Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Broetje WBC22/24 termistor zamiast regulatora pokojowego

27 Gru 2007 22:27 12832 38
  • Poziom 12  
    Chciałbym dac czujnik temperatury zamiast drogiego(okolo700zl)regulatora pokojowego,czy jest może coś gotowego (termistor albo coś co niebyłoby zbyt skomplikowane)nie wiem od czego zacząc to jest link do schematu tego pieca :http://www2.broetje.com.pl/partner/dokumentacja/archiwum/18_240484_TI_EcoKomp_WBS_WBC.pdf strona 24 ,a to jest zdjecie z instrukcji Broetje WBC22/24 termistor zamiast regulatora pokojowegobardzo prosze o pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    To o czym piszesz to jest regulator pokojowy współpracujący z tzw pogodówką, i mający funkcje zdalnego sterowania. Jest on podłączony z układem regulacyjnym za pomocą szyny komunikacyjnej. Żaden termistor ani nic mało skomplikowanego tego regulatora nie zastąpi. Możesz podłączyć zwykły termostat pokojowy stykowy do zacisków N5 demontując wcześniej mostek który jest tam założony. Różnica w działaniu pieca, po między tymi regulatorami jest prawie nie zauważalna. W dużym uproszczeniu regulator (rgg czy qaa) przenosi wszystkie funkcje z panela pieca na ścianę na której wisi i przy okazji mierzy temperaturę pomieszczenia.
  • Poziom 12  
    odradzono mi zwykly regulator pokojowy ponieważ jest to piec kondensacyjny i ma płyną regulacje palnika (płomienia)a ja chciałbym takie urządzonko które poinformuje piec o temperaturze w pokoju a nie jak jest to w przypadku zwyklego regulatora go poprostu wyłączy.

Dodano po 9 [minuty]:

nie są mi potrzebne żadne funkcjie w pokoju tylko żeby coś przekazywało info o temperaturze do pieca a on już sam zrobi co powinien albo zmniejszy płomien albo go zgasi ,w panelu znajdującym się przy piecu jest taka informacja temperatura na zewnątrz i pokazuje ile jest stopni (tam jest pogodówka )i temperatura w pomieszczeniu i pokazuje (--- )bo niema czujnika temperatury

Dodano po 41 [minuty]:

a pod to złącze N5 nie da się podłaczyc samego czujnika temperatury?
  • Poziom 15  
    Na regulację płynności pracy palnika powinna mieć wpływ zależność temp zasilania powrotu oraz spalin. Nie jestem pewien jak w Broetje te trzy zależności są brane pod uwagę,i w jaki sposób(nie pamiętam). Na przykład w kondensacie ACV modulacja płomienia jest zależna od prędkości wzrostu temperatury zasilania i powrotu. Dla przykładu jeżeli instalacja jest zapowietrzona i na powrocie temperatura zmieni się w zbyt małym stopniu aniżeli na zasilaniu palnik zostanie zablokowany. Dzisiaj akurat odpalałem taki kocioł dlatego jestem taki mądry. Sam regulator na pewno w jakiś sposób pozwala na większą optymalizację pracy kotła, ale sorry to kosztuje. Co do niemożności podłączenia zwykłego termostatu pokojowego trochę mnie zaskoczyłeś. Jutro się upewnię jak to jest dokładnie i Ci odpiszę. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    powiedziano mi że jak podłacze zwykły to tak jak bym za każdym razem jak temperatura dojdzie do np.21st c (ustawiona na regulatorze) to tak jakbym wyciągnal wtyczke pieca z gniazdka ,a mam w pokoju kominek wiec np.jak napale to musze wylaczac piec recznie,i myslalem ze jak bedzie czujnik to poprostu piec nie bedzie grzał, a w nocy gdy wygasnie w kominku sam sie właczy ,żebym rano się nie obudził z soplami na nosie :D
  • Poziom 15  
    Witam w sobotę oczywiście nic się nie dowiedziałem, wszystkie serwisanty znajome świętują, ale spokojnie pamiętam o Tobie. Poniekąd masz racje z tym wyłączaniem, ale w przypadku regulatora elektronicznego również po uzyskaniu wymaganej temperatury piec stanie jak by został wyłączony. Różnica polega wyłącznie na dochodzeniu do tej nastawionej temperatury. Polega to na tym że jak temperatura w pomieszczeniu zaczyna szybko dochodzić do temp. nastawionej to piec zmniejsza swoją moc. Oczywiście brana jest również pod uwagę temp. zewnętrzna. To samo dzieje się przy pracy bez termostatu. Pomiar temperatury zasilania i powrotu i przyrostu tej temperatury pozwala automatyce na określenie stopnia zmodulowania palnika. Czy z regulatorem czy bez piec moduluje swoją moc. Jeżeli jest możliwość podłączenia zwykłego termostatu to do współpracy z kominkiem narazie Ci powinno wystarczyć. Odezwę się po nowym roku, na razie życzę wszystkiego dobrego.
  • Poziom 12  
    Zgadzam się ,a jak podłącze zwykły termostat to piec bedzie chodził według niego i sterował sobie modulacją czy bedzie chodził cały czas na maxa. pozdrawiam i życze miłego sylwestra
  • Poziom 15  
    Witam po sylwestrze i wszystkiego najlepszego w nowym roku. Dzisiaj dałem radę usiąść przy kompie. Otóż według mojego kolegi który się tym zajmuje, termostat stykowy możesz podłączyć do kotła, a kocioł będzie podobno pracować bez żadnej różnicy jaki jest podpięty termostat. Jedyny element jaki przenosisz na ścianę to możliwość zdalnego sterowania kotła i wgląd w parametry (jeden i drugi wyłącza obieg CO po uzyskaniu zadanej temp w pomieszczeniu). Kocioł nie zależnie od typu regulatora sam decyduje o modulacji płomienia.
  • Poziom 12  
    Witam i również życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku,widzę że jest dużo opinii na ten temat otóż rozmawiałem z kilkoma serwisantami Brotje i każdy miał inne zdanie ale ogólnie większość była przeciw ,a co do samego czujnika,to przyznali mi racje, że coś takiego powinno być (tylko jak to zrobić i gdzie podłączyć),tylko wcześniej się nikt taki sknerowaty (żeby wydać 700zł)nie trafił,i teraz sam nie wiem co z tym,wydać około 200zł (a jak będzie nie tak,żebym miał choć od kogoś pożyczyć na próbę)to wyrzucone pieniądze ,wolałbym żeby ktoś zrobił gotowy układ i podłączył i jemu zapłacić

