Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

regulacja lpg instalacja II generacji al-700

29 Dec 2007 17:32 6568 3
  • Level 10  
    Witam! Posiadam w samochodzie daewoo lanos instalacje II generacji z komputerem autronic al-700. W instalacji tej napewno nie ma śruby regulacyjnej między parownikien a mikserem - jest silnik krokowy. Wykorzystując progarm AMON próbowałem wyregulować instalacje, Na wolnych obrotach mieszanke mam bogatą na 0,8-0,9 a lambda tez oscyluje na 0,8-1,00, natomiast na obrotach 2-3,5 tyś pokazyje mieszanke optymalną 0,4-0,6 i lambda pracuje w zakresie 0,2-0,85. Kręcąc pokrętłem od czułości przy parowniku zubożając mieszankę na wolnych obrotach osiagając optymalny skład mieszanki, po czym przy 3 tyś obrotów mieszanka jest wtedy zauboga 0-0,2. Próbowałem równięż regulować pokrętłem wolnych obrotów znajdującym się w górnej części parownika lovtec, kręcennie tą śrubka nie miało wpływu na skład mieszanki.
    Proszę o pomoc w jaki sposób to wyregulować a może należałoby wymienić lub zregenerować reduktor. :cry:
  • Level 10  
    Cześć.nie ruszaj pokrętła od wolnych obrotów na redutorze jak masz 0.2v na wolnych ( na wolnych powinna być uboga mieszanka ) . przy 3tyś obrotów jak Ci pokazuje ubogą mieszankę to nie reguluj reduktora tylko sprawdż w programie jak otwiera się silniczek krokowy do tych obrotów może ma za mało kroków i to on zubaża mieszankę ( za mało otwarty ).to tak jak za bardzo przykręcona śruba między reduktorem a mikserem w pierwszej generacji
  • Level 17  
    A nie powinna byc miesznka bogata,albo na granicy ubogiej /bogatej na wolnych obrotach?
  • Level 17  
    Labobas wrote:
    A nie powinna byc miesznka bogata,albo na granicy ubogiej /bogatej na wolnych obrotach?

Na wolnych obrotach powinno być na pograniczu mieszanki stechiometrycznej z mieszanką ubogą. Sonda lambda powinna chodzić w zakresie 0,2 - 0,8 V.