Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

New Star ST-202 POMOCY!!!

28 Gru 2007 17:08 1782 4
  • Poziom 9  
    panowie mam tuner New Star ST-202 jest on klonem ferdka 3018 i cos mi sie z nim porobilo a sprawa wyglada nastepujaco: po wlaczeniu zasilania na srodku wyswietlacza migaja dwie kropeczki i tuner nie da sie odpalic nie mozna nic wgrac ani zgrac co moze byc tego przyczyna prosze o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam!!
    Prawdopodobnie masz problemy z zasilaczem a dokładnie z kondensatorami..
    Proponuje rozkręcić tuner i sprawdzić czy w zasilaczu nie ma napuchniętych kondensatorów. Jak są to trzeba je wymienić na nowe.. Osobiście polecałbym wymiane wszystkich bo to niewielki koszt..
    Jak to jednak nie pomoże i zasilacz jest ok to masz problem z pamięcią flesh.
    Pierwsze jednak proponuje sprawdzenie zasilacza bo to jest raczej jego wina na 90% o ile nic nie wgrywałeś do tunera. Czegoś co nie było przeznaczone do niego..
  • Poziom 1  
    Hmm ja też mam problem identyczny jak Ty dwie kropki na wyswietlaczu. Wgrywałem klucze i po wgraniu włączyłem tuner ponownie i te dwie kropki sie pojawiły .Jesli kroś miał taką usterkę to proszę opisać jak naprwawić takie coś bez "j taga" i czy się da? przez rsa sie nie komunikuje z kompem.Jak sprawdzić napięcie na RS 232 bo nie wiem czy to pamięc poleciała czy rS
  • Poziom 9  
    witam kolego tak jak napisał jarek555m problem lezal w kondensatorach i po ich wymianie wszystko wrocilo do normy wiec sproboj sam na to zerknac powodzenia mi sie udalo
  • Poziom 11  
    Witam!! Jak wcześniej nie było problemów i tuner normalnie sie uruchamiał po włączeniu to przyczyny tego stanu jaki jest teraz mogą być dwie.. Jeżeli po wymianie kondensatorów tuner nie startuje dalej to znaczy że uwaliłeś go przy wgrywaniu do niego tak jak pisałeś np kluczy.. Nie twierdze że wysłałeś zły plik (co mogło sie zdarzyć ale mało prawdopodobne) ale może za wcześnie wyłączyłeś tuner po programowaniu i to właśnie jest winą usterki.. Ciężko jest tak to określić i dlatego polecam pierwsze wymianę kondensatorów i jak to nie pomoże to niestety zostaje tylko Jtag.. Innej możliwości nie ma.. Po podłączeniu Jtaga okaże sie czy flash sie wysypał całkiem czy jest toś nie tak tylko z zawartością.. jak tylko z zawartością to trzeba wgrać wszystko..natomiast jak tego sie nie da zrobić to flash poleciał całkiem.. Trzeba sprawdzać od początku...