Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przepompowuje wode z wanny do kanalizacji - jaka pompka?

phanick 20 Nov 2008 15:10 18726 34
    sylwia730505
    Level 2  
    od brodzika przez 2,5 metra idzie pozioma rura odprowadzająca,także spadek jest kilku centymetrowy, dopiero po tej odległości jest pion kanalizacyjny. rury są drożne, są nowe. chodziło mi tylko w jaki sposób mogę zamontować pompkę od pralki i co potrzebuję.

Dodano po 1 [minuty]:

zapomniałam dodać, że to kamienica trzyrodzinna, a łazienka znajduje się na 2 pietrze.

Dodano po 1 [minuty]:

zapomniałam dodać, że to kamienica z trzema mieszkaniami , a łazienka znajduje się na 2 pietrze.
    kortyleski
    Level 42  
    Jak kolega wyżej napisał należy UDROŻNIĆ odpływ z brodzika i będzie oki... Na 2,5 metra nawet pozioma rura o średnicy 40 mm spokojnie odprowadzi wodę, aby była drożna. Jakakolwiek pompa nie ma w tym układzie sensu
    Pozdrawiam
    Narek 1
    Level 17  
    Zgrozą przejmuje poziom merytoryczny "fachowca", który Tobie doradzał. Gdzie ta pompkę wsadzić, jak wyłączać, jak obudować by było bezpiecznie i ładnie, jak pobierać wodę (pompka od pralki potrzebuje zalania wodą).
    Jeżeli rury są nowe to na 100% zatkany syfon brodzika. Jeżeli sama tego nie wiesz to spytaj sąsiada jak się czyści właśnie taki syfon jak u Ciebie. U mnie w nowym syfonie po budowie był kawałek betonu a o butelkach w rurze pionu też słyszałem.
    sylwia730505
    Level 2  
    Dziękuję za zainteresowanie, już jest prawie idealnie i pompka faktycznie byłaby zbędna. Dziękuje