Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka Swisscom Bluewin TV300 - wymiana dysku

akysz1 12 Mar 2008 14:32 109665 395
    John2000
    Level 11  
    Nie jestem elektronikiem, i mi się udało więc opisze (pozwolicie że swoimi słowami ):D

a więc Rymi na 3 nóżkach do bocznej ścianki głowicy łączać tym samym mase. z IN do drugiej nóżki głowicy (przez otwór w płycie) OUT do osataniej nóżki czegoś tam, a napięcie prosto ze stabilizatora. Tak zrobiłem i zadziałało do strzału. Dokłądnie fachowym językiem opisał to "Cefi" na str 4 i "picad" na str 2 - oba posty ze zdjęciami.
    M
  • TespolTespol
    ryfiu
    Level 2  
    Witam , mam problem z tym pudłem tego typu że nie mogę go uruchomić żadnym sposobem... pilotem , guzikiem na panelu przednim. Cały czas świeci światłem ciągłym dioda POWER , próbowałem podczas wkładania wtyczki do prądu trzymać guzik oraz dusić przycisk na pilocie ON oraz kanałów .. pilot na pewno jest włączony pod PVR bo TV mam zaprogramowany w pilocie i mój Samsung śmiga więc gdybym pomylił ustawienia pilota mój TV by szalał :-) , pomierzyłem napięcia przy wejściu wtyczki zasilacza na płytę główną i są takie jak powinny być ... Czy ktoś miał podobne objawy i ma jakiś sposób na to ? Dodam że parę razy tak miałem ale po kilku krotnym wyciąganiu wtyczki z sieci problem znikał ... teraz już tak nie jest ... wygląda jakby się zawiesił , może ktoś ma pomysł na reset ? Co robić ?
    shepard
    Level 2  
    Tyko proszę spokojnie. Miałem podobnie, z tą różnicą że został wyłącony
    sygnał z "EURO" nawet nie wiem jak to zrobiłem. Czego nie kombinowałem, brak wizii. Pomogły ustawienia fabryczne, czyli calkowity
    reset pamięci, nowe parametry ustawień kanałow itp.. [Jestem nie kumaty z jęzków obcych, ale plubiłem włoski.]

Kto pyta nie błądzi!!
    ryfiu
    Level 2  
    Dzięki ale w jaki sposób zrobić reset pamięci albo ustawienia fabryczne jak nie mam sygnału na żadnym z wyjść ? Czy jest jakiś sposób np. podania jakiegoś sygnału lub stanu na któryś punkt w płycie głównej aby zresetować go ?
  • TespolTespol
    karol013
    Level 11  
    m_galazka wrote:
    I znów zonk. Zmieniłem fonie na RYMI podłączyłem zgodnie ze schematem i zdjęciami i kiedy wyszukuje programów podczas strojenia zatrzymuje mi się na 4% i niechce dalej wyszukiwać, nic wtedy nie mogę zrobić pilotem ani wyłącznikiem poprostu kabel z sieci. Jak odłącze zasilanie od RYMI spokojnie wyszukuje programy i dostraja je tyle tylko że bez głosu. Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy??

Aby tuner wyszukiwał dalej programy należy odłączyć na chwilę antenę.
    chmiel28
    Level 13  
    Odłacz na chwilę antane to nagrywarka dalej ruszy w poszukiwaniu kanałów. Ale nie jestem pewien czy je znajdzie wszystkie. U mnie nie ma kablówki i znajduje wszystkie.
    mystuff
    Level 13  
    Wczoraj dotarła do mnie w końcu nagrywarka.
    Postanowiłem podzielić się wrażeniami. Bardziej dla tych niezdecydowanych, którzy jeszcze jej nie zakupili, bo ci co ją posiadają to już pewnie wszystko wiedzą :)

Pierwsze co mnie przeraziło, gdy ją rozpakowałem, to jej rozmiary. Sądziłęm po fotkach, że będzie mniejsza, tymczasem ona ma rozmiary sporego magnetowidu. Niemniej nie jest to jakąś dużą wadą.

