Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
MetalWorkMetalWork
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór sterownika do inteligentnego domu

Mati104912 15 Jan 2010 19:19 35943 43
    ekmir
    Level 24  
    cici wrote:
    Tylko i wyłącznie INTEGRA 128
    Można na niej zrobić wszystko!!!

Mógłbyś to rozwinąć?
  • MetalWorkMetalWork
    jazda_gazda
    Level 19  
    Ja jestem na etapie kompletnego ogrzewania ,sterowanie bramami ,podlewaniem i oświetleniem. Ja wykorzystałem dwa sterowniki Mitsubishi FX spięte razem, prawdopodobnie dojdzie jeszcze moduł wejść wyjść. Wszystko jest podłączone do panela operatorskiego umieszczonego w domu dodatkowo dojdzie SCADA przez internet.
  • MetalWorkMetalWork
    j-2323
    Level 2  
    Delta Controls, Alan Bradlei, Andover Controls, Honeywell
    Paweldoradca
    Level 12  
    Ja polecam Twido.
    Jednosta podstawaowa 24we,16wyjść
    Każda karta ma 16wejść lub wyjść przekaźnikowych
    Są karty analogowe, pt100
    Dwa niezalezne porty RS485 z modbus.
    Modbus via Ethernet (opcja)
    Funkcje trygonometryczne i artmetyka zmiennoprzecinkowa PLC - lader
    Zastosowanie przemysłowe, więc i w domu pochodzi trochę.
    Programwoanie przez bluetooth do około 10-30m poprzez adapter.

Wybór sterownika do inteligentnego domu
    robja
    Level 15  
    Ja u siebie mam zainstalowany system eHouse który może współpracować z PC i być przez niego sterowany. Jest jakieś 10* tańszy i lepszy od EIB.

Instalacja jest dobrze opisana na stronie www.isys.pl i można go samemu instalować. Dodatkowo można pisać własne oprogramowanie do obsługi na PC

Można zrobić wersję zcentralizowaną lub zdecentralizowaną (na sterownikach pokojowych - różnica w kosztach kabli 230V jest parokrotna).
    Może pracować na RS-485 lub Ethernet.

link do dokumentacji: http://www.isys.pl/pl/doc/eHousePL.pdf
    kemot55
    Level 31  
    A może ktoś się wypowiedzieć na temat F&HOME. Nadaje się to do czegokolwiek?
    skeeba
    Level 11  
    ekmir wrote:
    cici wrote:
    Tylko i wyłącznie INTEGRA 128
    Można na niej zrobić wszystko!!!

Mógłbyś to rozwinąć?

Nie można, spróbuj podłączyć przetwornik temperatury, siłownik 0-10V do ogrzewania, nie mówiąc już o tym że nie ma do dyspozycji regulatora PID który jest konieczny do sterowania ogrzewaniem. Integra jest centralą alarmową rozbudowaną o proste funkcje logiczne między wejściami i wyjściami.
    robja
    Level 15  
    Ja w systemie eHouse mam zintegrowany alarm z powiadomieniem SMS i sterownik rolet, bram i drzwi.
    Dodatkowo też jest sterownik centralnego ogrzewania, kotłowni, wentylacji i rekuperatora, kolektora słonecznego, kominka z płaszczem wodnym i dgp, sterowanie wymiennikami ciepła, bypasami itd.
    do sterowania oświetleniem i ogrzewaniem w pomieszczeniach są sterowniki pokojowe Link
    Wszystkim można sterować pilotem podczerwieni, komputerem, tabletem, panelem dotykowym, pda, telefonem komórkowym z przeglądarki WWW dzieki dołączonemu pakietowi oprogramowania, wizualizacji sterowania graficznego, gatway na świat itd.
    Nie są to gołe czarne skrzynki które muszą robić to na co pozwolił im producent, lecz można samemu wzbogacać algorytmy sterowania domem pisząc prosty programik na PC a potrzeby takie na pewno się pojawią parę miesięcy po wprowadzeniu.:D

System jest też stabilny chodzi miesiącami bez przerw, zawieszeń a wrazie czego sterowniki są resetowane a oprogramowanie samo siebie pilnuje (jedna aplikacja drugą). W przypadku zawieszenia lub braku komunikacji aplikacja jest tłuczona przez drugą aplikację i startowana ponownie tak, że jest to nawet niezauważalne.
    cegreg
    Level 10  
    robja wrote:
    Ja u siebie mam zainstalowany system eHouse który może współpracować z PC i być przez niego sterowany. Jest jakieś 10* tańszy i lepszy od EIB.

Robja, a konkretnie to w czym jest lepszy ten Wasz system od eib? Z tego co zauważyłem prawie każdy nowy producent reklamuje się, że jego system jest tańszy i lepszy od eib. Później jak porównuje konkretne wyceny, to o ile te nowe systemy są w ogóle tańsze to zazwyczaj o 5-10%.

P.S. Wizualizacje macie tragiczne! Na Waszym miejscu nie pokazywałbym takich na stronie. Może warto zatrudnić jakiegoś grafika, tak jak robi to konkurencja.
    pudelson
    Level 2  
    Ja stawiam na Fateka. Robią darmowe szkolenia i jest w miarę tani.
    Co do http://www.isys.pl/ to fatalna strona nic z niej nie wynika (przynajmniej dla mnie)
    bakkrzysztof
    Level 10  
    Szybko i na temat:

Zadzwoń czy pojedz zobaczyć dom pokazowy do firmy Synergy.

Ci którzy to zobaczyli zawsze decydują się na instalację :)

Stosunek ceny do jakości i ilości funkcji jest niesamowity.

www.ib.synergy.pl

Inteligentny Budynek - Synergy - Control4
    maciekt
    Level 14  
    kemot55 wrote:
    A może ktoś się wypowiedzieć na temat F&HOME. Nadaje się to do czegokolwiek?

Ogólnie firama F&F oferuje również inny sterownik (PLC MAX)- uważam znacznie lepszy. Oferuje on bogate możliwości dzięki niskopoziomowemu językowi programowania oraz niezwykle nieskiej cenie.
    Uważam, że współczynnik cena/jakość jest super.
    Na Youtube jest jedno z rozwiązań firmy ARTA. Z tego co wiem tworzą oni dedykowane oprogramowanie realizujące wszystkie funkcje podane przez klienta.
    Wydaje się, że taka instalacja byłaby znacznie tańsza od intergy...
    http://www.youtube.com/watch?v=ds02Mme0Kig