Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z łącznością przez WiFi PSP oraz telefonu HTC S710

28 Gru 2007 10:30 4070 5
  • Poziom 12  
    Witam
    założyłem w domu sieć bezprzewodową opartą o router d-link DI-524. W routerze wymieniłem anteną co spowodowało, że sygnał dociera wszędzie. W sieci do tej pory podłączone były 2 notebooki oraz 1 komputer stacjonarny. Wszystkie urządzenia łączą się poprzez WiFi. Sieć zabezpieczona jest hasłem - szyfrowanie WPA.
    Do tego zestawienia próbuję dołączyć 2 nowe urządzenia: PSP oraz telefon GSM HTC S710. PSP - wiadomo, a telefon posiada wbudowane WiFi ze skypem. Niestety pomimo wielu prób nie jestem w stanie podłączyć urządzeń. Sieć jest wykrywana, prosi o hasło i nie ma podłączenia ...
    Próbowałem znaleźć podobny temat na forum, jednak na nic nie trafiłem. Jeżeli ktoś miła do czynienia z takim telefonem lub z podobnym problemem na PSP proszę o pomoc.
    Z góry serdecznie dziękuję za każdą podpowiedź.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź czy bez zabezpieczeń będzie działać.
    Przy małych urządzeniach czasami bywa z tym problem.
  • Poziom 12  
    mbo napisał:
    Sprawdź czy bez zabezpieczeń będzie działać.
    Przy małych urządzeniach czasami bywa z tym problem.

Właśnie od tej strony planuję się za to zabrać. Jednak jeżeli to jest ten problem to jak go rozwiązć? Bez zabezpieczeń wiadomo - sieci nie zostawię. ..
    Ostatecznie zostaje jeszcze WEP i kontrola adresów MAC.
  • Poziom 12  
    Skonfigurowałem wszystko bez hasła i poszło. Wszystkie urządzenia mają jednak możliwość szyfrowania WPK-PSK. Więc gdy miałem pewność, że działa wprowadziłem hasła ... wszystko wystartowało i po 1/2 godzinie zerwało połączenie - zarówno PS3, PSP i telefon HTC. Niestety. Rozłączyłem sprzęt i podłączyłem w bezpośredniej bliskości routera - poszło znowu. Wygląda na to, że proble tkwi w mocy sygnału. Pierwotnie urządzenia pokazywały siłę sygnału na poziomie 40-50% i to jest zdaje się za mało. Rozwiązanie jakie postanowiłem zastosować, to zatrudnić budowlańca celem przeciągnięcia kabli na środek mieszkania (mieszkanie mam po remoncie). Czy to jest dobra myśl?
    Czy szyfrowanie WEP wzmocniło by sygnał?
    Czy zakup jeszcze silniejszej anteny (to już koszt 500-600 zł) byłoby rozsądniejsze?
    Wojtek W. napisał:
    Rozwiązanie jakie postanowiłem zastosować, to zatrudnić budowlańca celem przeciągnięcia kabli na środek mieszkania (mieszkanie mam po remoncie). Czy to jest dobra myśl?

Na pewno polepszy to zasięg.
    Wykonanie w praktyce zależy od możliwości przeciągnięcia przewodu.

Cytat:

Czy szyfrowanie WEP wzmocniło by sygnał?

Nie ma to wpływu na moc sygnału

Cytat:

Czy zakup jeszcze silniejszej anteny (to już koszt 500-600 zł) byłoby rozsądniejsze?

Potrzebujesz dookólną antenę, a na takiej za dużo sygnału nie zyskasz.

Rozważ jeszcze zakup AP działającego jako reeater.