Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows Vista buisness czy win xp pro?

SławekSS 26 Dec 2007 23:25 2648 9
GoodRam konkurs
    SławekSS
    Level 23  
    Witam.
    Składam nowy komputer i mam dylemat. Który system wybrać(patrz temat) :?:
    Komp bedzie głównie do gier, ale bedzie pracował w domowej sieci.
    Sam lubie sie pobawić siecia(dlatego ewentualnie vista buisness).
    Takie cos jak media center jest(bedzie) mi całkowicie zbedne(chodzi o Viste).
    XP pro ma wszystko czego potrzebuje, ale..... .

Co do wersji 64bit to juz poczytałem i widze, ze nie ma sensu(chyba, że ktos skutecznie mnie przekona).

Pozdrawiam
    Sławek
  • GoodRam konkurs
    metalli
    Level 30  
    MS-Vista Buisness umożliwia na kluczu instalację XP Pro (downgrade) więc chwilowo to rozwiązuje problem :-) Potem i tak trzeba będzie przejść na 64bity. Przekona kolegę po prostu rynek. Pozdrawiam
    szymsze87
    Level 17  
    Za grami przemawia Vista bo ma wsparcie DX10, a na pewno już niedługo producenci gier będą wykorzystywać biblioteki nowego API. Dodatkowo wydajność w grach jest porównywalna do XP. Jeżeli będziesz posiadał od 2-4 GB RAM Vista będzie chodziła wydajnie. Jeżeli masz zamiar instalować ją na 1GB RAM to odradzam bo to nie jest przyjemna praca tylko ciągłe denerwowanie się. W takim wypadku bardziej sprawdza się leciwy już XP.

Co do sieci to jest różnie. Czasami bywają problemy z konfiguracją sieci bywają błędy. Dodatkowo sieć w Viście działa wolno szczególnie widać to pomiędzy XP a Vistą, ale niby ma to wyeliminować SP1 do Visty. Wg mnie Vista ma za dużo kreatorów do robienia sieci i na początku trochę ciężko się przestawić z XP, ale konfiguracja jest podobna.
  • GoodRam konkurs
    Hucul
    Level 39  
    Moje doświadczenie jest takie :
    Vista powolna i kapryśna
    XP - problem ze sterownikami , ale da się go pokonać
    W nowych laptopach czy "gotowych" komputerach jest problem ze sterownikami w przypadku downgrade z Visty do XP , ale odrobina inwencji + samozaparcia i jest sukces .

Jeśli nie jesteś przywiązany do microcośtam wypróbuj Ubuntu lub Mandrivę jako drugi system.
    SławekSS
    Level 23  
    nie napisałem jakie składniki beda(juz zakupione).
    W tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic902209.html
    jest opis.

Co do sterów w XP to nigdy nie miałem problemów, jesli chodzi o Linuxa to nie wchodzi w gre ze wzgledów, ze na razie nie znam sie na nim, a z kompa bedzie korzystał syn.

Z vista mam do czynienia u tesciowej, wiec mniej wiecej(raczej mniej :) ) ja znam.

Moze zadam inaczej pytanie. Czy warto wejsc w Viste i czy nie wystarczy mi Home premium :?:
    metalli
    Level 30  
    Szybki, czterordzeniowy Quad, dużo RAM, szybka grafa i dobra gierka. Różnica odczuwalna :-) A tak poważnie nie wydaje mi się żeby użytkownik w zwykłej pacy odczuł to w jakiś szczególny sposób ale IMHO przyszłość należy do 64bit.
    SławekSS
    Level 23  
    Dzieki wszystkim za rady.

kupiłem Vista Home Premium 32bit.
    Zobacze jak to chodzi, najwyzej za jakis czas kupie wersje 64 bit.

Doczytałem sie na stronie microsoft, ze mozna na podstawie klucza od Os 32 bit dokupic wersje 64 bit.
    Nie wiecie ile to kosztuje :?: