Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zepsuty włącznik wycieraczki tylnej Mondeo MK2 - połączenie

krzys_8x 27 Gru 2007 00:26 3028 3
  • #1 27 Gru 2007 00:26
    krzys_8x
    Poziom 13  

Witam.
    Tak jak w tytule.
    Zepsuł mi się włącznik wycieraczki tylnej.
    Po prostu nie działa. Jest luźny, stąd pewność że to wina włącznika.
    Chciałbym zrobić tak, żeby wraz ze spryskiwaczem tylnej szyby włączała się wycieraczka... Takie rozwiązanie dla mnie będzie najlepsze.
    Proszę o pomoc, które przewody z wiązki przy przełączniku muszę ze sobą złączyć, żeby cos takiego zadziałało?
    A można zrobić takie połączenie w skrzynce bezpieczników?
    Proszę o pomoc!!

0 3
  • Pomocny post
    #2 27 Gru 2007 04:13
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witaj!
    Schemat w łapkę i do dzieła. Połączenie najlepiej wykonać w wiązce pod kierownicą, w bezpiecznikach się nie da. Musisz zlokalizować dwa przewody:
    1 Przewód podający zasilanie (wychodzący z wyłącznika tylnej wycieraczki) ale tylko w momencie naciśnięcia włącznika. Łatwo będzie go znaleźć próbując kontrolką poszczególne wyjścia z kostki przełącznika.
    2 Przewód podający zasilanie na spryskiwacz, także w momencie włączenia spryskiwacza. Tu podobnie postępując szukasz w kostce wyłącznika spryskiwacza tylnej szyby.
    Jak już zlokalizowałeś te dwa przewody to trzeba je połączyć wstawiając w szereg tego połączenia dowolną diodę 2A. Dioda musi przewodzić prąd w kierunku, od "przewodu wycieraczki" do "przewodu spryskiwaczy" sprawdzisz to, łącząc kontrolkę do masy a z drugiej strony do diody połączonej z przewodem od wycieraczki. Kontrolka musi się zaświecić w momencie uruchomienia wycieraczki tylnej.
    Bardziej łopatologicznie nie potrafię tego Ci wyjaśnić. Powodzenia!

0
  • #3 27 Gru 2007 13:17
    krzys_8x
    Poziom 13  

Spoko, dzięki. Postaram się podziałać i napiszę czy mi coś z tego wyszło. Jakbyś jeszcze mógł powiedzieć które to przewody, bo ten schemat to dla mnie ciemna magia;) hehe.

0