Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowanie w c#

pulpecik1997 29 Dec 2007 16:58 10406 10
 • #1
  pulpecik1997
  Level 10  
  Chcę zrobić w c# coś prostego wiem, wiem że to jest trudne ale raz się żyje.Kiedyś znalazłem taką stronkę jak zrobić Gadu-Gadu w C#. Piszcie co wiecie, a i przy okazji jak można zrobić oprogramowanie typu win XP wiem że jest trudne ale nauka się rozwija.
  PS: Zostanę informatykiem.

  Przeniosłem z Układy programowalne. [c_p]
 • Helpful post
  #2
  ~sojer
  Level 27  
  Hahaha. Ale mnie rozbawił twój post. Strasznie ambitny jesteś. Powiedz mi tylko dlaczego akurat c#? W tym języku nie napiszesz systemu operacujnego (takiego jak choćby win XP). Poczytaj trochę o tym języku to będziesz wiedział dlaczego.

  Prostrze projekty możesz znaleźć tutaj: http://www.codeproject.com
 • Helpful post
  #3
  lord_dagoth
  Level 25  
  Czekaj czekaj... bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czy Ty chcesz na początek napisać komunikator internetowy, a na dokładke własy, dopracowany system operacyjny?

  No to mnie dość mocno rozbawiłeś :D Jakie masz doświadczenie w programowaniu? Bo jeżeli żadne, to najpierw polecam Ci gruntowną naukę podstaw na przykład C++, dopiero potem przesiadkę na C# (chociaż nie wiem czemu akurat tego języka się uczepiłeś).

  A jeżeli chcesz pisać system operacyjny, to oprócz C++ naucz się jeszcze assemblera :P

  http://binboy.sphere.pl/index.php?show=43 <- tutaj masz link to tutoriala wprowadzającego w PODSTAWY OS Programmingu.
 • #4
  pulpecik1997
  Level 10  
  Czego muszę się nauczyć by namisać system operacyjny

  Dodano po 58 [sekundy]:

  No dobra piszce co na początek mam zrobić w spawie programoania co najłatwiej zaprogramować???
 • #5
  Dżyszla
  Level 42  
  pulpecik1997 wrote:
  Czego muszę się nauczyć by namisać system operacyjny

  Dodano po 58 [sekundy]:

  No dobra piszce co na początek mam zrobić w spawie programoania co najłatwiej zaprogramować???
  Żeby namieszać w systemie operacyjnym to powinno się wydawać, że coś się umie, a nie umieć nic :D A na poważnie to musiałbyś zacząć od programowania procesorów klasy 8086. Co najłatwiej zaprogramować? Komputer. Myślę, że łatwiej, niż np procesory 8051, gdzie trudniej o podgląd aktualnie dziejących się rzeczy. Choć np sterowniki takie jak SAIA też nie jest trudno zaprogramować ze względu na znacznie prostszą logikę. Jednakże wyniesie to z początku więcej nakładu pracy aby stworzyć coś, co będzie widoczne. :)

  A na koniec - poczytaj trochę o programowaniu (jakieś kursy internetowe) i staraj się zadawać właściwe pytania przynajmniej.
 • #6
  milyges
  Level 12  
  pulpecik1997 wrote:
  Czego muszę się nauczyć by namisać system operacyjny ?

  Assemblera.
  Musisz też zrozumieć zasadę działania procesora na który system piszesz.
 • #7
  x3r
  Level 18  
  Tu Was może zadziwie, ale wberw pozorom jest możliwe napisanie systemu operacyjnego całkowicie w C#. Co więcej cos takiego już istnieje. Projekt nazywa się Cosmos. To było w tylko w ramach ciekawostki ;)

  Co do tematu...polecałbym Ci najpierw solidne zapoznanie się ze składnią C# włączając w to nowe ficzery z wersji 3.0 tego języka (typy anonimowe, lambda expressions itp.). Co do przykładowych porojektów, jak już wspomniał sojer pierwszym miejscem poszukiwan powinno być codeproject.com. Znajdziesz tam multum kodów dotnetowych i przydatnych artykułow które pomoga Ci stanąć na nogi i zacząć pisać własne ciekawe projekty.

  pozdrawiam
 • #8
  lord_dagoth
  Level 25  
  a kolega w ogóle programować umie? Bo jak nie, to najpierw niech zabierze się za C++, dopiero potem za C#. Polecam kurs ze strony www.gamedev.pl "Od Zera do gier kodera".
 • #9
  lukas_gab
  Level 15  
  Witam ! Przepraszam za archeologie , jednak natrafiłem na ten temat szukając książki o C#.

  Co do programowanie - pisze w c++ i znam obiect pascala , jednak stwierdzam ze nie ma czegoś takiego jak dobry język na początek . Jesli mówimy o naprawde pierwszym spotkaniu z programowaniem typu - co to polecenie , a co to kompiloator, debugger czy linker , to jeszcze parę lat temu polecił bym logo , jednak to jest juz zabytek , tak więc sensowene na początek (nie starszyzno , nie pchać się w pascala czy obiect pascala - to głupota jaką zrobiłem ;p) a zająć się Small Basiciem . Jest to język ćwiczebny stworzony przez Microsoft do uczenia się , jedna linia to jedna instrukcja więc nie ma czegoś typu średniki co może denerwować początkujących przy pierwszych kompilacjach , interface ogranicza sie ja wiem do chyba 5 buttonów , jest system podpowiedzi znany z VS , a wszystko wspiera .NET 3.5 i bardzo łatwo z tego języka przeniesć się do Visual Basica czy C# . Small Basic pozwala poznać o co chodzi w programowaniu a jak ktoś własnie to wie to bez różnicy czy pisze w c++ czy C# liczy się umiejętność , bo języki i liby to jedynie narzędzia , liczy się "programistyczne myslenie"

  Co do wypowiedzi ze nie da się zrobić systemu w C# to jest to błąd. Początkowo ludzie myśleli że .NET to zabawka , taki mały framework dla zapaleńców , gdzie napiszą sobie klienta bazy , czy interface komunikatora , jednak to potężna , największa na świecie biblioteka , żadna inna nie daje takich możliwości .Widziałem napisane ww programy w c# jak i gry 2d a nawet 3d MMORPG , a MS tworzy aktualnie system który ma ineczej zorganizowaną architekturę - jądro jest oddzielone od sterowników co powoduje ze zawieszenie sterownika nie powoduje zawieszenia systemu , wtedy można go zabić i na nowo uruchomić , bez straty responsywności systemu . ten system to Windows Cloud i jest własnie pisany w C# , puki co można go włączyć i poprostu działa ;d

  Pozdrawiam , przepraszam za archeologię , jednak chciałem się wypowiedzieć w tym temacie .
 • #10
  lord_dagoth
  Level 25  
  To że gry powstają w C# to nie jest żadne halo, sam na projekt na studia napisałem w C# grę 2D w dosłownie kilkanaście minut (biblioteki XNA)... wystarczy prześledzić kilka videotutoriali ( http://creators.xna.com/en-US/education/gettingstarted ).

  Jeżeli ktoś chce napisać SYSTEM OPERACYJNY, to powinien zacząć od samego dołu, czyli assemblera. A jak nie chce mu się bawić w coś takiego, to lepiej niech zainstaluje windowsa i da sobie spokój :P
 • #11
  lukas_gab
  Level 15  
  Tak rozumiem to ;p Tylko chciałem wygłosić desaprobatę względem osób które twierdzą ,że w C# sie nie da ;p A co do Ciebie - dlaczego masz takiego fajnego awatara ? Czyżbyś pisał w mono ? A moim zdaniem mimo ze to mozliwe t opisani systemów to sztuka dla sztuki co nie zmienia faktu ze może byc przyjemne ;d