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Jeszcze mam takie pytanko,czy istnieje możliwość przesyłania danych i jednoczesnym zasilaniu dwoma przewodami? a dodam jeszcze że przeglądałem instrukcje podłączenia regulatorow brotje i są przeważnie na dwa przewody a trzeci(podświetlenie wyświetlacza) to też nie we wszystkich,dodam jedną instrukcje (opis po polsku prawie na końcu)proszę o opinie,i im wiecej czytam i pytam to wychodzi na to : cytat(jeden i drugi wyłącza obieg CO po uzyskaniu zadanej temp)dziś kupię taki zwykły i zobaczę co to z tego będzie.
    http://www.broetje.com.pl/partner/dokumentacja/IM%20Regulator%20pokojowy%20RGB.pdf

Dodano po 26 [minuty]:

To jest wycinek z instrukcji technicznej

Przewód połączeniowy (dostarczany we własnym zakresie) poprowadzić
    od RG do gazowego kotła kondensacyjnego, wprowadzić
    go przez przepust do skrzynki rozdzielczej i podłączyć do
    zacisku B5(a w instrukcji pieca do zacisku RT1) zgodnie ze schematem połączeń elektrycznych.
    Wskazówka: podłączenie za pomocą 2-żyłowego przewodu o dowolnej polaryzacji, i o co tu Chodzi

• Poziom 12  
    witam
    Podpiołem regulator i piec zwariował ,jest ciepło ale nie mam ciepłej wody :cry:
  • Poziom 12  
    piec zwariował ,włącza sie i wyłącza niema ciepłej wody ,potrzebne mi hasło do ustawien OEM(serwisowych) w piecu :cry:
  • Poziom 10  
    Sam montowałeś ten regulator, czy robił to serwisant?
  • Poziom 12  
    montowałem sam, dwa przewody i jedna wtyczka( opisana w na panelu) za dużo możliwości nie ma a nie działa
  • Poziom 10  
    Tylko żeby uwzglęniał temperature w pomieszczeniu to trzeba zmienic ustawienia w kotle. Dziwi mnie jednak brak c.w.u. Ale Wy tam w Czewie macie dobrego serwisanta, który myśle że sobie z tym poradzi, jednak nie ma go na spisie firm serwisowych brotje. Jak chcesz to dam Ci jakiś namiar.
  • Poziom 12  
    Serwisant był i zrobił troche, mnie to kosztowało :cry: ten regulator może niby pracowac ale jak cos się stanie z piecem to strace gwarancje(5lat) a nie musi to byc wcale wina regulatora ,wiec juz sam niewiem co z tym zrobic
  • Poziom 10  
    Jak mozesz stracic gwarancje jak to jeden z orginalnych regulatorow do tego kotla?
  • Poziom 12  
    Auraton jest orginalny??? orginalny do tego pieca kosztuje około 700zł (to lekka przesada taka cena)
  • Poziom 10  
    Myslalem ze kupiles RGB. Ale jak podłączysz Auratona to też nie tracisz gwaracji. Nie ma prawa nic sie stać. Oczywiście jeżeli zostanie podłączony pod gniazdo termostau pokojowego RT1 lub RT2, i program 5970 dla RT1 lub 5971 dla RT2 zostanie ustawiony na termostat pomieszczenia.
  • Poziom 12  
    a jak sie ustawia ten program ?czy to musi przyjsc serwisant?
  • Poziom 10  
    Nie koniecznie. Trzeba wejsc w konfiguracje na poziomie specjalisty i tam poszukać.
  • Poziom 12  
    ok ,wszedłem w menu specjalisty i są 3 opcje ,brak,termostat pomieszczenia,regulator czasowy pomieszczenia, i co tam ustawic :?:
  • Poziom 10  
    No termostat pomieszczenia trzeba ustawic.
  • Poziom 12  
    Ustawiłem według wskazówek,ale piec sie włącza nawet jak jest już dużo wyższa temperatura od zadanej na auratonie :|
  • Poziom 10  
    No to cos jest zle podłączone i nie jestem wstanie na odległość stwiedzić co.
  • Poziom 12  
    No własnie tylko co ? auraton działa na zasadzie wł /wył dwie żyły nie ma co źle podłączyc :cry: wszstko ustawione tak jak powinno iiii piec chodzi jak chce.
  • Poziom 12  
    Nikt nie wie co z tym zrobic, ewentualnie jak to obejsc
  • Poziom 12  
    Co tu taka cisza ? sezon się już powoli kończy a ja jak miałem problem tak mam :|
  • Poziom 33  
    Jeszcze raz, powiedz dokładnie do których styków podłączyłeś auratona a do których w kotle.
    Sprubujemy coś wymyśleć.
  • Poziom 12  
    auratona to według instrukcji złącza NO i COM a w piecu do wtyczki z napisem RT1