Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ONKYO TX SR 505 E, YAMAHA RXV 559 czy coś innego do 1000zł?

VIGOR_PICTURES 28 Gru 2007 00:50 6192 17
  • #1 28 Gru 2007 00:50
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  

Witam,

Mam pytanie do osób obeznanych z amplitunerami.
    Szwagier zamierza sobie kupić amplituner.
    Jest bardziej za Yamahą ale zainteresował go też ten model Onkyo (tx sr 505 e)
    Z Amplitunerami nie mam do czynienia więc się pytam :P
    Jak na razie będą do niego podłączone dwie kolumny Phonic Se 710 II (100 watt@8Ohm). W dalekich planach są kolumny normalnego kina domowego.
    Dodatkowo Szwagier myśli o jakimś Subie do tych kolumienek.
    Zestaw będzie przeznaczony głównie do słuchania muzyki.

A może macie jakieś lepsze propozycje w cenie około 1000 zł za Amplituner? :D

Pozdrawiam.

0 17
  • #2 28 Gru 2007 09:22
    czaroslaww
    Poziom 26  

jezeli ma kolumny stereo, niech kupi w miare dobry wzmacniacz stereo, bo takie zalozenia typu: center i surround'y zostana w niedalekiej przyszlosci dokupione rzadko wychodza. polecam cambridge audio 500rc, a5i 640v2 ..
    co do tematu...
    sam posiadam amplituner onkyo i w kinie sprawdza sie niezle... 503 ma ok 600w poboru pradu, wiec jest wydajna pradowoo, z tym ze... za ok 1100mozna kupic owy ampli + dvd.

Dodano po 1 [minuty]:

przepraszam, przeczytalem "503 E"
    wiec wszystko sie zgadza poza nizsza cena.

0
  • #3 28 Gru 2007 13:42
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

VIGOR_PICTURES napisał:
    ..Zestaw będzie przeznaczony głównie do słuchania muzyki.
    A może macie jakieś lepsze propozycje w cenie około 1000 zł za Amplituner...

Jeśli lubisz szwagra, to wybij mu z głowy amplituner KD.
    Niech kasę przeznaczy na wzmacniacz stereo. :idea:
    Jak Czarek pisał:
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=287894239
    Warto też pomyśleć o:
    NAD 325BEE
    Cambridge Audio a640v2
    Ale ten sprzęcik można wyrwać z rynku wtórnego w kwocie zbliżonej do 1000zł.
    Najwyżej w późniejszym czasie dokupicie tuner radiowy (ja kupiłem sony 550es i jestem bardzo zadowolony)
    Jeśli zaś uprze się nad amplitunerem, to warta uwagi jest YAMAHA RX-797 (stereo)

0
  • #4 28 Gru 2007 18:10
    czaroslaww
    Poziom 26  

yamaha... 1300zl
    Przemku... przerabialem amplitunery, i zdecydowanie zaden nie jest warty uwagi :) szczegolnie po tym co kupilem :)

0
  • #5 28 Gru 2007 18:34
    przemo-lukas

czaroslaww napisał:
    yamaha... 1300zl
    Przemku... przerabialem amplitunery, i zdecydowanie zaden nie jest warty uwagi :) szczegolnie po tym co kupilem :)

Ot i drań się będzie sprzeczał :D
    A tak na poważnie, po prostu nie ma lepszego pomysłu na ampli, które spełnia ten wymóg cenowy. To po pierwsze. Po drugie, jek szfagier osłucha się wyżej wymienionych wzmacniaczy, to mam nadzieję, że zapomni szybko o ampli. :D

0
  • #6 29 Gru 2007 01:41
    czaroslaww
    Poziom 26  

450 - tuner canbridge, 750 wzmacniacz = 1200zl.
    dobrze wiesz ze rozwali yamahe na lopatki :D
    no Przemku, Ty wiesz to lepiej ode mnie :)

0
  • #7 29 Gru 2007 11:24
    shamanix
    Poziom 17  

niech kupi wzmacniacz lub amplituner stereo, tylko nie kino domowe - jezeli chce sluchac muzyki na tym. Kina za ta cene sa nic nie warte jezeli chodzi o dzwiek, no chyba ze ktos z plastikowej wiezy sie przezuca. Panowie nie przesadzajcie juz z tymi roznicami, ampli stereo a wzmacniacz, czepcie sie tanich badziewnych kin. Pozdro.