Pobawiłem się nią wczoraj trochę. Testowałem ją ze dwie godziny. Muszę stwierdzić, że jej obsługa jak dla mnie jest bardzo intuicyjna i wręcz banalna. Nie znam dobrze niemieckiego, a tym bardziej włoskiego, ale bez problemu doszedłem do wszystkiego. Osobiście preferuję język niemiecki. Nigdy się go specjalnie nie uczyłem, ale mimo wszystko, niemal wszysko wydaje się jasne. Było kilka pozycji w ustawieniach, których nie do końca rozumiałem, ale po prześledzeniu tego forum wszelkie niejasności się wyjaśniły.
    Po dwóch godzinach zabawy mogę śmiało stwierdzić, że znam już ten sprzęt na wylot i jego obsługa jest dla mnie intuicyjna, a jednocześnie bardzo wygodna.

Muszę tu dodać, że na orginalnym dysku 160 GB znajduje się 8-munutowy filmik instruktażowy w trzech wiadomych językach, który dokładnie pokazuje jak obsługiwać pilota, jak programować nagrywanie, jak odtwarzać, jak używać Time Shifta i wiele innych rzeczy. Jeśli nawet coś było wcześniej niejasne, to filmik powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Nagrywarka posiada bardzo fajny Guide, czyli tygodniowy program wszystkich kanałów, ale niestety polscy nadawcy nie nadają tych informacji w sygnale TV :( Szkoda, bo wtedy nagrywanie byłoby jeszcze przyjemniejsze. Wystarczy tylko najechać na odpowiednią pozycję w programie i ją zaznaczyć, a nagrywarka automatyczne ją nagra w odpowiednim terminie. Poza tytułami programów, Guide wyświetla tez informacje szzcegółowe o programach - np. opis filmu, obsadę itp. Informacje te są również dostępne w nagranym materiale. Miałem kilka programów nagranych wcześniej przez Szwajcarów. W przypadku naszych programów niestey nie ma takich informacji. Nie ma nawet tytułu, a nagrania oznaczane są jako NEU i jest tylko data i godzina nagrania. Niemniej, to też nie jest wielki problem.

Nagrywarka posiada bardzo przydatną funkcję Time Shift, którą możemy ustawić bodajże od 5 do 180 minut. Chodzi o to, że oglądany program jest na bierząco nagrywany na dysk i w dowolnym momencie możemy się cofnąć wstecz do maks 180 min. W dowolnym momencie możemy też wcisnąć pauze w oglądanym programie, wyjść do kuchni, czy w innym celu, po czym wrócić i po wciśnieciu Play, oglądać program od przerwanego momentu.
    Dobre jest też to, że gdy wchodzimy np. do menu i program nam znika, to po wyjściu z menu program automatycznie jest odtwarzany od momentu wejścia do menu, zatem nic nam nie umknie. Oczywiście można się przesunąć do przodu lub wybrać "live" i wtedy mamy program w czasie rzeczywistym.

Podoba mi się też pilot urządzenia. Jest bardzo solidny, duży i na tyle ciężki, że można nim zabić ew. intruza :)
    Ciekawostka jest również fakt, że pilot od nagrywarki jest programowalny i można zaprogramować w nim obsługę telewizora, dostepną po przełączeniu pilota w tryb TV.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego niektórzy przedmówcy maja tyle problemów z obsługą, a nawet poprawnym działaniem tego sprzętu. U mnie od pierwszego właczenia wszystko działa jak należy, bez najmniejszych problemów. Być może niektóre problemy wynikają z zastosowania innego dysku. Ja mam orginalny od Swisscoma.
    Nie mam też problemów z pracującym dyskiem w trybie STANDBY. Po wyłączeniu urządzenia dysk się od razu wyłącza.

Po pierwszym włączeniu do prądu, nagrywarka skanuje pasmo i wyszukuje programów. Trwa to kilka minut, niemniej mozna to w każdej chwili przerwać. Podczas kolejnych właczeń nie ma już skanowania.

Co do nagrywania. Jakość nagranego materiału jest rewelacyjna. Ja osobiście nagrywałem z tunera DVB poprzez Euroscarta. Dostępne są cztery tryby jakości nagrywania. Nawet w najgorszym trybie, jakośc jest lepsza albo conajmnej taka sama jak w dobrej jakości VHS.

Po zakończeniu oglądania nagranego materiału nagrywarka pyta się co zrobić z nagraniem. Domyślnie zaznaczone jest, że ma nic nie robić i to należy zazwyczaj wybierać przez wciśnięcie "OK". Mozna też przesunąć się na lewy przycisk i wybrać usunięcie nagrania - "loschen". Należy o tym pamiętać, żeby nie skasować sobie czegos przypadkiem.
    Ciekawe jest też to, że gdy ponownie wracamy do dowolnego nagrania, to nagrywarka się pyta, czy chcemy oglądać od początku (domyślnie) czy też od momentu w którym wcześniej przerwaliśmy oglądanie tegoż konkretnego nagrania.

Nagrywać można na kilka sposobów - najszybciej i najprościej, wciskając czerwony przycisk REC na pilocie. Wtedy wyświetla się zapytanie o czas nagrania, jakość itp. po czym następuje start nagrywania.
    Można zaprogramowac też pojedyńcze nagrania na konkretną datę i godzinę (menu "JOB LIST"), a także automatyczne nagrywanie cykliczne, np. codziennie o tej samej porze, albo tylko w wybrane dni tygodnia (menu "AUTO REC").

Bawiłem się też funkcją "Editierung", która umożliwia zaznaczenie w nagranym materiale fragmentów i je wyciąć. Przydatne do wycinania reklam w filmach.

Przesadzone są też twierdzenia, że obsługa jest skomplikowana, i że urządzenie wyświetla masę komunikatów. Komunikaty czy zapytania pojawiają sie tylko wtedy, gdy chcemy coś zrobić , np. obejrzeć nagranie, to wtedy pyta się czy od początku czy od momentu przerwania, przy właczeniu nagrywania pojawia się pytanie o czas i jakość nagrania itp. Wg mnie, zapytania które się w podobnych sytuacjach pojawiają są wręcz konieczne i raczej ułatwiają obsługę niż utrudniają. Jedynie przy włączeniu urządzenia pojawia się komunikat o braku informacji providera w sygnale antenowym, ale wtedy wciskamy "Weiter" i to wszystko.
    Nawet dla osób które są na bakier z niemieckim czy angielskim (niektóre słowa w niem. są podobne do ang.) po pewnym czasie użytkowania, obsługa wejdzie w krew i nie będą mieli najmniejszych problemów.

Nagrywarka ma też kilka drobnych wad, które da się jednak poprawić.
    Po pierwsze podczas włączenia ze stanu STANDBY do OPERATE ładuje się sytem operacyjny, inicjowany jest dysk twardy itp. co trwa ok. minuty. Podobnie jak z włączaniem komputera. W końcu ta nagrywarka to też komputer.
    Może być to trochę uciążliwe, gdy chcemy szybko właczyć nagrywanie. Dlatego też polecam oglądanie TV poprzez nagrywarkę cały czas gdzy siedzimy przed TV. Wtedy mamy dodatkowo Time Shifta, a włączenie nagrywania jest natychmiastowe.
    Nie nalezy się obawiać, że padnie nam dysk twardy od długotrwałej pracy. Czas pracy dzisiejszych dysków producenci gwarantuja na 100 tys. godzin, albo dłużej, więc nawet jeśli miałyby pracować 24h na dobę to będą poprawnie działać przez conajmniej 12 lat (!)
    Podczas nagrywania zaprogramowanego, nagrywarka automatycznie włączy się odpowiednio wcześniej, żeby zdąrzył się załadować system itp. Dodatkowo w menu możemy ustawić osobno dodatkowe czasy nagrywania przed i po nagraniu.

Kolejną wadą jest NIE przełączanie sygnału video z wejścia EXT na TV w trybie STANDBY. Co ciekawe sygnały audio są przełączane, a video nie. Podejrzewam, że jest to jakaś niedoróbka w sofcie. Powoduje to, że gdy satkę mamy podłaczoną do TV przez nagrywarkę, to po wyłaczeniu nagrywarki, ginie obraz z satki na TV.
    Rozwiązaniem jest dołożenie przekażniczka lub klucza analogowego, który po przejściu w STANDBY będzie załączał sygnał video z wejścia EXT na wyjście TV.

Kolejną może nie wadą ale obawą, jest fakt, że elektonika nagrywarki się strasznie grzeje podczas pracy i należy zapewnić jej dobrą wentylację. Ja mam zamiar wstawić mały coolerek z PC-towej karty grafiki lub procesora, który podłącze równolegle do zasilania dysku twardego.
    Gdy nagrywarka będzie pracować, to coolerek skutecznie będzie wyprowadzał ciepło na zewnątrz. Z tego co widziałem, wiekszosć innych nagrywarek ma takie coolerki w standardzie. Oczywiście coolerek nie jest niezbędny i bez niego nagrywarka tez pracuje. W końcu tak została zaprojektowana.

Kolejna drobna wada to brak polskiej fonii. Mi osobiście to nie przeszkadza, bo podłaczyłem ją przez Euroscarta, ale jak będę wstawiał coolerek i przekaźnik do sygnału video to od razu zamontuje fonię równoległą. To koszt kilku zł, a zawsze może się przydać. Podobno też lepiej mieć podłaczony sygnał antenowy, nawet jeśli ogląda się tylko przez euroscarta, bo jesli jest odłaczony to ponoć pojawiają się jakieś komunikaty. Nie sprawdzałem tego, gdyż od początku podpiełem antenę.

Czytelnicy forum zapewne już wiedzą, że zgrany materiał można przerzucac na PC-ta. Umożliwia to np. zgranie naszych starych nagrań VHS czy z kamery na dysk twardy, a docelowo na płytki DVD (po konwersji również jako divix). Osobiście nie zdąrzyłem tego jednak sprawdzić.

Podsumowując, ta nagywarka to bardzo dobry sprzęt, zwłaszcza po drobnych przeróbkach. Po zapoznaniu się z nią, obsługa jest dziecinnie prosta i intuicyjna. Biorąc pod uwagę jej cenę - 200 zł z dyskiem 160 GB, gdzie sam taki dysk kosztuje w sklepie 200 zł, to jest to sprzęt naprawdę godny polecenia. Otrzymujemy bardzo dobrej jakości cyfrowy magnetowid.
    Należy jednak wziąźć pod uwagę własne predyspozycje do obsługi tego typu sprzętów. Jak widać z wcześniejszych wypowiedzi, co niektórzy mogą mieć problemy ;)
    Mam nadzieję, że trochę przybliżyłem tematykę niezdecydowanym.

Pozdrawiam
    pwalczyk
    Level 11  
    Posiadam tuner Philips 6010 C+ nagrywarka po włączeniu w stan standby rzeczywiście nie przepuszcza obrazu przez Euro z tunera jedynie słychać głos. Jest na to łatwe rozwiązanie bez konieczności przeróbek.
    Po przełączeniu nagrywarki w standby czekamy jak obraz zginie, następnie wyłączamy tuner przechodzi w stand by i po chwili włączamy tuner. Na chwilę pojawi sie obraz na telewizorze i tuner wyśle sygnał do nagrywarki która też się włączy ale tylko na jakieś 30 sekund ( pasek startu załaduje się do połowy) i samoczynnie nagrywarka przechodzi w standby i już możemy bezproblemowo oglądać tv z tunera. U mnie to działa spróbujcie sami.
    Ryszard_G
    Level 10  
    A czy ktoś podłączył do tego urządzonka dysk większy niż 160GB, co się wtedy dzieje ? Widzi tylko te 160GB a reszty nie ? Może wtedy moża np. utworzyć pod jakims menedżerem partycję (dysk logiczny) która by nie przeszkadzała temu urządzeniu, a po przepięciu dysku do kompa, służyła by za podręczne archiwum do szybkiego zwolnienia miejsca na partycji użytkowej w przypadku zapełniania się dysku (albo miejsce do konwertowania formatu), ?
    mystuff
    Level 13  
    No chłopaki troche przekombinowaliście z tą fonią. Nie potrzeba tu fonii równoległej. Wystarczy najzwyklejszy generatorek 5,5/6,5 MHz za 3 zł. Zasilanie generatora należy podłączyć pod 12V, z drugiej strony stabilizatora. Na 5V nie działa. Wejście/wyjście generatora podłaczamy pod nóżkę 12 układu TDA. Dołaczam fotkę.

