Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna mi pomoc. Sterowanie oświetleniem ilumofonia.

Npzwso1 28 Gru 2007 00:19 932 6
  • #1 28 Gru 2007 00:19
    Npzwso1
    Poziom 9  

Witam.
    Planuje stworzyć ledowe oświetlenie pokoju. Tuż pod sufitem co 30cm zamontuje diodę na przemian niebieską i UV. to wszystko zasilane będzie z transformatora 12V który schowam w puszce pod tynkiem, a na dekielku puszki będą dwa włączniki jeden na UV i jeden na niebieskie diody. Dodam tylko że efekt będzie potęgował sufit który mam wyłożony płytami CD. Ponieważ układy na płytkach mnie przerastają potrzebuje Waszej pomocy. Szukam sterownika który sterował by mi tym oświetleniem w rytm muzyki. Nie zdołam niestety tego układu zrobić sam (czytałem parę tematów) wiec jeśli ktoś był by tak uprzejmy i mógł by mi poradzić gdzie znaleźć coś takiego lub potrafiłby coś takiego skonstruować oczywiście za opłatą to proszę o informacje jak by to mogło wyglądać. Jesteście moją ostatnią nadzieją:)

0 6
  • #3 28 Gru 2007 10:51
    Npzwso1
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc. Podoba mi sie idea z tą kupną płytką tylko czy taka płytka pociągnie mi tych 40 diod. Poza tym nie rozumiem jej opisu. ona jest do zmontowania samemu czy gotowy układ? I jeszcze prosił bym o linka do płytki z wejściem line-in na sygnał.

0
  • #5 28 Gru 2007 18:03
    Npzwso1
    Poziom 9  

Więc ile ledów na kanał będzie ok? Może to również obrazować pełne pasmo więc może by zmostkować kanały?

0
  • #6 28 Gru 2007 18:24
    oj
    Poziom 42  

W zależności od diod, zakładając prąd diody na 20mA, na jeden kanał ok 20-25szt. .Po dodaniu /wymianie/ tranzystora większej mocy - 300szt

Kanały nie ma potrzeby mostkować - ale można

0
  • #7 28 Gru 2007 22:50
    Npzwso1
    Poziom 9  

Dzięki wielkie. Czyli musiał bym dać tranzystor większej mocy. Kupie ten układ i mogę liczyć na Twoja pomoc we wskazaniu gdzie ten tranzystor wmontować i jak to podłączyć żeby dało sobie rade z tymi diodami?

0