Dodano po 3 [minuty]:

Cos widze czaroslawwie ze szukasz ciagle tylko canbridge'a jako najlepsze co jest i dobrze... dzwiek ma piekny i jakosciowo bardzo dobry, ale mocowo rx'a797 moze sobie najwyzej pomazyc. Pozdro.

0
  • #8 29 Gru 2007 14:06
    przemo-lukas

Kolego shamanix, twoje opinie akurat są wartę kupę psich kłaków, skoro nie wstyd Ci szerzyć takich herezji:

shamanix napisał:
    ".. gdyz milosnicy altusow cenia sobie... decybele." raczej poza db cenia potezny bas i srednie czego nie dadza zadne waskie slupeczki;)

Moje "słupeczki" zagrają o lata świetlne lepiej od każdego tonsila. :D
    Po prostu jakość przetwarzanego pasma jest lepsza.
    Z tą mocą też nie przesadzaj. To co podaje producent możesz wsadzić pomiędzy "Brzechwę" a "Tuwima". Dopiero konfrontacja z trudnymi do wysterowania kolumnami pokaże na co wzmacniacz stać. I powiem Tobie, że za żadne skarby nie podłącze tego ampli do moich kolumn. Nie daje im rady (a są na midwooferach 6½") :D
    Mało tego. Aby pogrążyć twoje podania ludowe na temat mocy, to powiem, że mój wzmacniacz na EL34 lepiej sobie poradzi od yamahy z większością kolumn, pomimo, że ma 34W/kanał.

0
  • #9 29 Gru 2007 15:41
    czaroslaww
    Poziom 26  

shamanix napisał:

Cos widze czaroslawwie ze szukasz ciagle tylko canbridge'a jako najlepsze co jest i dobrze... dzwiek ma piekny i jakosciowo bardzo dobry, ale mocowo rx'a797 moze sobie najwyzej pomazyc. Pozdro.

nie tylko.
    cambridge audio, nad, cyrus, rotel, niektore modele marantza, a nawet sony.
    yamaha tez ma bardzo dobre wzmacniacze.

a to co piszesz o mocy, ze cambridge nie dorowna yamaszce, swiadczy o tym ze nie slyszales owego wzmacniacza.

0
  • #10 29 Gru 2007 16:43
    Pablo1964
    Moderator

VIGOR_PICTURES napisał:

Zestaw będzie przeznaczony głównie do słuchania muzyki.

Te dwie propozycje w pierwszym poście to nie jest sprzęt do słuchania muzyki.

0
  • #11 29 Gru 2007 19:04
    shamanix
    Poziom 17  

Przemo-likas Ciebie wlasnie chyba poniosło... nie sugeruje sie tym co podaje producent a podaje Yamaha akurat idealnie jezeli o to chodzi i to jest sprawdzone w laboratorium hifi i to juz na kilku wzmakach tej firmy "34W/kanał" Ty chyba oszalałes!!:):):):) Skonczmy glupi temat bo robimy bajzel z forum, kazdy chwali swoje-taka jest tez prawda, tyle...Tak naprawde wszystcy mamy dobry sprzet ale juz czesto wszystkim siada na dekiel, Ci co maja kina za 1600zł i zestaw kolumn za zero zł. i Ci moga sobie pogadac. pozdrawiam!

