Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig cuc7303 kolory

15 Dec 2003 15:03 1720 6
  • Level 12  
    Tv sprowadzony z niemiec. Po przelutowniu okolic zasilacza i trafa Wn wystartowal. Problem z wyswietlaniem kolorow a wlasciwie z tym ze zamiast kolorowego obrazu wyswietlane trzy kolorowe pasy. Gdzie szukac przyczyny, nie mam oscyloskopu zeby sprawdzic przebiegi. Regulacja ostrości, jaskrawości, nasycenia w porzadku. Napiecia zasilania poszczczegolnych elementow w porzadku. Czy mozliwe ze padla matryca RGB, kineskop ?? Prosze o sugestie
  • Level 32  
    Opisz jak wyglądają te pasy : czy to są tylko trzy ( niebieski , czerwony , zielony ) czy jest kilka pasów po trzy kolorowe prążki ? Poruszaj delikatnie telewizorem i nasłuchuj czy wewnątrz kineskopu coś się nie przemieszcza i obserwuj ekran jak zachowują się te pasy. Miałem taki przypadek po spadnięciu telewizorka z szafki klienta ale efekt był taki że na ekranie po włączeniu pojawił się cz.b. obraz pokryty kilkunastoma trójkolorowymi prążkami w barwach podstawowych i w środku kineskopu coś się telepało ( chyba to sie nazywa maska czy jakoś tak - spadła z zawiesi). Efekt obserwowany na ekranie jest trudny do opisania a zdjęcia nie posiadam. Pisz o postępach. Pozdrawiam.
  • Level 12  
    Tak jest kilka pasow po trzy kolorowe prazki niebieski czerwony zielony. Czyli wychodzi na to ze kinol do wymiany. Jutro go postukam i dam znac czy cos sie dzieje. Dzieki za sugestie
  • Level 32  
    Ostrożnie diagnozuj , samo ostukiwanie odbiornika nic nie da. Trzeba go podnieść i troche nim pokołysać : ja wtedy wyczuwałem a nawet słyszałem jak wewnątrz kineskopu coś sie telepie , a po załączeniu ,
    i na to bym w Twoim przypadku zwrócił przede wszystkim uwage , te prążki poruszały się po ekranie ( w chwili kołysania telewizorem). Prążki miały kształt paraboli , wszystkie kolory w zasadzie równolegle do siebie. Obraz składający się z tych prążków przypominał obraz jak gdyby skrzyżowania , którego środek znajdował się po prawej stronie poniżej środka kineskopu. Jeżeli prążki u Ciebie są liniami prostymi , równoległymi do krawędzi kineskopu to możesz mieć tylko rozjechaną zbieżność.W tym przypadku podczas kołysania nic nie powinno się dziać. Nie możemy pochopnie wyciągać wniosków bo tu chodzi o kineskop - najdroższą rzecz w telewizorze. Pozdrawiam.
  • Level 12  
    Ma wszytkie objawy takie jak mowisz. Pasy rownolegle do siebie poczatek maja w prawym dolnym rogu. Cos w rodzaju paraboli. Gdy go podnosze zaczynaja jakby pulsowac, przesuwac sie. Obadalem go oscyloskopem i raczej wszystko w porzadku, regulacja zbieznosci nic nie daje. Ciagle to samo. Sprobuje wynalezc kineskop i podmienic. Dzieki za pomoc.
  • Level 13  
    Czesc !
    To na dzien dobry wygląda na oberwaną maskownice w kineskopie, najczesciej po upadku z małęj wysokosci. Kinol na 100% do wymiany , niestety nie nadaje sie do regeneracji.