Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik sprężania do diesla, da rade samemu zrobić?

27 Gru 2007 14:57 2528 7
  • Poziom 15  
    Witam. Mam takie pytanie czy gdyby zakupić złączki i gwinty do wkręcenia zamiast świec żarowych to udałoby się zrobić taki wskaźnik? Manometr od 0 do 100 atm można kupić dość tanio np na allegro... tylko do tego zaworek, złączki gwintowane i węże...

Może ktoś już takowy wskaźnik zrobił.. pozdrawiam i czekam na propzycję wykonania, może jakieś fotki?

Dodano po 7 [minuty]:

Proszę moderatora o przeniesienie do dobrego działu. Za pomyłkę przepraszam ...
  • Poziom 28  
    Witam. Można dorobić, ale chyba trzeba go wkręcać w miejsce wtryskiwacza. Manometr może być o mniejszym zakresie 0 - 50atm. Czasem można spotkać manometry z dodatkową wskazówką do pomiaru wskazań maksymalnych. Połączenia muszą być szczelne a gwinty dobrej jakości aby nie uszkodzić gwintu w głowicy. Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    a skąd mam wziąć wężyki z gwintem M20x1,5 ? bo taki gwint ma manometr? i skąd wziąć ta cześć co sie wkręca w głowicę?
  • Poziom 15  
    Nikt nie wie?
  • Poziom 20  
    michal147 napisał:
    a skąd mam wziąć wężyki z gwintem M20x1,5 ? bo taki gwint ma manometr? i skąd wziąć ta cześć co sie wkręca w głowicę?

Proponuje odwiedzić dobrego tokarza zrobi redukcje z wężyka jaki posiadasz na gwint M20x1,5 oraz końcówkę pomiarową (z wywierconym otworem) na wzór świecy żarowej ew. wtryskiwacza. Średnica wewnętrzna wężyka oraz końcówki nie może być za duża gdyż wpływa na dokładność pomiaru.
  • Poziom 15  
    Dzieki... widzę że tokarz to jest jedyne wyjście... pozdrawiam i dzieki
  • Poziom 16  
    do pomiaru cisnienia mozna mierzyc prze swiece a nawet w niektorych sam to jedyny sposob sam wezyk pod manomett kupisz na gieldzie sam a koncowki mozna toczyc

Dodano po 1 [minuty]:

do pomiaru cisnienia mozna mierzyc prze swiece a nawet w niektorych sam to jedyny sposob sam wezyk pod manomett kupisz na gieldzie sam a koncowki mozna toczyc

Dodano po 14 [sekundy]:

• Poziom 24  
    Nie musisz od razu odwiedzać tokarza ponieważ M20x1.5 taki gwintownik i narzynkę można pożyczyć gdzieś w zaprzyjażnionym warsztacie samochodowym i zrobisz połączenie manometr z wężykiem a dalej, musisz wykonać kilka końcówek pod gwint wtryskiwaczy lub świec żarowych bo tam już jest różnorodność gwintów. Ja robiłem takie urządzenie wykorzystując manometr ,przewód giętki od układu hamulcowego (niestety nie znam marki ważne że miał odpowiedni gwint) drugi koniec połączony z gwinten starej świecy żarowej,zaworka nie stosowałem nie miałem pewności czy utrzyma badane ciśnienie.Pomiar to tylko obserwacja manometra.