba bez skopiowania poprawki od kogoś z nowym firmware w Szwajcarii lub Niemczech nic się nie wskóra. Załączam pliki
    Załączniki: