Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 173T znika obraz

gRRubasek 26 Gru 2007 21:49 3005 6
  • #1 26 Gru 2007 21:49
    gRRubasek
    Poziom 14  

Witam,

Mam taki problem w/w monitorem: czasem bezproblemowo pracuje kilka dni, a czasem parę godzin lub tylko parę minut. W pewnej chwili gaśnie obraz (nie same lampy) i koniec. Świeci się jednak dioda. Wyłączenie i włączenie przyciskiem czasami pomaga, na dłużej pomaga wyłączenie wyłącznikiem sieciowym, ale nie zawsze. Czasem nie da się go włączyć. Tak jest od bardzo dawna.

Sądząc, że to jakiś nie kontakt lub zimny lut rozebrałem monitor. Optycznie nic nie widać. Sprawdziłem połączenie płytka zasilacza - płyta sygnałowa, ale nic. Zmierzyłem napięcia i normalnie, gdy ekran działa poprawnie na tym złączu jest są napięcia 13V, 5V i na on/off 4,7V (i tak powinno być bo taki jest opis na płytce), a na TestPoint'cie zasilacza 9V. Gdy ekran zgaśnie napięcie na TestPoint'cie wzrasta to 13,5V, a napięcie 13V na złączu sygnałowym wzrasta do 16,3V jednak dalej jest 5V i 4,7V na on/off.

Może macie jakiś pomysł. Nie mam serwisówki ani schematu - bardzo by się przydały :-) .
    Monitor code NB17BS i to chyba to samo co NB19BS czyli 193T

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

0 6
  • #2 27 Gru 2007 23:45
    Partyzant87
    Poziom 12  

Może Ci sie jakis kondensator przeładowuje albo któryś poprostu odparował spróbuj wymienić.Może pomoże.

0
  • #3 28 Gru 2007 01:40
    gRRubasek
    Poziom 14  

Dzięki. Wymienię wszystkie elektrolity w zasilaczu bo raptem jest ich tam kilka. Tyle, że jakby to by był walnięty kondzioł to by się, chyba jakoś "regularnie" wyłączał. Żeby była choćby jakaś zależność od temperatury. Nic.
    Potrafił miesiącami pracować bez problemu. Wyłączył się kiedyś, jakoś na dłużej i zatargałem go do serwisu w ramach gwarancji. Oddali mi go z adnotacją, że nie stwierdzili żadnej usterki. Tłumaczyłem co się dziej ale oczywiście przez ponad dwa tygodnie testów chodził idealnie.

Dziwna jest sprawa, że napięcie rośnie na test-point'cie i na wyjściu 13V bez schematu to jednak matnia.

0
  • #4 28 Gru 2007 09:39
    lisek
    Spec od monitorów

Nie znam tego typu
    *mozemy więc tylko "gdybać" teoretycznie i naprawiac wirtualnie ,ale to jest "wrong way"

Napisz :
    -jakie scalaki masz na płycie gł.
    - napisz co masz na płytce zasilacza/inwertera

0
  • #5 28 Gru 2007 22:14
    gRRubasek
    Poziom 14  

Cytat:

Napisz :
    -jakie scalaki masz na płycie gł.

CEG-G332736
    Cytat:

- napisz co masz na płytce zasilacza/inwertera

Model IP-41135A
    wyjścia:
    +13V/0.7A
    +5V/1.8A

zasilacz jest na TOP246Y ma transoptor 817B i dwa "dziwadła" YGB05C10 (mają rysunek: dwie diody połączone katodami) przy nich są 2szt 1000uF/25V i 2x1000uF/10V

z płyty głónej dochodzi sygnał ON/OFF gdzie +5V to ON, a 0V OFF

0
  • #7 28 Gru 2007 23:52
    gRRubasek
    Poziom 14  

Cytat:
    Co to jest to
    CEG-G332736

napis na płycie ?

Upsss... sorki. Jest jeden "istotny scalak" ADE3300 DISPLAY ENGINE
    drugi ma nalepkę z nadrukiem modelu płyty i wersją - albo jakiś asic albo eeprom, a całość wygląda tak (u mnie bez podstawki)
    http://cgi.ebay.com/Samsung-173T-17-LCD-Display-Driver-Board-NB17BS_W0QQitemZ350009458266QQihZ022QQcategoryZ29502QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

Cytat:

Dzięki. Trochę schematów referencyjnych do Top246 to sobie znalazłem. Ale wiecie jak to jest. Diabeł tkwi w szczegółach. No dobra, a patrząc na te schematy- co może być przyczyną wzrostu napięcia z 13V do 16V ? 5V jest dalej, inwerter wtedy nie robi bo brak podświetlenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów