Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BM817 - szybkość transmisji do PC

Green# 27 Gru 2007 13:37 879 2
  • #1 27 Gru 2007 13:37
    Green#
    Poziom 11  

Witam,
    Ostatnio kupiłem Brymena z PC linkiem RS232 i w dołączonym sofcie mozna ustawić maksymalną częstotliwość próbkowania (zczytywania wyników pomiarów) na 2Hz :( ... czy jest możliwość żeby to jakoś przyśpieszyć? Może znacie inne oprogramowanie które to potrafi, czy to sprawa hardware-u i miernik szybciej nic nie wypuści?

pozdrawiam Przemek

0 2
  • #2 27 Gru 2007 14:26
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,

Green# napisał:
    Witam,
    Ostatnio kupiłem Brymena z PC linkiem RS232 i w dołączonym sofcie mozna ustawić maksymalną częstotliwość próbkowania (zczytywania wyników pomiarów) na 2Hz :( ... czy jest możliwość żeby to jakoś przyśpieszyć? Może znacie inne oprogramowanie które to potrafi, czy to sprawa hardware-u i miernik szybciej nic nie wypuści?

poszukaj w opisie do tego miernika ile wykonuje pamiarów na sekundę bez wysyłania wyników przez port RS-232, a będziesz mieć pogląd na sprawę...

Pozdrawiam

0
  • #3 27 Gru 2007 14:36
    Green#
    Poziom 11  

Miernik próbkuje 5razy na sekundę - wartość i 60razy na sekunde bargraf - także teoretycznie powinien próbkować z częstotliwością 60Hz a w oprogramowaniu mozna zapisywać wartości pomiarów co 0.5sekundy.
    Moje pytanie - czy udało się komuś wykorzystać w sofcie te 60Hz? albo chociaż 5 a nie 2.

0
  Szukaj w 5mln produktów