0
  • #12 29 Gru 2007 20:04
    czaroslaww
    Poziom 26  

shamanix

syf na forum to robisz Ty i jeszcze paru innych kolegow!

rady dla Ciebie:

posluchaj kilku wzmacniaczy lampowych (34 w to juz bardzo mocny sprzet)

dowiedz sie co to jest wydajnosc pradowa.

podam Ci przyklad

Twoja yamaha ma 2 x 100x pobierajac z sieci <300w

moj cambridge ma 2 x 65 w a pobiera z sieci 400w.

a teksty typu "przemo likas Ciebie wlasnie ponioslo..." zachowaj do kolegow z piaskownicy!

i jeszcze jedno... naucz sie czytac, bo nie wiem czy zauwazyles, ale kolega Pzemek ma nick przemo lukas.

0
  • #13 29 Gru 2007 20:14
    Pawel S.
    Poziom 39  

:lol: cala elektroda - lamerzy (bez urazy dla poczatkujacych) udzielaja "profesjonalnych" porad i w dodatku obarczaja ludzi ktorzy naprawde sie znaja o pisanie nieprawdy...
    i komu tutaj poczatkujacy maja wierzyc??

0
  • #14 29 Gru 2007 21:16
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  

Witam,
    Dziękuję za odpowiedzi w temacie :D

Pablo1964. Te dwa amplitunery które podałem to sprzęt, który się podoba(ł) Szwagrowi.
    Ja jestem zielony w tej kwestii (do czego się przyznaje bez bicia :)) i dlatego proszę o rady.
    Co byś polecił w okolicach 1000 zł?

0
  • #15 29 Gru 2007 21:43
    czaroslaww
    Poziom 26  

jesli ma to byc do muzyki
    nad c 3xx
    cambridge audio 640v2
    cambridge audio 640
    rotel ra-01
    ...

0
  • #16 29 Gru 2007 21:52
    Pablo1964
    Moderator

W tej kwocie zdecydowałbym się na sprzęt stereo.

0
  • #17 31 Gru 2007 10:46
    przemo-lukas

shamanix napisał:
    "34W/kanał" Ty chyba oszalałes!!:):):):)

Szkoda, że nie wiesz co to jest pentoda EL-34 w układzie przeciwsobnym.
    Czymś takim napędza się "piece gitarowe" :D
    Nie twierdzę, że ampli yamahy jest zły. Ale jeśli komuś zażucasz, że nie wie co pisze, to proszę Ciebie, nie kompromituj się.
    Napiszę jeszcze raz. W tej cenie nie ma lepszego amplitunera niż yamaha 797. Jest to fajny piecyk dla kogoś kto poszukuje dwa w jednym ale w konfrontacji ze wzmacniaczami, które podaliśmy niestety wypada blado. Malo tego. Nie pisał bym o tym, gdybym nie miał tego ampli w domu. :boss:

0
  • #18 02 Sty 2008 18:49
    suzukis
    Poziom 16  

Jeżeli chodzi o odpowiedź na pytanie zawarte w temacie to najlepiej jak szwagier po prostu weźmie sobie jakieś swoje płytki pójdzie do sklepu i porówna te amplitunerki. Myślę, że w tej cenie lepszego amplitunera się nie kupi, jeśli ma to być nowy sprzęt. Ja mam Yamahe 550 i jestem bardzo zadowolony, choć troche sprzętów juz miałem i zawsze zanim coś kupie to staram się porównać/posłuchac z innymi. Swego czasu w cenie do 1500 ta Yamaha mi podpasowała. Słuchałem też tej 559 niedawno i jak dla mnie jest OK.

Onkyo kiedyś jakoś było droższe chyba, a teraz jest następca tej 505 (508) dlatego ona tak potaniała. Ale opinie o niej sa dobre - choćby tutaj:
    http://www.ceneo.pl/;015611123-10.htm

Myślę, że oba sa fajne w tej cenie. A najlepiej się zawsze wybrać i samemu posłuchać, bo na opiniach innych nie zawsze nalezy polegać ;)

0