Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PC 4560A412 - nie grzeje podczas prania

jac13 28 Gru 2007 16:37 3495 6
  • #1 28 Gru 2007 16:37
    jac13
    Poziom 2  

Witam
    Pralka nie grzeje podczas prania. Normalnie pierze ,przechodzi cały program bez problemu tylko nie podgrzewa wody. Jeśli jest ktoś wstanie jakoś mnie naprowadzic na usterke bede wdzięczny.

• #2 28 Gru 2007 18:17
    nares
    Specjalista AGD

Zacznij od sprawdz. grzałki.

• #3 28 Gru 2007 18:39
    jac13
    Poziom 2  

Przepraszam zapomniałem dodać że grzałke spradziłem i wygląda na sprawną

• #4 28 Gru 2007 18:52
    nares
    Specjalista AGD

Jeżeli pralka nie pokazuje żadnego błędu, to uszkodzenie modułu - serwis.

• #5 28 Gru 2007 21:22
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

jac13 napisał:
    Przepraszam zapomniałem dodać że grzałke spradziłem i wygląda na sprawną

Sprawdziłeś wzrokowo czy miernikiem?

• #6 29 Gru 2007 07:00
    jac13
    Poziom 2  

miernikiem wkazanie jest 28,8 oma.
    do grzalki dochodzą dwa cienkie kable . Co to jest?
    Czy jest jakiś czujnik lub bimetal w niej? skąd ona wie o temperaturze.

• #7 09 Kwi 2013 22:16
    winnerdeejay
    Poziom 2  

Witam!
    Nie jestem fachowcem ale miałem problem z grzaniem w pralce amica serii PC.
    Udało mi się go zlikwidować więc postanowiłem dodać post bo i ja korzystałem z porad na elektroda.pl.

Po wymianie łożysk i uszczelniacza pralka prała na zimno. Uruchomiłem więc tryb serwisowy kombinacją wybieraną pokrętłem by sprawdzić funkcje pralki. Kiedy przyszło testowanie grzałki - na 5 czy 4 ustawieniu pokrętła czekałem aż nagrzeje się woda do 30/40 st. C i...nie doczekałem się. Pomyślałem, że w trybie serwisowym sprawdzane są połączenia obwodów itp a woda się nie grzeje. Jednak na koniec testu grzałki wyświetlił się kod E 32 - zwarty TERMISTOR.
    Gołym okiem nie dostrzegłem nigdzie zwarcia ale, że wcześniej pralka była mokra w środku (pękł elektrozawór) to zacząłem sprawdzać kostki. Okazało się, że mokra była fioletowa kostka z 2 czerwonymi kabelkami z tyłu pralki na górze w prawym rogu. Takie kable dochodzą bezpośrednio do grzałki wiec pomyślałem, że to może być przyczyną. Kostka rozkłada się na 2 części - rozłożyłem i wysuszyłem suszarką i ponownie złożyłem - trzeba mocno wcisnąć jedną w drugą bo inaczej nawet wyświetlacz w pralce się nie zaświeci - tak miałem. Po wysuszeniu i złożeniu znowu uruchomiłem program testowy i to samo - nie grzeje...Jednak po pewnym czasie po włączeniu prania - pralka normalnie grzeje - nie wiem co dokładnie się stało ale udało się wszystko naprawić suszarką:)
    Co do uszkodzeń grzałki - ponoć ciężko ją uszkodzić podczas demontażu i montażu.

Dodano po 4 [minuty]:

https://obrazki.elektroda.pl/7604136500_1365538158.jpg

https://obrazki.elektroda.pl/5671314600_1365538160.jpg

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME