Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kkocioł gazowy TERMET MINI MAX PLUS 13-10

28 Gru 2007 08:36 4758 18
  • Poziom 10  
    Witam,

ostatnio zauważyłem że mój kocioł gazowy często po podgrzaniu wody w c.o. osiąga stan E9 (2,8-ciśnienie) późnie wyłącza się ciśnienie spada, i znów załącza się. Czy to jest noramlne zachowanie tego pieca? Szczerze mówiąc nie znam się i nie wiem, czy należy wzywać fachowca, czy wszystko jest w porządku. Prosze o radę.

Mario49
  • Poziom 25  
    Szczerze ja też się nie znam tak jak fachowiec.
    Myślę ze jest to stan nie normalny.2,8 bara jest dużym ciśnieniem,Chyba powyżej 3 załączają się zawory bezpieczeństwa.Jak mi się wydaje piec dochodzi do tego ciśnienia ponieważ palą się palniki przy braku obciążenia.Nie ma odbioru CWU CO.Temperatura na piecu i ciśnienie wzrasta.Chyba fachowiec będzie konieczny.
  • Poziom 28  
    Może być uszkodzone naczynie wzbiorcze.
  • Poziom 25  
    Albo czujnik temperatury
  • Poziom 22  
    Spróbuj obniżyć ciśnienie do 2 bar\ 1,5\ i obserwuj ciśnienie.
  • Poziom 10  
    Obniżyłem ciśnienie za waszą poradą do 1,5 ale ono spada. Oglądnąłem instalację i nigdzie nic się nie stało. Sucho wszędzie na szczęście. Próbuję wyrównać ciśnienie na 1,5 bara.Co sądzicie o tym?
  • Poziom 20  
    Witam!Sprawdż ciśnienie w naczyniu przeponowym.
  • Poziom 10  
    A jak mam sprawdzić ciśnienie w naczyniu przeponowym? Ja nie bardzo wiem jak to zrobić. Możesz mi doradzić jak sprawdzić ciśnienie w tym naczyniu?
  • Specjalista AGD
    Pod spodem zbiornika znajduje si,e zaworek taki jak w aucie lub motocyklu reszta należy do ciebie :idea:.
    Myśleć należy zawsze.
  • Poziom 10  
    skok ciśnienia wskazuje na przeponowe.
    A zaworek bezp. upuszcza sobie, a że (być może ) ma odprowadzenie podłączone gdzieś tam, różne są patenty, to wszystko jest i będzie suche, a ty nic nie zobaczysz.
  • Poziom 10  
    Chyba będę musiał się skontaktować z panem z TERMETU, bo mimo wszystko nie bardzo wiem jak to zrobić. Rzeczywiście trzeba myśleć zawsze dlatego nie ryzykuję i dziękuję za rady. Pozdrawiam wszystkich
  • Specjalista AGD
    Marior 49 Sprawdż cisnienie na zaworku który znajduje się na dnie zbiornika.Manometr samochodowy wskazany pompka samochodowa w razie czego też.Brak jakichkolwiek wskazań przepona lub baniak do wymiany.
  • Poziom 28  
    axxx napisał:
    Marior 49 Sprawdż cisnienie na zaworku który znajduje się na dnie zbiornika.Manometr samochodowy wskazany pompka samochodowa w razie czego też.Brak jakichkolwiek wskazań przepona lub baniak do wymiany.

Należy przed tą czynnością spuścić wodę z naczynia wzbiorczego (naczynia przeponowego).
  • Poziom 25  
    należy spuścić wodę z kotła z części c.o. i wtedy sprawdzić ciśnienie w naczynku
  • Poziom 33  
    serwo66 napisał:
    należy spuścić wodę z kotła z części c.o. i wtedy sprawdzić ciśnienie w naczynku