Sprawdzałem to na dwóch pierwszych lepszych generatorach, jakie znalazłem w szufladzie i na obu fonia na wszystkich kanałach, zarówno z kablówki, jak i z anteny śmiga jak ta lala :)
    Głos czysty, żadnych szumów.
    m_galazka
    Level 10  
    karol013 wrote:
    m_galazka wrote:
    I znów zonk. Zmieniłem fonie na RYMI podłączyłem zgodnie ze schematem i zdjęciami i kiedy wyszukuje programów podczas strojenia zatrzymuje mi się na 4% i niechce dalej wyszukiwać, nic wtedy nie mogę zrobić pilotem ani wyłącznikiem poprostu kabel z sieci. Jak odłącze zasilanie od RYMI spokojnie wyszukuje programy i dostraja je tyle tylko że bez głosu. Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy??

Aby tuner wyszukiwał dalej programy należy odłączyć na chwilę antenę.

Dzięki zadziałało i znalazł się dźwięk. Pozdrawiam
    zkn42
    Level 10  
    Mystuff napisał :No chłopaki troche przekombinowaliście z tą fonią. Nie potrzeba tu fonii równoległej. Wystarczy najzwyklejszy generatorek 5,5/6,5 MHz za 3 zł. Zasilanie generatora należy podłączyć pod 12V, z drugiej strony stabilizatora. Na 5V nie działa. Wejście/wyjście generatora podłaczamy pod nóżkę 12 układu TDA. Dołaczam fotkę.
    Sprawdzałem to na dwóch pierwszych lepszych generatorach, jakie znalazłem w szufladzie i na obu fonia na wszystkich kanałach, zarówno z kablówki, jak i z anteny śmiga jak ta lala Smile
    Głos czysty, żadnych szumów.

Mam pytanie. Czy fonia jest stereo ?
    chmiel28
    Level 13  
    mystuff wrote:
    Bawiłem się też funkcją \"Editierung\", która umożliwia zaznaczenie w nagranym materiale fragmentów i je wyciąć. Przydatne do wycinania reklam w filmach.

A jak je wycinasz? Bo zaznaczenie markerami u mnie nic nie daje.

Dodano po 1 [minuty]:

Ryszard_G wrote:
    A czy ktoś podłączył do tego urządzonka dysk większy niż 160GB, co się wtedy dzieje ? Widzi tylko te 160GB a reszty nie ? Może wtedy moża np. utworzyć pod jakims menedżerem partycję (dysk logiczny) która by nie przeszkadzała temu urządzeniu, a po przepięciu dysku do kompa, służyła by za podręczne archiwum do szybkiego zwolnienia miejsca na partycji użytkowej w przypadku zapełniania się dysku (albo miejsce do konwertowania formatu), ?

Niestety nagrywarka nie będzie działać z dyskiem większym niż 160GB. Podłaczałem 200GB i niestety nie poszło.
    ryfiu
    Level 2  
    ryfiu wrote:
    Witam , mam problem z tym pudłem tego typu że nie mogę go uruchomić żadnym sposobem... pilotem , guzikiem na panelu przednim. Cały czas świeci światłem ciągłym dioda POWER , próbowałem podczas wkładania wtyczki do prądu trzymać guzik oraz dusić przycisk na pilocie ON oraz kanałów .. pilot na pewno jest włączony pod PVR bo TV mam zaprogramowany w pilocie i mój Samsung śmiga więc gdybym pomylił ustawienia pilota mój TV by szalał :-) , pomierzyłem napięcia przy wejściu wtyczki zasilacza na płytę główną i są takie jak powinny być ... Czy ktoś miał podobne objawy i ma jakiś sposób na to ? Dodam że parę razy tak miałem ale po kilku krotnym wyciąganiu wtyczki z sieci problem znikał ... teraz już tak nie jest ... wygląda jakby się zawiesił , może ktoś ma pomysł na reset ? Co robić ?
    Już znalazłem problem jaki opisałem już wcześniej ... odnośnie pomiaru napięć to okazało się że 3,3V przy którymś pomiarze z rzędu miało 1,4V ... Podłączyłem ATX-a od kompa i nagrywarka ruszyła bez problemu ... po wykręceniu zasilacza okazało się pod lupą że ma pełno zimnych lutów .. Pewnie robione były w jakimś wschodnim kraju :-) bo płyta główna na podzespołach PHILIPS-a jest dobrze wykonana ... Sprawdźcie swoje zasilacze w jakim są stanie a przedewszystkim luty na tej diodzie D13 , przed tym problemem działo się też coś takiego ze po kilku minutach obraz robił się w jakieś kolorowe paski ... Może komuś się przyda te info.
    mystuff
    Level 13  
    Dodałem układ do przełączania Euroscartów w stanie STANDBY. Początkowo zrobiłem to na kluczach analogowych. Sterowanie układem pociągnełem z multipleksera sterującego scartami. Ten sygnał jest odpowiedzialny m.in. za odłączenie scarta w stanie STANDBY, ale nie tylko on. Tranzystor służy jako negacja sygnału.
    W stanie STANDBY dostępne w nagrywarce jest jedynie napięcie 5V (pin 9 złącza zasilającego). Zasilone tym napięciem klucze mają dosyć dużą rezystancję w stanie włączenia - wg katalogu ok. 150..250 Ohm. Żeby straty sygnału były jak najmniejsze, to połączyłem wszystkie cztery klucze z układu 4066 równolegle. Efekt był dużo lepszy niż przy pojedyńczym kluczu, niemniej ze względu na stosunkowo dużą rezystancję kluczy, odczuwalne jest lekkie przyciemnienie obrazu przechodzącego przez scarty.

W związku z powyższym postanowiłem zrobić drugą wersję układu, tym razem na przekaźniku. Ponieważ w przypadku styków przekaźnika można zdecydować, czy ma on załączać czy rozłączać, to mogłem zastosować odwrotną logikę niż w przypadku kluczy. Dzięki temu mogł on być włączony w stanie OPERATE gdy jest dostępne 12V. Zasiliłem go zatem z 12V (z wejścia stabilizatora, jak w przypadku wcześniej opisanego przeze mnie generatora fonii) i zastosowałem układ Darlingtona, żeby nie obciążać zanadto sygnału sterującego multiplekserem.

Sygnały audio nie muszą być kluczowane, gdyż są połączone na sztywno przez producenta.

Mimo, iż oba rozwiązania działają poprawnie, to preferuję rozwiązanie z przekaźnikiem. Jest ono może mniej eleganckie, ale jednak daje gwarancję przekazania pełnego sygnału, nie pomniejszonego o dużą rezystancję złącza. W załącznikach znajdują się schematy obydwu rozwiązań, a także fotki obu ukladów. Przy okazji widać moje oradiatorowane procesory :)

Jeszcze a propos sygnału RGB... Ktoś wcześniej pisał, że nagrywarka nie wysyła sygnału RGB, a jedynie Composite. Nic bardziej mylnego. Scarty tej nagrywarki w pełni obsługują RGB.
    Jesli chodzi o pytanie, czy fonia na generatorku jest stereo. Nie sprawdzałem tego jeszcze. Sprawdzę później i dam znać. Podobnie jeśli chodzi o funkcję "Editierung".

Nagrywarka Swisscom Bluewin TV300 - wymiana dysku Nagrywarka Swisscom Bluewin TV300 - wymiana dysku Nagrywarka Swisscom Bluewin TV300 - wymiana dysku Nagrywarka Swisscom Bluewin TV300 - wymiana dysku Nagrywarka Swisscom Bluewin TV300 - wymiana dysku
    Attachments:
    pwalczyk
    Level 11  
    Czy ktoś wie jak można wyłączyć funkcję Timeshift. Podczas oglądania materiału nagranego na dysk nagrywarka ciągle rejestruje sygnał z wejścia jest to tylko niepotrzebne zużycie energii i powoduje przegrzewanie nagrywarki. Czy ktoś mógłby się zająć tym fantem. Z góry dzięki.
    mystuff
    Level 13  
    Funkcji Timeshift nie da się wyłączyć. Można jedynie zmienić czas, jaki ma być pamiętany. Była o tym mowa cześcniej w tym wątku...
    Z tego co widziałem w materiałach reklamowych Swisscoma i na ich stronie www, Timeshift to flagowa funkcja tego produktu, zatem uznali, że nie można jej wyłączyć.
    stan37
    Level 10  
    Do Ryfiu : Miałeś rację z zimnymi lutami na płytce zasilacza. Pomogło przelutowanie. Dzięki
    radmenik
    Level 2  
    [quote="chmiel28"]
    mystuff wrote:
    Bawiłem się też funkcją \"Editierung\", która umożliwia zaznaczenie w nagranym materiale fragmentów i je wyciąć. Przydatne do wycinania reklam w filmach.

A jak je wycinasz? Bo zaznaczenie markerami u mnie nic nie daje.

Dodano po 1 [minuty]:

W trybie edycji wstawiamy "punkty markerowe" czerwonym przyciskiem (rec). Później cofamy strzałkami na pole między zaznaczeniami, które chcemy pominąć i naciskamy zielony przycisk(info). Wychodzimy z edycji STOPem. Fragmenty fizycznie nie będą usunięte a jedynie pomijane podczas odtwarzania. Zaznaczenia można usunąć w trybie edycji niebieskim przyciskiem (P-P). Pozdrawiam.
    stan37
    Level 10  
    Do Mystufa. Dziękuję za bardzo wyczerpujące wyjaśnienia zawarte w notce z dnia 13 marca br.,które w znacznym stopniu przyczyniły się do lepszego poznania, przeze mnie zasad działania nagrywarki. Jeszcze raz serdeczne dzięki.
    radmenik
    Level 2  
    pwalczyk wrote:
    Posiadam tuner Philips 6010 C+ nagrywarka po włączeniu w stan standby rzeczywiście nie przepuszcza obrazu przez Euro z tunera jedynie słychać głos. Jest na to łatwe rozwiązanie bez konieczności przeróbek.
    Po przełączeniu nagrywarki w standby czekamy jak obraz zginie, następnie wyłączamy tuner przechodzi w stand by i po chwili włączamy tuner. Na chwilę pojawi sie obraz na telewizorze i tuner wyśle sygnał do nagrywarki która też się włączy ale tylko na jakieś 30 sekund ( pasek startu załaduje się do połowy) i samoczynnie nagrywarka przechodzi w standby i już możemy bezproblemowo oglądać tv z tunera. U mnie to działa spróbujcie sami.

:) To działa!!!
    Ale kilka uwag: urządzenie (tuner sat, magnetowid, dvd,itp) musi być podłaczone do nagrywarki do wejścia EXT a kabel z urządzenia musi wychodzić z gniazda podłaczanego do TV (nie zadziała np z przejsciówki w tunerze SAT).
    Nagrywarka przy wyłączaniu i włączaniu tak podłaczonego urządzenia daje komunikaty ekranowe no i pojawiają się kolorowe paski na chwile (tez tak macie?)....
    Zauważyłem też, że takie podłączenie sprawia, że nagrywarka uruchamia się szybciej (ok.1min.20sek).....

POZDRAWIAM!!!
    mystuff
    Level 13  
    Może i działa, ale musisz przyznać, że nie jest to ani szybkie, ani wygodne. Najlepiej dodać do nagrywarki to, o czym producent zapomiał i po kłopocie.
    wonders
    Level 1  
    Witam. Mam takie pytanko: czy u Was po kilku minutach po uruchomieniu i nie naciskaniu niczego też pojawia sie czarne tło z czymś jakby gwiazdkami? i czy mozna to jakos wyłączyć.
    I jeszce jedno: czy istnieje jakieś realne połączenie tej nagrywarki z komputerem oraz z analogową kamerą w jedną całość ? Z góry dziękuje za odpowiedź i gratuluje wszystkim wytrwałości w rozgryzaniu tego sprzetu.
    radmenik
    Level 2  
    wonders wrote:
    Witam. Mam takie pytanko: czy u Was po kilku minutach po uruchomieniu i nie naciskaniu niczego też pojawia sie czarne tło z czymś jakby gwiazdkami? i czy mozna to jakos wyłączyć.
    I jeszce jedno: czy istnieje jakieś realne połączenie tej nagrywarki z komputerem oraz z analogową kamerą w jedną całość ? Z góry dziękuje za odpowiedź i gratuluje wszystkim wytrwałości w rozgryzaniu tego sprzetu.

:) Hm. Mozna najpierw sformatować 3 partycję nagrywarki na fat32. Pozniej podlaczyc kamere pod euro (pewnie przejsciowka euro chinch bedzie potrzebna)... nagrac material (proponuję pośrednią jakość-- nie brac najwyzszej bo mogą być problemy z dźwiękiem na kompie... a przy najniiższej tam gdzie dużo ruchu będzie szatkować). Następnie wyjąć dysk. Podłączyć do kompa jako dodatkowy... Zgrać materiał na dysk komputera. Zmienic rozszerzenia plików z katalogu STREAMS na .mpg I potem mozna np.nero zmontowac film io nagrac plytke dvd (w konfiguracji jakosc obrazu ustawic na auto)

Co do czarnego tla z gwiazdkami.... to chyba normalne przy tej nagrywarce...
    Trzeba nacisnąć p+ p- zeby wskoczyl jakis program.... po uruchomieniu... no i proponuję w menu SETUP/CANALI wybrac opcję "Oscuramento" -język włoski :) na ON

Pozdrawiam! Moze ktos ma inną propozycję.....
    54mar
    Level 10  
    wonders wrote:

Czarne tło z gwiazdkami to wygaszacz ekranu,chroniący ekran TV przed wypalaniem podczas zbyt długiej pauzy. Bardzo przydatna funkcja .
    Dzięki dla ryfiu za info na temat zimnych lutów na zasilaczu , wcześniej czc póżniej może to spotkać każdą nagrywarkę (wysoka temperatura).Ułatwi to szukanie usterki .
    Pozdrawiam .
    Ryszard_G
    Level 10  
    a czy ktoś podłączał dysk SATA przez przjściówkę IDE->SATA, będzię działać, czy będą problemy ?
    stach2005
    Level 12  
    Próbował ktoś nagrać film z komputera na dysk nagrywarki i odtworzyć go na telewizorze.:?::D
    mystuff
    Level 13  
    Ten temat był już poruszany w tym wątku wczesniej. Jak do tej pory się to innym nie udało (ja osobiście nie sprawdzałem), ale sądząc po twojej szelmowskiej minie, tobie zapewne się to udało? Zatem podziel się wrażeniami. Chętnie się czegoś więcej dowiemy...
    chmiel28
    Level 13  
    Ja próbowałem ale nic z tego nie wyszło. Nagrałem fragment filmu nagrywarką (wcześniej go nazywając), a potem zmieniłem wszystkie pliki (textowe) w których występowała ta nazwa i oczywiście sam strumień wideo na inną nazwę ale nie poszło nagrywarka tego nie zobaczyła. Prawdopodobnie informacja o nagraniach pojawia się też w plikach binarnych takich jak TVS SE30106.
    Ciekawi mnie jak nadać kategorię przy nagraniu lub po jego zakończeniu (np. Film, Sport itd). Przydał by się do badania nagrywarka przywieziona ze Szwajcari z nagranymi audycjami w różnych kategoriach, wtedy porównując pliki dodatkowe które są nagrywane razem z filmem prześledzić co należy zrobić aby nadać kategorię.
    54mar
    Level 10  
    Jeżeli chodzi o dysk SATA to potrzebna jest przjściówka SATA->IDE . Kupiłem taką na allegro , jednak dysk nie ruszył (sprawdzałem też w komputerze) . Po dokładnym obejrzeniu przejścióweczki zauważyłem spore różnice miedzy tym co dostałem a tym co było na zdjęciu . Podsumowując , popwinno to chodzić na sprawnej przejściówce.