Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie przed kradzieżą halogenow dalekosiężnych

michgur 27 Gru 2007 15:44 1884 12
    michgur
    Poziom 17  
    Niedawno wpadłem na fajny pomysł. Chciałbym zamontować sobie to Isuzu Troopera kilka halogenów dalekosiężnych na relingu na dachu. Oczywiście poszukałem ofert na alledrogo, i nasunęła mi się myśl:
    Ciekawe jak to zabiezpieczyć przed kradzieżą? Przecież reling da się zezproblemu odkręcić!
    Ale do sedna.
    Poszukuję dość łatwego ale skutecznego zabezpieczenia takiego dodatkowego oswietlenia przed kradzieżą.
    Z góry dziękuję za pomoc ;)
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Czujnik mikrofalowy. Wstrząsówka. Przewód, który musi ulec przerwaniu przy próbach manipulowania przy halogenach.
    michgur
    Poziom 17  
    Myślałem nad tym że jak ktoś będzie zciągł reling to zewrze wyłącznik do jakiegoś sygnau dźwiękowego. Ale gorzej będzie jeśli ktoś będzie chciał odkręcić pojedynczygo halogena :|
    Błażej
    Bierzesz jeden pojedynczy przewód i przeprowadzasz go od czujnika, wzdłuż wiązki i wprowadzasz do halogena. Tam robisz pętelkę, wyprowadzasz i wprowadzasz wzdłuż wiązki do następnego i następnego... I za pomocą jednego przewodu oplatasz całą instalację i jej elementy. Proste!
    michgur
    Poziom 17  
    Jeszcze pomyśle nad tym rozwiązaniem !
    Dzięki za radę!
    Moulder
    Poziom 23  
    Cytat:
    Bierzesz jeden pojedynczy przewód i przeprowadzasz go od czujnika, wzdłuż wiązki i wprowadzasz do halogena. Tam robisz pętelkę, wyprowadzasz i wprowadzasz wzdłuż wiązki do następnego i następnego... I za pomocą jednego przewodu oplatasz całą instalację i jej elementy. Proste!

Rozwiązanie proste i prawie skuteczne bo nie zadziała gdy złodziej najpierw odkręci reling, a następnie przetnie kable. Co z tego że włączy się alarm, jak "towar" będzie miał w rękach. Wyjący alarm spowoduje że co najwyżej szybciej odjedzie...

Pomyśl również nad zabezpieczeniem mechanicznym, np. śruby czy nakrętki typu Torx (na klucze nasadzane), lub coś w tym stylu.
    Nie ma 100% metody.
    michgur
    Poziom 17  
    Tak ale przyjdzie gość z kluczami i odkręci jak będzie chciał.
    Faktycznie nie ma idealnego zabezpieczenia
    Moulder
    Poziom 23  
    No tak tylko że nie każdy ma Torxy nasadki, a szczególnie tępawy złodziejaszek osiedlowy.
    Dlatego pisałem że można dodatkowo dać nietypowe śruby, i pomysł Błażej jest dobry.
    Zresztą zawsze może ktoś użyć brzeszczotu, albo autolawety itd.
    michgur
    Poziom 17  
    Auto stoi własnie na osiedlu ;) także w nocy jakby coś zaczęlo się drzeć to będzie słychać i napewno ktoś zareaguje. A jak nie to złodziej się strachu nabawi ;)
    wowka
    Poziom 28  
    Jesli o sruby chodzi to bierzemy sruby np na torx czy imbus, dokrecamy a pozniej je "niszczymy" np rozwiercajac glowke. Jeszcze mozna je lekko przyspawac tak zeby nie dalo sie ich żabką odkrecic
    michgur
    Poziom 17  
    Wowka! Bardzo destrukcyjny aczkolwiek skuteczny pomysł :)
    Błażej
    To jeszcze po jednym F1 w każdy halogen z 20 sekundowym zapalnikiem. Jak urwie, to na pewno będzie uciekał. Więc oddali się na odległość bezpieczną od auta, a sam to się nie nacieszy :D
    kazimjez
    Poziom 10  
    To zapodam inne rozwiązanie - pogadaj z ludźmi co produkują skrzynki TP, Dialog, kablówki, serwerownie - każda z tych firemek posiada własne metody zamykania - możesz zastosować ten typ zamka - drogie ale skuteczne (no chyba że złodziej jest pracownikiem jednej z tych firm...) - osobiście polecam przerobić zabezpieczenie skrzynek kablówki na korbę (szybki odręczny schemat : [img=http://img210.imageshack.us/img210/989/korbakablwkigl4.th.png] )