Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dopasowanie karty do tunera i inne proste pytania laika .

28 Gru 2007 18:46 1158 4
  • Poziom 25  
    witam

1Mam legalnie opłacany zestaw cyfrowego polsatu .
    Chciałbym mieć drugi zestaw w drugim pokoju i niezaleznie zmieniac kanały ale na jednym abonamencie to raczej niemozliwe ?

2Czy karte polsatu mozna uzywać w innym tunerze ze slotem na taką karte ? słyszałem ze nie mozna , karta jest tylko przystosowana do tunera który dostalem w komlecie .-nie wiem czy to prawda ?

3 Co to jest wejscie CI w tunerze ?do czego ? zazwyczaj są 2 i wyglądają podobnie do wejscia pcmcia .

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz
  • Poziom 34  
    Nie da rady Polsat ma przypisaną kartę do dekodera.
    Chyba że ktoś potrafi "przebić" dekoder.

Moduł CI wygląda tak
  • Poziom 25  
    Juz poczytałem sobie na google o złączu CI i modułach dekodujących do niego .
    Zastanawiam sie czy tylko czy tunery obsługują tylko moduły CI bo gniazdo jest typowe stosowane w laptopach ?
    Jakiś czas temu na allegro był sprzedawca który miał czytniki kart pamieci pod pcmcia , i z tego co sie dowiedzialem od kupujących to wykrywało je w komputerze ale niebyło do nich sterowników poniewaz.. nie były produkowane z myslą o uzywaniu ich w komputerach....
  • Poziom 34  
    Programator Phoenix .

Dość tanie rozwiązanie dla posiadaczy kart DVB (koszt ok 150zł) bez złącza CI ze złączem 300-500zł
    Sam Phoenix kosztuje ok 25 .
    Co do laptopów to jakoś trzeba emulować port COM1 (jak go nie ma), nigdy się czymś takim nie zajmowałem.
  • Poziom 26  
    Proponuję po skończeniu ze słoneczkiem umowy ją rozwiązać.Abyś mógł niezależnie oglądać na kilku tunkach programy płatne musisz mieć C+.Słoneczka i "N" nie rozprowadzisz Ale to jest inna bajka.Pozdro