Z części C.O?
    Z jakiej części i w jakim celu?
  • Poziom 12  
    Nie znam tego typu pieca ale...
    Zbiornik starszego typu jest wyposażony w membranę lub przeponę- Jak kto woli) , gdzie w jednej części znajduje sie powietrze a w drugiej woda. Stosujemy aby zrównoważyć ciśnienie, które wzrasta podczas podgrzewania wody w systemie. Uszkodzenie zaworka lub samej membrany powoduje, że system przestaje być "elastyczny" czyli woda nie ma gdzie sie pomieścić i wzrasta ciśnienie w systemie. Normalnie powinno być 1.2 / 1.5 bar na zimnym i podczas pracy 2.2 / 2.5 ( ale i to jest zależne od wielkości naczynia (i instalacji), które powinno być dobrane do pojemności instalacji - czasem warto zamontować dodatkowy zbiornik). Ciśnienie w zbiorniku sprawdzamy samochodowym nanometrem i przy pustej instalacji - jeśli jest za małe możemy po prostu dopompować. Warto wymienić zaworek i po pewnym czasie sprawdzić nanometrem czy nie "zeszło". Jeśli zeszło tzn. , ze membrana jest uszkodzona - wymieniamy zbiornik (opcjonalnie można zamontować inny poza piecem).
    Nowsze typy zbiorników są wypełnione gazem obojętnym (np .hel) i nie wymagają żadnej obsługi ( uszkodzone od razu wymieniamy).

Część C.O. C-entralne O-grzewanie - część obiegu ogrzewająca wodę w kaloryferach.W piecach dwufunkcyjnych jest jeszcze część wody bieżącej. Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    kanecki napisał:
    Nie znam tego typu pieca ale...
    Zbiornik starszego typu jest wyposażony w membranę lub przeponę- Jak kto woli) , gdzie w jednej części znajduje sie powietrze a w drugiej woda. Stosujemy aby zrównoważyć ciśnienie, które wzrasta podczas podgrzewania wody w systemie. Uszkodzenie zaworka lub samej membrany powoduje, że system przestaje być "elastyczny" czyli woda nie ma gdzie sie pomieścić i wzrasta ciśnienie w systemie. Normalnie powinno być 1.2 / 1.5 bar na zimnym i podczas pracy 2.2 / 2.5 ( ale i to jest zależne od wielkości naczynia (i instalacji), które powinno być dobrane do pojemności instalacji - czasem warto zamontować dodatkowy zbiornik). Ciśnienie w zbiorniku sprawdzamy samochodowym nanometrem i przy pustej instalacji - jeśli jest za małe możemy po prostu dopompować. Warto wymienić zaworek i po pewnym czasie sprawdzić nanometrem czy nie "zeszło". Jeśli zeszło tzn. , ze membrana jest uszkodzona - wymieniamy zbiornik (opcjonalnie można zamontować inny poza piecem).
    Nowsze typy zbiorników są wypełnione gazem obojętnym (np .hel) i nie wymagają żadnej obsługi ( uszkodzone od razu wymieniamy).

Część C.O. C-entralne O-grzewanie - część obiegu ogrzewająca wodę w kaloryferach.W piecach dwufunkcyjnych jest jeszcze część wody bieżącej. Pozdrawiam.

Zastanawiam się po co to napisałeś?

I nie część C.O. tylko kolega napisał spuścić wodę z kotła i z części C.O.
    Stąd pytanie z jakiej części i po co?
  • Poziom 10  
    Dzięki wszystkim za rady. U mnie zakamienił się czujnik ciśnienia. Na szczęscie wszystko jest ok i bardzo ciepło i miło w domku :). Co do ciśnienia w zaworku to wszystko tam było w porządku. Dziękuję wszystkim za rady i gorąco pozdrawiam w Nowym Roku 2008!!!

Mariusz
  • Poziom 12  
    I prosze problem załatwiony a jak zwykle diabel tkwil w szczególach.
    Pozwole sobie jednak odpowiedziec koledze DonRomano. Szanowny Panie. Z calym szacunkiem dla Twojego doświadczenia, prosze sobie wyobrazić, że nie każdy dysponuje taką wiedzą jak Ty a "sklejanie" czegoś z kilku postów nie zawsze daje dobre rezultaty. Dlatego jestem zwolennikiem pisania jak najobszerniejszych i czystych postów i przy tym będę obstawał.
    Oto jest odpowiedz na pytanie "po co to napisałem". Pozdrawiam w Nowym Roku :-)