Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nadpalona ładowarka roweru / skutera 36v DQ-2/P312 zdjęcie

27 Gru 2007 19:27 2416 6
  • Poziom 12  
    Witam, mam wielką prośbę do wszystkich dysponujących ładowarką do roweru elektrycznego 36v. Prośba jeśli ktos posiada schemat bądź o podanie wartości niektórych elementów-tych których brakuje widać na zdjęciu- przepraszam za jakość nie dysponuje aparatem. W pokoju był pożar i nadpaliła mi sie część elektroniki. W skład ładowarki wchodzą : transformator toroidalny 38v 2,2a , triak sterujący bt151/500 , us lm339 , tranzystorki: 2n5401 , 2n5551.
    Szukałem już wszędzie niestety bez rezultatu :cry:
    Za wszelką pomoc z góry dziękuję

nadpalona ładowarka roweru / skutera 36v DQ-2/P312 zdjęcie
  • PCBwayPCBway
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 18  
    A w takiej postaci nie działa?
    Wypadły jakieś elementy z pcb?
  • Poziom 12  
    Nie odpalałem ładowarki ze względu na brak kilku elementów - zgodnie z tym co wcześniej napisałem w pokoju był pożar który doszedł również do ładowarki stopił część obudowy,wypalił 3 kondensatory elektrolityczne i kilka elementów prawdopodobnie rezystorów :cry:, prośba jest do posiadaczy tego modelu ładowarki lub podobnego o ocztyt ich wartości.
  • Poziom 37  
    Daj spokój zgliszczom i zbuduj nową wychodząc z parametrów i typu akumulatora w rowerze. Podaj te dane i fotkę akumulatora nie ładowarki.
  • Poziom 12  
    Budowanie nowej jest trochę bez sensu, ponieważ w tej laminat jest cały i wszystkie scieżki rownież ocalały, potrzebne mi sa tylko wartości kilku elementów- glównie kilku rezystorów, gdybym je znał z pewnością postawiłbym ją na nogi. Ładowarka jest mojego szfagra, niestety nie znam parametrow akumulatora,w tej chwili nie mam z nim kontaktu,ale nie w tym cała rzecz żeby budować nową skoro wystarczy wstawić te kilka rezystorów i prawdopodobnie 2 diody(bo elki mozna dać "na oko") i powinna zacząć działać. Dlatego gorąca prośba do tych którzy dysponują podobnym "sprzętem" o zajrzenie do środka i zczytanie tych kilku elementów.
  • Poziom 12  
    Szkoda, ze nikt nie potrafił pomóc, temat można zamknąć problem został rozwiązany poprzez kupno nowej ładowarki za 220zl :/ dostępnej po sprowadzeniu przez sprzedawcę, w sumie to nie moja kasa byla tylko szwagra, teraz ma taką samą i można by było podpatrzec jakie wartości elementów, no ale liczyłem że moze ktoś się znajdzie z podobną ładowarką. Zainteresowanie małe moze ze względu że temat został przeniesiony wg. mnie nie tam gdzie trzeba, myśle że powinien był byc w szukam schematu-tam gdzie go umiescilem,no ale widocznie ktos miał inne zdanie. W każdym razie gdyby ktoś miał podobny problem z wartościami elementów tej ładowarki służę pomocą. Pozdrawiam