Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena samochodowa - jak podłączyć?

28 Gru 2007 09:38 17454 3
  • Poziom 15  
    Witam

Chce sobie podłaczyc antene w samochodzie , wszoraj bylem w sklepie elektronicznym kupiłem antenę , wtyczkę , przewod. Przewod jest dwużyłowy ekranowany .Antena jak wiadomo to 1 prosty drut ...i teraz podlączamy rozumiem tylko srodkowy do anteny a co z tym ekranem ? .

PS/pewnie pytanie banalne :) ale 1 raz podlaczam antene w aucie.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Ekran trzeba połączyć na masę samochodu. Jeżeli kabel antenowy jest podłączony do wtyczki, to ta wtyczka włączona do radia (które jest zamontowane w samochodzie) załatwia podłączenie na masę.
  • Poziom 43  
    Zwykle mocowanie anteny załatwia problem podłączenia ekranu przy antenie do masy, od strony radia robi to wtyczka łącząc ekran z obudową radia. Mam nadzieję że kupiłeś antenę z mocowaniem a nie samego bata.

SławeK
  • Poziom 15  
    SlaweK napisał:
    Zwykle mocowanie anteny załatwia problem podłączenia ekranu przy antenie do masy, od strony radia robi to wtyczka łącząc ekran z obudową radia. Mam nadzieję że kupiłeś antenę z mocowaniem a nie samego bata.

SławeK

Kupilem nieststy samego bata z gwintem gdyż nie było anteny do mojego modelu , a w rozstaw śrób na dachu nic nie pasowało . Stara antena była wyrwana wiec przewierciłem (powiekszylem ) otwor , przeciaglem antene ..jeszcze uszczelnilem klejem .Do gwintu przylutowałem srodkowy przewod ..a ekran polaczylem z kawalkiem ekranu starej anteny (wystawal z wtopionej konstrukcji) . Sprawdzilem czy niema zwarcia miedzy masą a anteną . Teraz tylko czekam na zamowione kostki i podłączam soniacza z CD ;) . Dziekuje za pomoc .